Xfce Apps - en to sk translation catalogue (369 entries)

en: Black on White
sk: Čierne na bielom

en: Dark Pastels
sk: Tmavý pastel

en: Green on Black
sk: Zelené na čiernom

en: Solarized (dark)
sk: Solarizované (tmavé)

en: Solarized (light)
sk: Solarizované (svetlé)

en: White on Black
sk: Biele na čiernom

en: Usage:
sk: Použitie:

en: OPTION
sk: VOĽBA

en: General Options
sk: Všeobecné možnosti

note: parameter of --default-display parameter of --display
en: display
sk: displej

note: parameter of --default-working-directory parameter of --working-directory
en: directory
sk: adresár

en: Window or Tab Separators
sk: Oddeľovače okien alebo kariet

en: Tab Options
sk: Možnosti karty

note: parameter of --command
en: command
sk: príkaz

note: parameter of --title parameter of --initial-title
en: title
sk: titulok

note: parameter of --dynamic-title-mode
en: mode
sk: režim

note: parameter of --color-text parameter of --color-bg
en: color
sk: farba

en: Window Options
sk: Možnosti okna

note: parameter of --geometry
en: geometry
sk: geometria

note: parameter of --role
en: role
sk: rola

note: parameter of --startup-id
en: string
sk: reťazec

note: parameter of --icon
en: icon
sk: ikona

note: parameter of --font
en: font
sk: písmo

note: parameter of --zoom
en: zoom
sk: priblíženie

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
sk: Kompletnú dokumentáciu k voľbám uvedeným vyššie, nájdete v manuálovej stránke aplikácie %s.

en: Xfce Terminal
sk: Terminál Xfce

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sk: Vývojový tím Xfce. Všetky práva vyhradené.

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
sk: Napísal Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,

en: Please report bugs to <%s>.
sk: Chyby prosím nahláste na <%s>.

en: Western European
sk: Západoeurópska

en: Central European
sk: Stredoeurópska

en: Baltic
sk: Pobaltské

en: South-Eastern Europe
sk: Juhovýchodná Európa

en: Turkish
sk: Tureská

en: Cyrillic
sk: Cyrilika

en: Chinese Traditional
sk: Tradičná čínština

en: Chinese Simplified
sk: Zjednodušená čínština

en: Korean
sk: Kórejské

en: Japanese
sk: Japonské

en: Greek
sk: Grécke

en: Arabic
sk: Arabské

en: Hebrew
sk: Hebrejské

en: Thai
sk: Thajské

en: Vietnamese
sk: Vietnamske

en: Nordic
sk: Severské

en: Celtic
sk: Keltské

en: Romanian
sk: Rumunské

en: Armenian
sk: Arménske

en: Georgian
sk: Gruzínske

en: Other
sk: Iné

note: action to reset to the default
en: Default (%s)
sk: Predvolené (%s)

en: User id mismatch
sk: ID užívateľa sa nezhoduje

en: Display mismatch
sk: Zobraziť nezhodu

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
sk: Voľba "--default-display" vyžaduje zadanie východzieho X displeja ako jej parameter

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
sk: Voľba "--default-working-directory" vyžaduje zadanie východziehopracovného adresára ako jej parameter

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line separated from "--execute/-x"
sk: Voľba „--execute/-x“ vyžaduje zadanie príkazu, ktorý sa má spustiť na zvyšku príkazového riadka oddeleného od „--execute/-x“

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
sk: Voľba "--command/-e" vyžaduje zadanie príkazu ku spusteniu ako jeho parametra

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
sk: Voľba "--working-directory" vyžaduje zadanie pracovného adresára ako parametera

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
sk: Voľba "--title/-T" vyžaduje zadanie titulku ako jeho parametra

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
sk: Voľba „--dynamic-title-mode” vyžaduje zadanie režimu dynamického nadpisu ako parameter

