Xfce Apps - en to fi translation catalogue (58 entries)

en: Task Manager
fi: Tehtävienhallinta

en: Easy to use application to monitor system resources
fi: Helppokäyttöinen sovellus järjestelmän resurssien tarkkailuun

en: Quit
fi: Lopeta

en: <b>Processes:</b> %u
    <b>CPU:</b> %.0f%%
    <b>Memory:</b> %s
    <b>Swap:</b> %s
fi: <b>Prosesseja:</b> %u
    <b>Suoritin:</b> %.0f%%
    <b>Muisti:</b> %s
    <b>Sivutus:</b> %s

en: Xfce Notify Daemon
fi: Xfce:n ilmoituspalvelu

en: Settings daemon is unavailable
fi: Asetuspalveluun ei saa yhteyttä

en: CPU: %s%%
fi: Suoritin: %s%%

en: Memory: %s
fi: Muisti: %s

en: Swap: %s
fi: Sivutus: %s

en: Processes: %d
fi: Prosesseja: %d

en: Task
fi: Tehtävä

en: State
fi: Tila

note: TRANSLATORS: “Prio.” is short for Priority, it appears in the tree view header.
en: Prio.
fi: Tärk.

en: Terminate task
fi: Lopeta tehtävä

en: Kill task
fi: Tapa tehtävä

en: Are you sure you want to send the %s signal to the PID %d?
fi: Haluatko varmasti lähettää signaalin %s PID:lle %d?

en: terminate
fi: lopeta

en: kill
fi: tapa

en: Error sending signal
fi: Virhe lähetettäessä signaalia

en: An error was encountered by sending a signal to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
fi: Lähetettäessä signaalia PID:lle %d havaittiin virhe. On todennäköistä, että sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia.

en: Error setting priority
fi: Virhe asetettaessa tärkeyttä

en: An error was encountered by setting a priority to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
fi: Asetettaessa tärkeyttä PID:lle %d havaittiin virhe. On todennäköistä, että sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia.

en: Stop
fi: Pysäytä

en: Continue
fi: Jatka

en: Terminate
fi: Lopeta

en: Kill
fi: Tapa

en: Very low
fi: Hyvin matala

en: Low
fi: Matala

en: Normal
fi: Normaali

en: High
fi: Korkea

en: Very high
fi: Hyvin korkea

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Bad Window
fi: Virheellinen ikkuna

en: Window id 0x%lx does not exist!
fi: Ikkunaa tunnisteella 0x%lx ei ole olemassa!

en: XGetWindowProperty failed
fi: XGetWindowProperty epäonnistui

en: XGetWindowProperty failed!
fi: XGetWindowProperty epäonnistui!

en: No PID found
fi: PID-numeroa ei löytynyt

en: No PID found for window 0x%lx.
fi: PID-numeroa ei löytynyt ikkunalle 0x%lx.

en: Filter on process name
fi: Suodatin prossessin nimelle

en: Settings
fi: Asetukset

en: Identify an open window by clicking on it.
fi: Tunnista avoin ikkuna napsauttamalla sitä.

en: Easy to use task manager
fi: Helppokäyttöinen tehtävienhallinta

en: Task Manager Settings
fi: Tehtävienhallinnan asetukset

en: _Help
fi: _Ohje

en: About
fi: Tietoja

en: _Close
fi: _Sulje

en: Show all processes
fi: Näytä kaikki prosessit

en: Show application icons
fi: Näytä sovellusten kuvakkeet

en: Show full command lines
fi: Näytä koko komento

en: Show processes as tree
fi: Näytä prosessit puunäkymässä

en: Show legend
fi: Näytä selite

en: Show values with more precision
fi: Näytä arvot suuremmalla tarkkuudella

en: Refresh rate (ms):
fi: Virkistystaajuus (ms)

en: Prompt for terminating tasks
fi: Kysy ennen tehtävän lopettamista

en: <b>Miscellaneous</b>
fi: <b>Muut</b>

en: General
fi: Yleiset

en: Virtual Bytes
fi: Virtuaalitavuja

en: Columns
fi: Sarakkeet
