Xfce Apps - en to nb translation catalogue (64 entries)

en: Task Manager
nb: Oppgavebehandler

en: Easy to use application to monitor system resources
nb: Et enkelt å bruke program som overvåker systemressurser

en: Quit
nb: Avslutt

en: <b>Processes:</b> %u
    <b>CPU:</b> %.0f%%
    <b>Memory:</b> %s
    <b>Swap:</b> %s
nb: <b>Prosesser:</b> %u
    <b>CPU:</b> %.0f%%
    <b>Minne:</b> %s
    <b>Vekselminne:</b> %s

en: Xfce Notify Daemon
nb: Xfce-varslingsnisse

en: Settings daemon is unavailable
nb: Varslingsprosess er ikke tilgjengelig

en: Memory: %s
nb: Minne: %s

en: Swap: %s
nb: Vekselminne: %s

en: Processes: %d
nb: Prosesser: %d

en: Task
nb: Oppgave

en: State
nb: Status

note: TRANSLATORS: “Prio.” is short for Priority, it appears in the tree view header.
en: Prio.
nb: PRI

en: Terminate task
nb: Terminer oppgave

en: Kill task
nb: Tving oppgaveavslutning

en: Are you sure you want to send the %s signal to the PID %d?
nb: Er du sikker på at du vil sende %s-signalet til PID %d?

en: terminate
nb: terminer

en: kill
nb: tving avslutning

en: Error sending signal
nb: Feil under forsendelse av signal

en: An error was encountered by sending a signal to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
nb: En feil oppstod ved forsendelse av signal til PID %d. Det er sannsynlig at du ikke har de nødvendige rettighetene.

en: Error setting priority
nb: Feil ved å sette prioritet

en: An error was encountered by setting a priority to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
nb: Det oppstod en feil ved setting av prioritet for PID %d. Det er sannsynlig at du ikke har de nødvendige rettighetene.

en: Stop
nb: Stopp

en: Continue
nb: Fortsett

en: Terminate
nb: Terminer

en: Kill
nb: Tving avslutning

en: Very low
nb: Veldig lav

en: Low
nb: Lav

en: High
nb: Høy

en: Very high
nb: Veldig høy

en: Priority
nb: Prioritet

note: Same trick as above
en: Copy command line
nb: Kopier kommandolinje

en: Bad Window
nb: Ødelagt vindu

en: Window id 0x%lx does not exist!
nb: Vindus-ID 0x%lx finnes ikke!

en: XGetWindowProperty failed
nb: XGetWindowProperty mislyktes

en: XGetWindowProperty failed!
nb: XGetWindowProperty mislyktes!

en: No PID found
nb: Fant ingen PID

en: No PID found for window 0x%lx.
nb: Ingen PID funnet for vinduet 0x%lx.

en: Filter on process name
nb: Filtrer basert på prosessnavn

en: Starting task
nb: Starter oppgave

en: Changing task
nb: Endrer oppgave

en: Terminating task
nb: Avslutter oppgave

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Identify an open window by clicking on it.
nb: Identifiser et åpent vindu ved å klikke på det.

en: You are using the root account, you may harm your system.
nb: Du bruker root-kontoen og har dermed tilgang til å ødelegge systemet.

en: Easy to use task manager
nb: Lett å bruke oppgavebehandler

en: Task Manager Settings
nb: Innstilling av oppgavebehandler

en: _Help
nb: _Hjelp

en: About
nb: Om

en: _Close
nb: L_ukk

en: Show all processes
nb: Vis alle prosesser

en: Show application icons
nb: Vis programikoner

en: Show full command lines
nb: Vis hele kommandolinjer

en: Show processes as tree
nb: Trevisning av prosesser

en: Show legend
nb: Vis forklaring

en: Show values with more precision
nb: Vis verdier med mer presisjon

en: Refresh rate (ms):
nb: Oppdateringsintervall (ms):

en: <b>Interface</b>
nb: <b>Grensesnitt</b>

en: Prompt for terminating tasks
nb: Spør før terminering av oppgaver

en: Keep in the notification area
nb: Behold i varslingsområde

en: <b>Miscellaneous</b>
nb: <b>Ymse</b>

en: General
nb: Generelt

en: Virtual Bytes
nb: Virtuelle byte

en: Resident Bytes
nb: Tilstedeværende bytes

en: Columns
nb: Kolonner