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
sk: Neplatný argument voľby „--dynamic-title-mode”: %s

en: Option "--initial-title" requires specifying the initial title as its parameter
sk: Voľba „--initial-title” vyžaduje zadanie počiatočného nadpisu ako parameter

en: Option "%s" requires specifying the color as its parameter
sk: Voľba "%s" vyžaduje zadanie farby ako jej parametra

en: Unable to parse color: %s
sk: Farbu nie je možné prečítať: %s

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameter
sk: Možnosť „--display“ vyžaduje ako parameter zadať X displej

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
sk: Voľba "--geometry" vyžaduje zadanie geometrie okna ako jeho parametra

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
sk: Voľba "--role" vyžaduje zadanie úlohy okna ako jeho parametra

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
sk: Voľba „--sm-client-id” vyžaduje ako parameter zadanie jedinečného ID sedenia

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
sk: Voľba "--startup-id" vyžaduje zadanie spúšťacieho identifikátora (id) ako jeho parametra

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
sk: Voľba "--icon/-I" vyžaduje zadanie názvu ikony alebo názvu súboru ako jeho parametru

en: Option "--font" requires specifying the font name as its parameter
sk: Voľba "--font" vyžaduje určenie názva písma ako jej parametru

en: Option "--zoom" requires specifying the zoom (%d .. %d) as its parameter
sk: Voľba "--zoom" vyžaduje určenie priblíženia (%d .. %d) ako jej parametru

en: Unknown option "-%c"
sk: Neznáma predvoľba "-%c"

en: Unknown option "%s"
sk: Neznáma predvoľba "%s"

en: Terminal Preferences
sk: Predvoľby Terminálu

note: add the "Close" button
en: _Close
sk: _Zavrieť

note: add the "Help" button
en: _Help
sk: _Pomocník

note: * General section: General
en: General
sk: Všeobecné

note: section: Title
en: Title
sk: Titulok

en: _Initial title:
sk: Počiatočný _titulok:

en: Dynamically-set title:
sk: Dynamicky nastavený názov:

en: Replaces initial title
sk: Nahradí počiatočný titulok

en: Goes before initial title
sk: Pred počiatočný titulok

en: Goes after initial title
sk: Za počiatočný titulok

en: Isn't displayed
sk: Nezobrazené

note: section: Command
en: Command
sk: Príkaz

en: _Run command as login shell
sk: _Spustiť príkaz v prihlasovacom shelli

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
sk: Výberom tejto voľby donútite Terminál, aby zobrazoval prihlasovacie rozhranie pri otvorení nových terminálov. Pozrite dokumentáciu vášho shellu pre viac informácii o rozdiele v spustení interaktívneho shellu a spustením ako prihlasovacieho shellu.

en: _Run a custom command instead of my shell
sk: _Spustiť vlastný príkaz namiesto môjho shellu

en: Select this option to force Terminal to run a custom command instead of your shell when you open new terminals
sk: Túto možnosť vyberte, ak chcete, aby Terminál pri otváraní nových terminálov spustil vlastný príkaz namiesto vášho shellu

en: Custom command:
sk: Vlastný príkaz:

en: _Working directory:
sk: _Pracovný adresár:

en: Select this option to make new terminals (tabs or windows) use custom working directory. Otherwise, current working directory will be used.
sk: Túto možnosť vyberte, ak chcete, aby nové terminály (karty alebo okná) používali pracovný adresár, ktorý je tu špecifikovaný. V opačnom prípade sa použije aktuálny pracovný adresár.

note: section: Scrolling
en: Scrolling
sk: Posun

en: _Scroll on output
sk: _Posúvať pri výstupe

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
sk: Táto voľba určuje, či sa bude obsah terminálu automaticky posúvať pri generovaní výstupu programu bežiaceho v termináli.

en: _Scroll on keystroke
sk: _Posúvať pri stlačení klávesy

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal to the command prompt.
sk: Spôsobí posunutie obsahu terminálu dole pri stlačení ľubovoľnej klávesy.

