Xfce Apps - en to ast translation catalogue (254 entries)

en: Black on White
ast: Prietu nel blancu

en: Dark Pastels
ast: Pasteles prietos

en: Green on Black
ast: Verde nel prietu

en: Solarized (dark)
ast: Soleyeru (prietu)

en: Solarized (light)
ast: Soleyeru (claru)

en: White on Black
ast: Blancu nel prietu

en: Usage:
ast: Usu:

en: OPTION
ast: OPCIÓN

en: General Options
ast: Opciones xenerales

note: parameter of --default-working-directory parameter of --working-directory
en: directory
ast: direutoriu

en: Window or Tab Separators
ast: Ventana o tabuladores

en: Tab Options
ast: Opciones de Tabulador

en: Window Options
ast: Opciones de ventana

note: parameter of --startup-id
en: string
ast: cadena

note: parameter of --icon
en: icon
ast: iconu

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
ast: Mira la páxina man %s pa una desplicación completa de les opciones d'enriba

en: Xfce Terminal
ast: Terminal Xfce

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ast: L'equipu de desendolcu Xfce. Tolos drechos reservaos.

en: Please report bugs to <%s>.
ast: Por favor, informa de fallos a <%s>.

en: Unable to register terminal service: %s
ast: Nun pue rexistrase'l serviciu de la terminal: %s

en: Invalid geometry string "%s"
ast: Cadena de xeometría non válida «%s»

en: Central European
ast: Centro-européu

en: Baltic
ast: Bálticu

en: Turkish
ast: Turcu

en: Cyrillic
ast: Ciríliu

en: Chinese Traditional
ast: Chinu tradicional

en: Chinese Simplified
ast: Chinu simplificáu

en: Korean
ast: Coreanu

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Greek
ast: Griegu

en: Arabic
ast: Árabe

en: Hebrew
ast: Hebréu

en: Vietnamese
ast: Vietnamita

en: Nordic
ast: Nórdicu

en: Celtic
ast: Célticu

en: Romanian
ast: Rumanu

en: Armenian
ast: Armeniu

en: Georgian
ast: Xorxanu

en: Other
ast: Otru

note: action to reset to the default
en: Default (%s)
ast: Por defeutu (%s)

en: User id mismatch
ast: Nun concasa l'id d'usuariu

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
ast: La opción  «--default-display» rique que s'especifique la pantalla X por defeutu como'l so parámetru

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
ast: La opción  «--default-working-directory» requier que s'especifique'l direutoriu de trabayu por defeutu como'l so parámetru

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line
ast: La opción «--execute/-x» requier que s'especifique'l comandu a executar nel restu de la llinia de comandos

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
ast: La opción «--command/-e» requier que s'especifique'l comandu pa executar como'l so parámetru

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
ast: La opción «--working-directory» requier que s'especifique'l direutoriu de trabayu como'l so parámetru

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
ast: La opción «--title/-T» requier que s'especifique'l títulu como'l so parámetru

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
ast: La opción «--geometry» requier que s'especifique la xeometría de la ventana como'l so parámetru

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
ast: La opción «--role» requier que s'especifique'l rol de la ventana como'l so parámetru

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
ast: La opción  «--sm-client-id» requier que s'especifique la id de sesión única como'l so parámetru

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
ast: La opción «--startup-id» requier que s'especifique l'ID d'arranque como'l so parámetru

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
ast: Opción «--icon/-I» requier especificar un nome d'iconu o nome de ficheru como'l so parámetru

en: Unknown option "%s"
ast: Opción desconocida «%s»

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: Image Files
ast: Ficheros d'imaxe

en: Load Presets...
ast: Cargar diseños...

en: Untitled
ast: Ensin títulu

en: Unable to determine your login shell.
ast: Nun pue determinase'l to shell d'aniciu de sesión.

