Xfce Apps - en to ie translation catalogue (49 entries)

en: Task Manager
ie: Gerente de taches

en: Quit
ie: Surtir

en: <b>Processes:</b> %u
    <b>CPU:</b> %.0f%%
    <b>Memory:</b> %s
    <b>Swap:</b> %s
ie: <b>Processus:</b> %u
    <b>CPU:</b> %.0f%%
    <b>Memorie:</b> %s
    <b>Swap:</b> %s

en: Xfce Notify Daemon
ie: Daemon de notificationes Xfce

en: Settings daemon is unavailable
ie: Daemon de parametres es índisponibil

en: Memory: %s
ie: Memorie: %s

en: Processes: %d
ie: Processus: %d

en: Task
ie: Tache

en: State
ie: Statu

en: VSZ
ie: VGD

en: Terminate task
ie: Finir li tache

en: Kill task
ie: Terminar li tache

en: Are you sure you want to send the %s signal to the PID %d?
ie: Esque vu vole inviar li signal «%s» al PID %d?

en: terminate
ie: finir

en: kill
ie: terminar

en: Error sending signal
ie: Un errore evenit inviante li signale

en: An error was encountered by sending a signal to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
ie: Un errore evenit inviante un signal al PID %d. Forsan vu ne have li besonat privilegies.

en: Error setting priority
ie: Un errore evenit assignante li prioritá

en: An error was encountered by setting a priority to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
ie: Un errore evenit assignante un prioritá del PID %d. Forsan vu ne have li besonat privilegies.

en: Stop
ie: Stoppar

en: Continue
ie: Continuar

en: Terminate
ie: Finir

en: Kill
ie: Terminar

en: Very low
ie: Bassissim

en: Low
ie: Bass

en: High
ie: Alt

en: Very high
ie: Altissim

en: Priority
ie: Prioritá

en: Bad Window
ie: Ínvalid fenestre

en: Window id 0x%lx does not exist!
ie: Un fenestre con id 0x%lx ne existe!

en: XGetWindowProperty failed
ie: XGetWindowProperty ne successat

en: XGetWindowProperty failed!
ie: XGetWindowProperty ne successat!

en: No PID found
ie: Null PID trovat

en: No PID found for window 0x%lx.
ie: Null pid trovat por li fenestre 0x%lx.

en: Filter on process name
ie: Filtrar li nómine de processu

en: Settings
ie: Parametres

en: Identify an open window by clicking on it.
ie: Identificar un apertet fenestre per un clic sur it.

en: Easy to use task manager
ie: Un facil gerente de taches

en: _Help
ie: Au_xilie

en: _Close
ie: _Clúder

en: Show all processes
ie: Monstrar omni processus

en: Show application icons
ie: Monstrar icones de application

en: Show full command lines
ie: Monstrar complet lineas de comandes

en: Show processes as tree
ie: Monstrar processus quam un árbor

en: Show values with more precision
ie: Monstrar plu precis valores

en: Prompt for terminating tasks
ie: Confirmar termination de taches

en: <b>Miscellaneous</b>
ie: <b>Diversi</b>

en: Virtual Bytes
ie: Octetes virtual

en: Columns
ie: Columnes