en: Scrollbar is:
sk: Posuvník je:

en: Disabled
sk: Zakázaný

en: On the left side
sk: Na ľavej strane

en: On the right side
sk: Na pravej strane

en: Scrollback:
sk: Posúvanie späť:

en: _Unlimited Scrollback
sk: _Neobmedzené posúvanie späť

en: This controls whether the terminal will have no limits on scrollback.
sk: Určuje, či terminál nebude mať obmedzenia pri spätnom rolovaní.

en: _Enable overlay scrolling (Requires restart)
sk: _Povoliť prekrývanie pri posúvaní (vyžaduje reštart)

en: This controls whether scrollbar is drawn as an overlay (auto-hide) or not.
sk: Určuje, či sa posuvník nakreslí ako prekrytie (automatické skrývanie) alebo nie.

note: section: Cursor
en: Cursor
sk: Kurzor

en: Cursor shape:
sk: Tvar kurzora:

en: Block
sk: Blok

en: I-Beam
sk: Tvar I

en: Underline
sk: Podčiarkovník

en: Cursor blinks
sk: Blikanie kurzora

en: This option controls whether the cursor will be blinking or not.
sk: Táto voľba ovláda, či bude kruzor blikať alebo nie.

note: section: Clipboard
en: Clipboard
sk: Schránka

en: Automatically copy selection to clipboard
sk: Automaticky skopírovať výber do schránky

en: Show unsafe paste dialog
sk: Zobraziť upozornenie pri nebezpečnom vkladaní

en: Show a dialog that allows to edit text that is considered unsafe for pasting
sk: Pri vkladaní zobrazí dialógové okno, ktoré umožňuje upraviť text, ktorý sa považuje za nebezpečný

note: * Drop-down
en: Drop-down
sk: Rozbalenie

note: section: Behavior
en: Behavior
sk: Správanie

en: _Keep window open when it loses focus
sk: _Ponechať okno otvorené, keď stratí zameranie

en: _Show status icon in notification area
sk: _Zobraziť stavovú ikonu v oznamovacej oblasti

note: section: Appearance & Animation
en: Appearance and Animation
sk: Vzhľad a animácia

en: Width:
sk: Šírka:

en: Height:
sk: Výška:

en: Opacity:
sk: Nepriehľadnosť:

en: Duration:
sk: Trvanie:

en: _Always show tabs
sk: Vždy zobr_aziť karty

en: _Show window borders
sk: _Zobraziť okraje okien

note: section: Position
en: Position
sk: Pozícia

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Up
sk: Nahor

en: Down
sk: Nadol

en: _Move to monitor with pointer
sk: _Presunúť na monitor s ukazovateľom

note: * Appearance
en: Appearance
sk: Vzhľad

note: section: Font
en: Font
sk: Písmo

en: _Use system font
sk: _Použiť systémové písmo

en: Enable this to use system-wide monospace font.
sk: Povolením tejto voľby sa použije systémové písmo s pevnou šírkou.

en: _Allow bold text
sk: _Povoliť tučný text

en: Enable this to allow applications running inside the terminal windows to use bold font.
sk: Povolením tejto voľby sa umožní aplikáciám bežiacim v termináli používať tučné písmo.

en: Cursor blinks:
sk: Blikanie kurzora:

en: Never
sk: Nikdy

en: When focused
sk: Keď je zaostrené

en: When unfocused
sk: Keď nie je zaostrené

en: Always
sk: Vždy

en: Cell spacing:
sk: Rozstup buniek:

en: x width
sk: x šírka

en: x height
sk: x výška

en: Reset
sk: Resetovať

note: section: Background
en: Background
sk: Pozadie

en: None (use solid color)
sk: Žiadné (použiť farebnú výplň)

en: Background image
sk: Obrázok na pozadí

en: Transparent Background
sk: Priehľadné pozadie

en: File:
sk: Súbor:

