Xfce Apps - en to sq translation catalogue (64 entries)

en: Task Manager
sq: Përgjegjës Aktesh

en: Easy to use application to monitor system resources
sq: Aplikacion për mbikëqyrje burimesh sistemi, i lehtë për t’u përdorur

en: Quit
sq: Dil

en: <b>Processes:</b> %u
    <b>CPU:</b> %.0f%%
    <b>Memory:</b> %s
    <b>Swap:</b> %s
sq: <b>Procese:</b> %u
    <b>CPU:</b> %.0f%%
    <b>Kujtesë:</b> %s
    <b>Kujtesë Swap:</b> %s

en: Xfce Notify Daemon
sq: Demoni Xfce Notify

en: Settings daemon is unavailable
sq: Demoni i rregullimeve s’kapet dot

en: Memory: %s
sq: Kujtesë: %s

en: Swap: %s
sq: Kujtesë Swap: %s

en: Processes: %d
sq: Procese: %d

en: Task
sq: Akt

en: State
sq: Gjendje

note: TRANSLATORS: “Prio.” is short for Priority, it appears in the tree view header.
en: Prio.
sq: Përp.

en: Terminate task
sq: Përfundoje aktin

en: Kill task
sq: Asgjësoje aktin

en: Are you sure you want to send the %s signal to the PID %d?
sq: Jeni i sigurt se doni t’i dërgohet sinjali %s PID-it %d?

en: terminate
sq: përfundoje

en: kill
sq: asgjësoje

en: Error sending signal
sq: Gabim në dërgim sinjali

en: An error was encountered by sending a signal to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
sq: U has një gabim gjatë dërgimit të një sinjali PID-it %d. Ka shumë gjasa që mos keni privilegjet e domosdoshme.

en: Error setting priority
sq: Gabim në caktim përparësie

en: An error was encountered by setting a priority to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
sq: U has një gabim gjatë caktimit të përparësisë për PID-in %d. Ka shumë gjasa që mos keni privilegjet e domosdoshme.

en: Stop
sq: Ndale

en: Continue
sq: Vazhdoje

en: Terminate
sq: Përfundoje

en: Kill
sq: Asgjësoje

en: Very low
sq: Shumë e ulët

en: Low
sq: E ulët

en: Normal
sq: Normale

en: High
sq: E lartë

en: Very high
sq: Shumë e lartë

en: Priority
sq: Përparësi

note: Same trick as above
en: Copy command line
sq: Kopjo rresht urdhrash

en: Bad Window
sq: Dritare e Keqe

en: Window id 0x%lx does not exist!
sq: Dritarja me id 0x%lx s’ekziston!

en: XGetWindowProperty failed
sq: XGetWindowProperty dështoi

en: XGetWindowProperty failed!
sq: XGetWindowProperty dështoi!

en: No PID found
sq: S’u gjet PID

en: No PID found for window 0x%lx.
sq: S’u gjet PID për dritaren 0x%lx.

en: Filter on process name
sq: Filtrojini proceset sipas emrash

en: Starting task
sq: Fillim pune

en: Changing task
sq: Ndryshim pune

en: Terminating task
sq: Përfundim pune

en: Settings
sq: Rregullime

en: Identify an open window by clicking on it.
sq: Identifikoni një dritare të hapur duke klikuar mbi të.

en: You are using the root account, you may harm your system.
sq: Po përdorni llogarinë rrënjë, mund të dëmtoni sistemin tuaj.

en: Easy to use task manager
sq: Përgjegjës aktesh i lehtë për t’u përdorur

en: Task Manager Settings
sq: Rregullime Përgjegjësi Aktesh

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: About
sq: Mbi

en: _Close
sq: _Mbylle

en: Show all processes
sq: Shfaqi krejt proceset

en: Show application icons
sq: Shfaq ikona aplikacionesh

en: Show full command lines
sq: Shfaq rreshta të plotë urdhrash

en: Show processes as tree
sq: Shfaqi proceset si një pemë

en: Show legend
sq: Shfaq legjendë

en: Show values with more precision
sq: Shfaq vlera me më tepër përpikëri

en: Refresh rate (ms):
sq: Shpeshti rifreksimi (ms):

en: <b>Interface</b>
sq: <b>Ndërfaqe</b>

en: Prompt for terminating tasks
sq: Ofro përfundim aktesh

en: Keep in the notification area
sq: Mbaje te fusha e njoftimeve

en: <b>Miscellaneous</b>
sq: <b>Të ndryshme</b>

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Virtual Bytes
sq: Bajte Virtuale

en: Columns
sq: Shtylla
