Xfce Apps - en to th translation catalogue (62 entries)

en: Task Manager
th: โปรแกรมจัดการทาสก์

en: Easy to use application to monitor system resources
th: แอปพลิเคชันสะดวกใช้สำหรับเฝ้าสังเกตทรัพยากรระบบ

en: Quit
th: ออก

en: <b>Processes:</b> %u
    <b>CPU:</b> %.0f%%
    <b>Memory:</b> %s
    <b>Swap:</b> %s
th: <b>โพรเซส:</b> %u
    <b>ซีพียู:</b> %.0f%%
    <b>หน่วยความจำ:</b> %s
    <b>พื้นที่สลับ:</b> %s

en: Xfce Notify Daemon
th: ดีมอนแจ้งเหตุของ Xfce

en: Settings daemon is unavailable
th: ไม่มีดีมอนค่าตั้งอยู่

en: CPU: %s%%
th: ซีพียู: %s%%

en: Memory: %s
th: หน่วยความจำ: %s

en: Swap: %s
th: พื้นที่สลับ: %s

en: Processes: %d
th: โพรเซส: %d

en: Task
th: ทาสก์

en: State
th: สถานะ

en: CPU
th: ซีพียู

note: TRANSLATORS: “Prio.” is short for Priority, it appears in the tree view header.
en: Prio.
th: สำคัญ

en: Terminate task
th: จบทาสก์

en: Kill task
th: ฆ่าทาสก์

en: Are you sure you want to send the %s signal to the PID %d?
th: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการส่งสัญญาณ '%s' ไปยัง PID %d?

en: terminate
th: จบ

en: kill
th: ฆ่า

en: Error sending signal
th: ผิดพลาดขณะส่งสัญญาณ

en: An error was encountered by sending a signal to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะส่งสัญญาณไปยัง PID %d เป็นไปได้ว่าคุณไม่มีสิทธิ์เพียงพอที่จะทำ

en: Error setting priority
th: ผิดพลาดขณะกำหนดลำดับความสำคัญ

en: An error was encountered by setting a priority to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะกำหนดลำดับความสำคัญของ PID %d เป็นไปได้ว่าคุณไม่มีสิทธิ์เพียงพอที่จะทำ

en: Stop
th: หยุด

en: Continue
th: ทำต่อ

en: Terminate
th: จบ

en: Kill
th: ฆ่า

en: Very low
th: ต่ำมาก

en: Low
th: ต่ำ

en: Normal
th: ปกติ

en: High
th: สูง

en: Very high
th: สูงมาก

en: Priority
th: ลำดับความสำคัญ

en: Bad Window
th: หน้าต่างไม่ถูกต้อง

en: Window id 0x%lx does not exist!
th: ไม่มีหน้าต่าง id 0x%lx อยู่!

en: XGetWindowProperty failed
th: XGetWindowProperty ล้มเหลว

en: XGetWindowProperty failed!
th: XGetWindowProperty ล้มเหลว!

en: No PID found
th: ไม่พบ PID

en: No PID found for window 0x%lx.
th: ไม่พบ PID สำหรับหน้าต่าง 0x%lx

en: Filter on process name
th: กรองชื่อโพรเซส

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Identify an open window by clicking on it.
th: ระบุหน้าต่างโดยคลิกบนหน้าต่างที่ต้องการ

en: You are using the root account, you may harm your system.
th: คุณกำลังใช้บัญชี root ซึ่งอาจทำอันตรายต่อระบบของคุณได้

en: Easy to use task manager
th: โปรแกรมจัดการทาสก์สะดวกใช้

en: Task Manager Settings
th: ตั้งค่าโปรแกรมจัดการทาสก์

en: _Help
th: _วิธีใช้

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: _Close
th: ปิ_ด

en: Show all processes
th: แสดงโพรเซสทั้งหมด

en: Show application icons
th: แสดงไอคอนของโปรแกรม

en: Show full command lines
th: แสดงบรรทัดคำสั่งเต็ม

en: Show processes as tree
th: แสดงโพรเซสเป็นโครงสร้างต้นไม้

en: Show legend
th: แสดงคำอธิบายสัญลักษณ์

en: Show values with more precision
th: แสดงค่าแบบความละเอียดสูง

en: Refresh rate (ms):
th: อัตราการปรับข้อมูล (ms):

en: <b>Interface</b>
th: <b>ส่วนติดต่อ</b>

en: Prompt for terminating tasks
th: ถามก่อนจบทาสก์

en: Keep in the notification area
th: คงไว้ในพื้นที่แจ้งเหตุ

en: <b>Miscellaneous</b>
th: <b>เบ็ดเตล็ด</b>

en: General
th: ทั่วไป

en: Virtual Bytes
th: ความจำเสมือน

en: Columns
th: คอลัมน์