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Image Files
sk: Obrázkové súbory

en: Adjustment:
sk: Úprava:

en: Tiled
sk: Dláždený

en: Centered
sk: V strede

en: Scaled
sk: Prispôsobený

en: Stretched
sk: Roztiahnutý

en: Filled
sk: Vyplnené

en: Shading:
sk: Tieňovanie:

note: section: Opening new windows
en: Opening New Windows
sk: Otváranie nových okien

en: _Display menubar in new windows
sk: _Zobraziť panel s ponukami v nových oknách

en: Enable this option to show menubars in newly created terminal windows.
sk: Povoľte túto voľbu pre zobrazenie panelov s ponukami v novo vytvorených oknách terminálu.

en: _Display toolbar in new windows
sk: _Zobraziť panel nástrojov v nových oknách

en: Enable this option to show toolbar in newly created terminal windows.
sk: Povolením tejto voľby zobrazíte panel nástrojov v novovytvorených oknách terminálu.

en: _Display borders around new windows
sk: _Zobraziť okraje okolo nových okien

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
sk: Povoľte túto voľbu pre zobrazenie dekorácii okien okolo novo vytvorených okien terminálu.

en: Default geometry
sk: Predvolená geometria

en: columns
sk: stĺpcov

en: rows
sk: riadkov

note: section: Tabs
en: Tabs
sk: Karty

en: Reset tab activity indicator after
sk: Zrušiť indikáciu aktivity karty po

en: seconds
sk: sekundách

en: _Use custom styling to make tabs slim (restart required)
sk: _Použiť vlastný štýl na zúženie záložiek (vyžaduje reštart)

note: * Colors
en: Colors
sk: Farby

en: _Use system theme colors for text and background
sk: Na text a pozadie použit _systémové farby

en: _Vary the background color for each tab
sk: _Meniť farbu pozadia pre každú kartu

en: The random color is based on the selected background color, keeping the same brightness.
sk: Náhodná farba je založená na vybratej farbe pozadia so zachovaním rovnakého jasu.

note: section: Custom colors
en: Custom Colors
sk: Vlastné farby

en: _Cursor color:
sk: Farba _kurzora:

en: Enable this option to set custom text and background colors for cursor. If disabled the background and text colors will be reversed.
sk: Zapnite túto voľbu na nastavenie vlastných farieb popredia a pozadia kurzora. Ak je vypnutá, kurzor sa zobrazuje vymenením farieb popredia a pozadia.

en: _Text selection color:
sk: Farba vybratého _textu:

en: _Bold selection color:
sk: Farba _tučného výberu:

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
sk: Povolením tejto voľby nastavíte vlastnú farbu tučného písma. Ak je zakázaná, bude použitá farba textu.

note: section: Palette
en: Palette
sk: Paleta

en: _Show bold text in bright colors:
sk: _Zobraziť tučný text v jasných farbách:

en: Enable this option to allow escape sequences such as '\e[1;35m' to switch text bright colors in addition to bold. If disabled, text color will remain intact.
sk: Aktivujte túto možnosť, ak chcete, aby únikové sekvencie, ako napríklad '\e[1;35m', prepínali text okrem tučného písma aj svetlé farby. Ak je deaktivovaná, farba textu zostane nedotknutá.

note: section: Presets
en: Presets
sk: Predvoľby

note: * Compatibility
en: Compatibility
sk: Kompatibilita

en: These options may cause some applications to behave incorrectly.
    They are only here to allow you to work around certain applications
    and operating systems that expect different terminal behavior.
sk: Tieto voľby môžu spôsobiť, že niektoré aplikácie nebudú fungovať správne.
    Sú tu iba pre možnosť obídenia neočakávaného správania terminálu pri niektorých aplikáciách
    a operačných systémoch, ktoré očakávajú iné správanie sa terminálu.