en: Do _not ask me again
ast: _Nun entrugar otra vuelta

en: _Paste
ast: _Apegar

en: Failed to execute child
ast: Fallu al executar el fíu

en: Close this tab
ast: Zarrar esta llingüeta

en: _Close
ast: Z_arrar

en: _Previous
ast: _Postreru

en: _Next
ast: _Siguiente

en: _Search for:
ast: _Guetar:

en: C_ase sensitive
ast: Sensible a mayúscules

en: Match as _regular expression
ast: Concasar como espresión _regular

en: Match _entire word only
ast: Concansar namái la pallabra compl_eta

en: _Opacity:
ast: _Opacidá

en: Find
ast: Alcontrar

en: Xfce Terminal Emulator
ast: Emulador de terminal pa Xfce

en: Copy Email Address
ast: Copiar direición de corréu

en: Compose Email
ast: Escribir corréu electrónicu

en: Copy Link Address
ast: Copiar direición del enllaz

en: Open Link
ast: Abrir enllaz

en: Unable to drop selection of type text/plain to terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
ast: Nun pue soltase la escoyeta de testu planu nel terminal: formatu (%d) o llonxitú (%d) erróneos

en: Unable to drop Mozilla URL on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
ast: Nun pue soltase URL de Mozilla nel terminal: formatu (%d) o llonxitú (%d) erróneos

en: Unable to drop URI list on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
ast: Nun pue soltase la llista d'URIs nel terminal: formatu (%d) o llonxitú (%d) erróneos

en: Received invalid color data: Wrong format (%d) or length (%d)
ast: Recibiéronse datos de color non válidos: formatu (%d) o llonxitú (%d) erróneos

en: Keep window open when it loses focus
ast: Caltener la ventana abierta cuando pierda'l focu

en: _File
ast: _Ficheru

en: Open _Tab
ast: Abrir _llingüeta

en: Open a new terminal tab
ast: Abrir una nueva llingüeta de terminal

en: Open T_erminal
ast: Abrir t_erminal

en: Open a new terminal window
ast: Abrir una ventana nueva de terminal

en: _Detach Tab
ast: _Separtar llingüeta

en: Close T_ab
ast: Zarrar llin_güeta

en: Close _Window
ast: Zarrar _ventana

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Copy
ast: _Copiar

en: Copy to clipboard
ast: Copiar al cartafueyu

en: Paste from clipboard
ast: Apegar del cartafueyu

en: Paste _Selection
ast: Apegar e_scoyeta

en: Select _All
ast: Esbill_ar too

en: Pr_eferences...
ast: _Preferencies...

en: Open the preferences dialog
ast: Abrir el diálogu de preferencies

en: _View
ast: _Vista

en: Zoom _In
ast: _Averar

en: Zoom _Out
ast: All_oñar

en: _Normal Size
ast: _Tamañu normal

en: _Set Title...
ast: A_fitar títulu...

en: _Find...
ast: _Alcontrar...

en: Find Ne_xt
ast: Alcontrar siguiente

en: Find Pre_vious
ast: A_lcontrar postreru

en: _Reset
ast: _Reaniciar

en: T_abs
ast: Llingüet_es

en: _Previous Tab
ast: _Llingüeta postrera

en: Switch to previous tab
ast: Cambear a la llingüeta postrera

en: _Next Tab
ast: Llingüeta siguie_nte

en: Switch to next tab
ast: Cambear a la llingüeta siguiente

en: _Help
ast: A_yuda

en: _Contents
ast: _Conteníos

en: Display help contents
ast: Amosar los conteníos d'ayuda

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Zoom
ast: _Ampliar

en: Show _Menubar
ast: Amosar barra de _menú

en: Show/hide the menubar
ast: Amosar/anubrir la barra de menú

en: Show _Toolbar
ast: Amosar barra de ferramien_tes

en: Show/hide the toolbar
ast: Amosar/anubrir barra de ferramientes

en: Show Window _Borders
ast: Amosar _berbesos de ventana

en: Show/hide the window decorations
ast: Amosar/anubrir les decoraciones de ventana

en: _Fullscreen
ast: _Pantalla completa

en: Toggle fullscreen mode
ast: Conmutar mou de pantalla completa

note: create encoding action
en: Set _Encoding
ast: Afitar c_odificación

en: Warning
ast: Avisu

note: and no process running
en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
ast: Esta ventana tien %d llingüetes abiertes. Zarrar esta
    ventana tamién zarrará toles sos llingüetes.

en: Close all tabs?
ast: ¿Zarrar toles llingüetes?

