Xfce Apps - en to ro translation catalogue (68 entries)

en: Task Manager
ro: Gestionar de sarcini

en: Easy to use application to monitor system resources
ro: Aplicație ușor de utilizat pentru monitorizarea resurselor sistemului

en: monitor;resources;system;task;performance;
ro: monitorizare;resurse;sistem;sarcină; performanță;

en: Quit
ro: Ieșire

en: <b>Processes:</b> %u
    <b>CPU:</b> %.0f%%
    <b>Memory:</b> %s
    <b>Swap:</b> %s
ro: <b>Procese:</b> %u
    <b>CPU:</b> %.0f%%
    <b>Memorie:</b> %s
    <b>Swap:</b> %s

en: Xfce Notify Daemon
ro: Serviciul de notificări Xfce

en: Settings daemon is unavailable
ro: Demonul opțiunilor Xfce nu este disponibil

en: Memory: %s
ro: Memorie: %s

en: Processes: %d
ro: Procese: %d

en: Task
ro: Sarcina

en: State
ro: Stare

en: Group VSZ
ro: Grup VSZ

en: Group RSS
ro: Grup RSS

en: Group CPU
ro: Grup CPU

en: Terminate task
ro: Termină sarcina

en: Kill task
ro: Omoară sarcina

en: Are you sure you want to send the %s signal to the PID %d?
ro: Sunteți sigur că doriți să trimiteți semnalul %s către PID %d?

en: terminate
ro: termină

en: kill
ro: omoară

en: Error sending signal
ro: Eroare la trimiterea semnalului

en: An error was encountered by sending a signal to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
ro: A fost întâlnită o eroare la trimiterea unui semnal către PID %d. Este posibil să nu aveți privilegiile necesare.

en: Error setting priority
ro: Eroare la stabilirea priorității

en: An error was encountered by setting a priority to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
ro: A fost întâlnită o eroare la setarea unei priorități pentru PID %d. Este posibil să nu aveți privilegiile necesare.

en: Continue
ro: Continuă

en: Terminate
ro: Termină

en: Kill
ro: Omoară

en: Very low
ro: Foarte joasă

en: Low
ro: Joasă

en: Normal
ro: Normală

en: High
ro: Înaltă

en: Very high
ro: Foarte înaltă

en: Priority
ro: Prioritate

note: Same trick as above
en: Copy command line
ro: Copiați linia de comandă

en: Bad Window
ro: Fereastră incorectă

en: Window id 0x%lx does not exist!
ro: Id-ul ferestrei 0x%lx nu există!

en: XGetWindowProperty failed
ro: XGetWindowProperty a eșuat

en: XGetWindowProperty failed!
ro: XGetWindowProperty a eșuat!

en: No PID found
ro: Nu a fost găsit niciun PID

en: No PID found for window 0x%lx.
ro: Nu a fost găsit PID-ul pentru fereastra 0x%lx.

en: Filter on process name
ro: Filtrare după numele procesului

en: Starting task
ro: Se lansează sarcina

en: Changing task
ro: Se schimbă sarcina

en: Terminating task
ro: Se termină sarcina

en: Settings
ro: Configurări

en: Identify an open window by clicking on it.
ro: Identificați o fereastră deschisă făcând clic pe ea.

en: You are using the root account, you may harm your system.
ro: Utilizați contul de administrator (root). Vă puteți deteriora sistemul.

en: Easy to use task manager
ro: Gestionar de sarcini ușor de utilizat

en: Task Manager Settings
ro: Configurări gestionar de sarcini

en: _Help
ro: _Ajutor

en: About
ro: Despre

en: _Close
ro: În_chide

en: Show all processes
ro: Afișează toate procesele

en: Show application icons
ro: Afișează pictogramele aplicațiilor

en: Show full command lines
ro: Afișează liniile de comandă complete

en: Show processes as tree
ro: Afișează procesele sub formă de arbore

en: Show legend
ro: Afișează legenda

en: Show values with more precision
ro: Afișează valorile cu mai multă precizie

en: Refresh rate (ms):
ro: Rata de reîmprospătare (ms):

en: <b>Interface</b>
ro: <b>Interfață</b>

en: Prompt for terminating tasks
ro: Prompt pentru terminarea sarcinilor

en: Keep in the notification area
ro: Păstrează în zona de notificare

en: <b>Miscellaneous</b>
ro: <b>Diverse</b>

en: General
ro: Generale

en: Virtual Bytes
ro: Octeți virtuali

en: Group Virtual Bytes
ro: Grup de octeți virtuali

en: Resident Bytes
ro: Octeți rezidenți

en: Group Resident Bytes
ro: Grup de octeți rezidenți

en: Columns
ro: Coloane