en: Backspace key generates:
sk: Klávesa Backspace generuje:

en: Auto-detect
sk: Automatická detekcia

en: Escape sequence
sk: Escape sekvencia

en: Erase TTY
sk: Vymazať TTY

en: Delete key generates:
sk: Klávesa Delete generuje:

en: Ambiguous-width characters:
sk: Znaky s nejednoznačnou šírkou:

en: Narrow
sk: Úzke

en: Wide
sk: Široké

en: Reset compatibility options to defaults
sk: _Obnoviť predvolené hodnoty pre kompatibilitu

note: * Advanced
en: Advanced
sk: Rozšírené

note: section: Double Click
en: Double Click
sk: Dvojité kliknutie

en: Consider the following characters part of a word when double clicking:
sk: Považovať nasledujúce znaky za časti slova pri dvojitom kliknutí:

note: section: Encoding
en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Default character encoding
sk: Predvolené kódovanie znakov

note: section: Shortcuts * Shortcuts
en: Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: _Disable all menu access keys (such as Alt + f)
sk: _Zakázať všetky klávesy pre prístup k ponuke (také ako Alt+f)

en: _Disable menu shortcut key (F10 by default)
sk: _Zakázať klávesu skratky pre prístup k ponuke (predvolene je to F10)

note: section: Misc
en: Misc
sk: Rozličné

en: _Use middle mouse click to close tabs
sk: _Kliknutie stredným tlačidlom myši zatvorí kartu

en: _Use middle mouse click to open urls
sk: _Kliknutie stredným tlačidlom myši otvorí URL

en: _Auto-hide mouse pointer
sk: _Automaticky skryť kurzor myši

en: _Open new tab to the right of the active tab
sk: _Otvoriť novú kartu napravo od aktívnej karty

en: _Audible bell
sk: _Zvukové upozornenia

en: _Visual bell
sk: _Vizuálne upozornenia

en: Right click action:
sk: Akcia pravého kliknutia:

en: Context Menu
sk: Miestna ponuka

en: Paste clipboard
sk: Vložiť zo schránky

en: Paste selection
sk: Vložiť výber

en: Enable Hyperlinks
sk: Hypertextové odkazy

en: Enable support for hyperlinks.
sk: Aktivovať podporu pre hypertextové odkazy.

en: Window
sk: Okno

en: Terminal
sk: Terminál

note: default item + separator
en: Select Preset
sk: Vyberte predvoľbu

en: Do not disable dialog
sk: Nevypínať dialógové okno

en: Disable for 5 minutes
sk: Vypnúť na 5 minút

en: Disable for 15 minutes
sk: Vypnúť na 15 minút

en: Disable until program restart
sk: Vypnúť až do reštartu programu

en: Disable dialog (can be re-enabled in the Preferences)
sk: Vypnúť dialógové okno (dá sa znova povoliť v Predvoľbách)

en: Untitled
sk: Bez názvu

en: Unable to determine your login shell.
sk: Nejde zisiť vaše užívateľské meno.

en: _Relaunch
sk: _Spustiť znovu

en: The child process exited normally with status %d.
sk: Detský proces skončil normálne so stavom %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
sk: Detský proces bol prerušený signálom %d.

en: The child process was aborted.
sk: Detský proces bol prerušený.

en: Do _not ask me again
sk: _Nepýtať sa v budúcnosti

en: Warning: Potentially Unsafe Paste
sk: Varovanie: Potenciálne nebezpečné vkladanie

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like some commands may be executed, potentially involving root access ('sudo').
sk: Vloženie tohto textu do terminálu môže byť nebezpečné, pretože môže dôjsť k vykonaniu niektorých príkazov, ktoré zahŕňajú prístup do účtu root ('sudo').

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like some commands may be executed.
sk: Vloženie tohto textu do terminálu môže byť nebezpečné, pretože môže dôjsť k vykonaniu niektorých príkazov.