en: _Title:
ast: _Títulu:

en: Enter the title for the current terminal tab
ast: Introduz el títulu de la llingüeta d'anguaño de la terminal

en: Close
ast: Zarrar

en: Failed to create the regular expression
ast: Fallu al crear la espresión regular

en: Replaces initial title
ast: Troca'l títulu inicial

en: Goes before initial title
ast: Va enantes del títulu inicial

en: Goes after initial title
ast: Va dempués del títulu inicial

en: Isn't displayed
ast: Nun s'amuesa

en: Disabled
ast: Deshabilitáu

en: On the left side
ast: A la izquierda

en: On the right side
ast: A la drecha

en: None (use solid color)
ast: Dengún (usar color sólida)

en: Background image
ast: Imaxe de fondu

en: Transparent background
ast: Fondu tresparente

en: Auto-detect
ast: Autodeteutar

en: ASCII DEL
ast: ASCII SUPR

en: Escape sequence
ast: Secuencia d'escape

en: Erase TTY
ast: Desaniciar TTY

en: Tiled
ast: Mosaicu

en: Centered
ast: Centráu

en: Scaled
ast: Escaláu

en: Stretched
ast: Estiráu

en: Never
ast: Nunca

en: Always
ast: Siempres

en: Terminal Preferences
ast: Preferencies del terminal

en: _Initial title:
ast: Títulu _inicial:

en: _Dynamically-set title:
ast: Títulu afitáu _dinámicamente

en: Title
ast: Títulu

en: _Run command as login shell
ast: _Executar comandu como shell d'aniciu de sesión

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
ast: Esbilla esta opción pa forciar a la terminal a executar el to shell como un shell d'aniciu de sesión cuando abras terminales nueves. Mira la documentación del to shell pa los detalles tocante les diferencies ente executalu como shell interactivu y executalu como shell d'aniciu de sesión.

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
ast: _Anovar rexistros d'utmp/wtmp cuando s'executa un comandu

en: Command
ast: <b>Comandu</b>

en: Scroll_back:
ast: _Desplazamientu haza atrás

en: Specifies the number of lines that you can scroll back using the scrollbar.
ast: Especifica'l númberu de llinies que pue desplazase haza atrás usando la barra de desplazamientu.

en: Scr_ollbar is:
ast: La barra de de_splazamientu ta:

en: Scroll on ou_tput
ast: De_splazamientu a la salida

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
ast: Esta opción controla si'l terminal desplazará'l testu p'abaxo automáticamente cuando se xenere una nueva salida polos comandos que tean executándose dientro la terminal.

en: Scroll on _keystroke
ast: Desplazar al _calcar una tecla

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal window to the command prompt.
ast: Permítete calcar cualesquier tecla pa desplazar p'abaxo la ventana de la terminal fasta la llinia de comandu

en: Scrolling
ast: Desplazamientu

en: _General
ast: Xeneral

en: _Keep window open when it loses focus
ast: _Caltener la ventana abierta cuando pierda'l focu

en: Always keep window on _top
ast: Caltener siempres la ven_tana arriba

en: Use shortcut to _focus visible window
ast: Usar atayu pa enfocar la vnetana visible

en: Show _status icon in notification area
ast: Amosar iconu d'e_estáu na estaya de notificación

en: Behavior
ast: Comportamientu

en: Wi_dth:
ast: Ancho_r:

en: He_ight:
ast: Al_tor:

en: _Always show tabs
ast: _Amosar siempres llingüetes

en: D_uration:
ast: D_uración:

en: Appearance and Animation
ast: Aspeutu y animación

en: L_eft
ast: Izqui_erda

en: Right
ast: Drecha

en: Down
ast: Abaxo

en: Move to monitor with poi_nter
ast: Mover monitor col punteru

en: Position
ast: Posición

en: Choose Terminal Font
ast: Escoyer la fonte la terminal

en: Allow bold te_xt
ast: Almitir testu en negrina

en: Enable this option to allow applications running inside the terminal windows to use bold text.
ast: Habilita esta opción p'almitir a les aplicaciones que tán executándose dientro de ventanes de terminal l'usu de testu en negrina.

en: Font
ast: Fonte

en: _File:
ast: _Ficheru:

en: St_yle:
ast: Est_ilu:

en: Select Background Image File
ast: Esbilla'l ficheru d'imaxe de fondu

en: Background
ast: Imaxe de Fondu

en: Display _menubar in new windows
ast: Amosar barra de _menú en ventanes nueves

en: Enable this option to show the menubar in newly created terminal windows.
ast: Habilitar esta opción p'amosar la barra del menú nes nueves ventanes de terminal creaes.