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: Failed to execute child
sk: Spustenie procesu potomka zlyhalo

en: Close this tab
sk: Zavrieť túto kartu

en: Find
sk: Nájsť

en: _Previous
sk: _Predošlý

en: _Next
sk: Ď_alší

en: _Search for:
sk: _Nájsť:

en: C_ase sensitive
sk: Rozlišov_ať veľkosť písmen

en: Match as _regular expression
sk: Použiť _regulárne výrazy

en: Match _entire word only
sk: Len c_elé slová

en: _Wrap around
sk: _Prechádzať dookola

en: _Opacity:
sk: _Krytie:

en: Xfce Terminal Emulator
sk: Xfce Terminál Emulátor

en: Visit Xfce Terminal website
sk: Webová stránka Xfce terminálu

en: Scroll one line Up
sk: Posunutie o jeden riadok nahor

en: Scroll one line Down
sk: Posunutie o jeden riadok nadol

en: Copy Email Address
sk: Kopírovať emailovú adresu

en: Compose Email
sk: Napísať email

en: Copy Link Address
sk: Kopírovať adresu odkazu

en: Open Link
sk: Otvoriť odkaz

note: tell the user that we were unable to open the responsible application
en: Failed to open the URL '%s'
sk: Zlyhalo otvorenie URL "%s"

en: Keep window open when it loses focus
sk: Pri strate zamerania ponechať okno otvorené

en: Drop-down Terminal
sk: Rozbaľovací terminál

en: Toggle Drop-down Terminal
sk: Prepnúť rozbaľovací terminál

note: Use old accelerator paths for backwards compatibility
en: _File
sk: _Súbor

en: Open _Tab
sk: Otvoriť ka_rtu

en: Open a new terminal tab
sk: Otvorí novú kartu

en: Open T_erminal
sk: Otvoriť _terminál

en: Open a new terminal window
sk: Otvorí nové okno terminálu

en: _Undo Close Tab
sk: Vrátiť späť _zatvorenú kartu

en: _Detach Tab
sk: O_dpojiť kartu

en: Close T_ab
sk: Z_atvoriť záložku

en: Close Other Ta_bs
sk: Zavrieť ďalšie _karty

en: Close _Window
sk: Zatvoriť _okno

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Copy to clipboard
sk: Kopírovať do schránky

en: Copy as _HTML
sk: Skopírovať ako _HTML

en: Copy to clipboard as HTML
sk: Skopírovať do schránky v kóde HTML

en: Paste from clipboard
sk: Vložiť zo schránky

en: _Paste Alt
sk: _Vložiť Alt

en: Paste _Selection
sk: Vložiť _výber

en: Paste _Selection Alt
sk: Vložiť _Výberový Alt

en: Select _All
sk: Ozn_ačiť všetko

en: Copy _Input To All Tabs...
sk: Kopírovať _vstup na všetky karty ...

en: Pr_eferences...
sk: _Predvoľby...

en: Open the preferences dialog
sk: Otvoriť dialog nastavení

en: _View
sk: _Zobraziť

en: Zoom _In
sk: _Priblížiť

en: Zoom in with larger font
sk: Priblížiť s väčším písmom

en: Zoom In Alt
sk: Priblížiť (alternatíva)

en: Zoom _Out
sk: _Vzdialiť

en: Zoom out with smaller font
sk: Vzdialiť s menším písmom

en: Zoom Out Alt
sk: Vzdialiť (alternatíva)

en: _Normal Size
sk: _Normálna veľkosť

en: Zoom to default size
sk: Priblížiť na predvolené písmo

en: _Normal Size Alt
sk: Normálna veľkosť (alternatíva)

en: _Terminal
sk: _Terminál

en: _Set Title...
sk: _Nastaviť titulok...

en: Set Title Co_lor...
sk: Nastaviť farbu _titulku ...

en: _Find...
sk: _Nájsť…

en: Search terminal contents
sk: Vyhľadať v obsahu temrinálu

en: Find Ne_xt
sk: Nájsť ď_alší

en: Find Pre_vious
sk: Nájsť pre_dchádzajúci

en: Sa_ve Contents...
sk: U_ložiť obsah...