en: Display _toolbar in new windows
ast: Amosar barra de ferramientes en ven_tanes nueves

en: Enable this option to show the toolbar in newly created terminal windows.
ast: Habilita esta opción p'amosar la barra ferramientes en nueves ventanes de terminal creaes

en: Display _borders around new windows
ast: Amosar _berbesos alredor de ventanes nueves

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
ast: Habilita esta opción p'amosar les decoraciones de ventana alredor de les nueves ventanes de terminal creaes.

en: Default geometry:
ast: Xeometría por defeutu:

en: c_olumns
ast: c_olumnes

en: row_s
ast: filere_s

en: Opening New Windows
ast: Abriendo ventanes nueves

en: Reset tab activity _indicator after
ast: Reafitar l'indicador de xera de llingüeta dempués de

en: seconds
ast: segundos

en: _Appearance
ast: _Aspeutu

en: _Text color:
ast: Color de _testu y cursor:

en: Choose text color
ast: Escoyer color del testu

en: Color Selector
ast: Seleutor de color

en: Open a dialog to specify the color
ast: Abrir un diálogu pa especificar el color

en: _Background color:
ast: Color de _fondu:

en: Choose background color
ast: Esbillar color de fondu

en: Tab activit_y color:
ast: Color de _xera de llingüeta:

en: Choose tab activity color
ast: Escoyer el color de xera de llingüeta

en: _Vary the background color for each tab
ast: _Variar la color de fondu en cada llingüeta

en: The random color is based on the selected background color, keeping the same brightness.
ast: La color al debalu básase na color de fondu esbillada, calteniendo'l mesmu rellumu.

en: General
ast: Xeneral

en: B_old text color:
ast: Color de testu en negrina:

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
ast: Habilita esta opción p'afita una color de testu en negrina personalizada. Si se deshabilita, usaráse la color del testu.

en: Choose bold font color
ast: Escueyi la color de la fonte negrina

en: Text _selection color:
ast: Color d'esbilla de testu:

en: Choose text selection background color
ast: Escueyi la color de fondu de la seleición de testu

en: Cu_rsor color:
ast: Color de cursor:

en: Custom Colors
ast: Colores personalizaes

en: Black
ast: Prietu

en: Dark Gray
ast: Buxu escuru

en: Red
ast: Bermeyu

en: Light Red
ast: Bermeyu claro

en: Green
ast: Verde

en: Light Green
ast: Verde claro

en: Brown / Yellow
ast: Marrón / Mariello

en: Yellow
ast: Mariellu

en: Blue
ast: Azul

en: Light Blue
ast: Azul escuro

en: Magenta
ast: Maxenta

en: Light Magenta
ast: Maxenta claro

en: Cyan
ast: Ciano

en: Light Cyan
ast: Ciano claro

en: Light Gray
ast: Buxu claro

en: White
ast: Blancu

en: Palette
ast: Paleta

en: Presets
ast: Diseños

en: _Colors
ast: _Colores

en: These options may cause some applications to behave
    incorrectly. They are only here to allow you to work around
    certain applications and operating systems that expect
    different terminal behavior.
ast: Estes opciones puen causar que dalgunes aplicaciones
    actúen de mala manera. Namái tán equí pa permitite
    trabayar con delles aplicaciones y sistemes operativos
    qu'esperen un comportamientu distintu del terminal.

en: _Backspace key generates:
ast: La tecla _desaniciar xenera:

en: _Delete key generates:
ast: La _tecla suprimir xenera:

en: _Reset compatibility options to defaults
ast: _Reafitarles opciones de compatibilidá a los valores por defeutu

en: Compatibility
ast: <b>Compatibilidá</b>

en: Co_mpatibility
ast: Co_mpatibilidá

en: Double Click
ast: Clic doblu

en: Default character e_ncoding:
ast: Codificació_n de caráuter por defeutu:

en: Encoding
ast: Codificación

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f)
ast: Deshabilitar toles tecles d'accesu al me_nú (como Alt+f)

en: Ad_vanced
ast: A_vanzáu

en: Terminal Emulator
ast: Emulador de terminal