en: _Reset
sk: _Reštartovať

en: _Clear Scrollback and Reset
sk: Vyma_zať spätné rolovanie a vynulovať

en: T_abs
sk: K_arty

en: _Previous Tab
sk: _Predchádzajúca karta

en: Switch to previous tab
sk: Prepnúť na predchádzajúcu kartu

en: _Next Tab
sk: _Nasledujúca karta

en: Switch to next tab
sk: Prepnúť na nasledujúcu kartu

en: Last _Active Tab
sk: Posledná _aktívna karta

en: Switch to last active tab
sk: Prepnúť na poslednú aktívnu kartu

en: Move Tab _Left
sk: Presunúť kartu _vľavo

en: Move Tab _Right
sk: Presunúť kartu vp_ravo

en: _Contents
sk: O_bsah

en: Display help contents
sk: Zobrazí obsah

en: _About
sk: _O programe

en: _Zoom
sk: _Lupa

en: Show _Menubar
sk: Zobraziť _menu

en: Show/hide the menubar
sk: Zobraziť/skryť menu

en: Show _Toolbar
sk: Zobraziť _panel nástrojov

en: Show/hide the toolbar
sk: Zobraziť/skryť panel nástrojov

en: Show Window _Borders
sk: Zobraziť okraje _okien

en: Show/hide the window decorations
sk: Zobraziť/skryť dekorácie okien

en: _Fullscreen
sk: _Celá obrazovka

en: Toggle fullscreen mode
sk: Prepne na celú obrazovku

en: _Read-Only
sk: _Len na čítanie

en: Toggle read-only mode
sk: Prepne režim len na čítanie

en: Scroll on _Output
sk: Posúvať pri _výstupe

en: Toggle scroll on output
sk: Prepnúť posúvanie pri výstupe

note: used for changing the accelerator keys via the ShortcutsEditor, the logic is still handle by GtkActionEntries
en: Go to Tab 1
sk: Prejsť na kartu 1

en: Go to Tab 2
sk: Prejsť na kartu 2

en: Go to Tab 3
sk: Prejsť na kartu 3

en: Go to Tab 4
sk: Prejsť na kartu 4

en: Go to Tab 5
sk: Prejsť na kartu 5

en: Go to Tab 6
sk: Prejsť na kartu 6

en: Go to Tab 7
sk: Prejsť na kartu 7

en: Go to Tab 8
sk: Prejsť na kartu 8

en: Go to Tab 9
sk: Prejsť na kartu 9

note: create encoding action
en: Set _Encoding
sk: Nastaviť _kódovanie

en: Warning
sk: Upozornenie

note: and process running
en: There are still processes running in some tabs.
    Closing this window will kill all of them.
sk: Na niektorých kartách stále bežia procesy.
    Zatvorenie tohto okna zruší všetky tie procesy.

note: and no process running
en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
sk: Okno obsahuje %d otvorených kariet. Zatvorením tohoto okna
    budú tiež zavreté všetky jeho karty.

en: Close all tabs?
sk: Zavrieť všetky karty?

note: closing a tab, and process running
en: There is still a process running.
    Closing this tab will kill it.
sk: Proces stále beží.
    Zatvorením tejto karty ho zrušíte.

en: Close tab?
sk: Zavrieť kartu?

note: closing a single tab window, and process running
en: There is still a process running.
    Closing this window will kill it.
sk: Proces stále beží.
    Zatvorením tohto okna ho zrušíte.

en: Close window?
sk: Zatvoriť okno?

en: Copy _Input:
sk: Kopírovať _vstup:

en: Enter the text to be copied to all tabs
sk: Zadajte text, ktorý sa má skopírovať na všetky karty

en: Copy input
sk: Kopírovať vstup

en: _Title:
sk: _Titulok:

en: Enter the title for the current terminal tab
sk: Vložte názov pre aktuálnu kartu terminálu

en: Help
sk: Pomocník

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Choose title color
sk: Vyberte farbu titulku

en: Failed to create the regular expression
sk: Zlyhalo vytvorenie regulárneho výrazu

en: Save contents...
sk: Uložiť obsah...

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Failed to save terminal contents
sk: Zlyhalo uloženie obsahu terminálu

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Terminal Emulator
sk: Terminál Emulátor

en: Xfce Terminal Settings
sk: Nastavenia terminálu Xfce

en: Configure Xfce Terminal
sk: Konfigurácia terminálu Xfce
