Xfce Apps - en to ug translation catalogue (200 entries)

en: Black on White
ug: ئاقنىڭ ئۈستىدە قارا

en: Green on Black
ug: قارىنىڭ ئۈستىدە يېشىل

en: White on Black
ug: قارىنىڭ ئۈستىدە ئاق

en: Usage:
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:

en: General Options
ug: ئادەتتىكى تاللانمىلار

note: parameter of --default-display parameter of --display
en: display
ug: كۆرسەتكۈچ

note: parameter of --default-working-directory parameter of --working-directory
en: directory
ug: مۇندەرىجە

en: Window or Tab Separators
ug: كۆزنەك ياكى بەتكۈچ ئايرىغۇ

en: Tab Options
ug: بەتكۈچ تاللانمىلىرى

note: parameter of --command
en: command
ug: بۇيرۇق

note: parameter of --title parameter of --initial-title
en: title
ug: ماۋزۇ

en: Window Options
ug: كۆزنەك تاللانمىلىرى

note: parameter of --geometry
en: geometry
ug: شەكلى

note: parameter of --role
en: role
ug: رولى

note: parameter of --startup-id
en: string
ug: تېكىست

note: parameter of --icon
en: icon
ug: سىنبەلگە

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
ug: يۇقىرىقى تاللانمىلار ھەققىدىكى تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارنى %s نىڭ man بېتىدىن كۆرۈڭ.

en: Xfce Terminal
ug: Xfce تېرمىنالى

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ug: Xfce ئىجادىيەت گۇرۇپپىسى. نەشر ھوقۇقى ئۆزىمىزگە تەۋە.

en: Please report bugs to <%s>.
ug: كەمتۈكنى <%s> غا دوكلات قىلىڭ.

en: Unable to register terminal service: %s
ug: تېرمىنال مۇلازىمىتىنى خەتلەتكىلى بولمىدى: %s

en: Invalid geometry string "%s"
ug: گېئومېتىرىيە ھەرپ تىزمىسى «%s» ئىناۋەتسىز

en: Central European
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا

en: Baltic
ug: بالتىق

en: Turkish
ug: تۈركچە

en: Cyrillic
ug: سلاۋيانچە

en: Chinese Traditional
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە

en: Chinese Simplified
ug: ئاددىيلاشتۇرۇلغان خەنزۇچە

en: Korean
ug: كورېيەچە

en: Japanese
ug: ياپونچە

en: Greek
ug: گىرېكچە

en: Arabic
ug: ئەرەبچە

en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

en: Thai
ug: تايلاندچە

en: Vietnamese
ug: ۋىيېتنامچە

en: Nordic
ug: شىمالىي ياۋروپا

en: Celtic
ug: كېلتىك

en: Romanian
ug: رۇمىنىيەچە

en: Armenian
ug: ئەرمەنچە

en: Georgian
ug: گىرۇزىنچە

en: Unicode
ug: يۇنىكود

en: Other
ug: باشقىلار

en: User id mismatch
ug: ئىشلەتكۈچى كىملىكى ماس كەلمىدى

en: Display mismatch
ug: كۆرسەتكۈچ ماسلاشمىدى

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
ug: تاللانما «--default-display» ئۈچۈن كۆڭۈلدىكى X كۆرسەتكۈچىنى پارامېتىر قىلىپ كۆرسىتىپ بېرىش زۆرۈر

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
ug: تاللانما «--default-working-directory» ئۈچۈن كۆڭۈلدىكى خىزمەت مۇندەرىجىسىنى پارامېتىر قىلىپ كۆرسىتىپ بېرىش زۆرۈر

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line
ug: تاللانما «--execute» ئۈچۈن قالغان بۇيرۇق قۇرىدا ئىجرا بولىدىغان بۇيرۇقنى پارامېتىر قىلىپ كۆرسىتىپ بېرىش زۆرۈر

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
ug: تاللانما «--command» ئۈچۈن ئىجرا بولىدىغان بۇيرۇقنى پارامېتىر قىلىپ كۆرسىتىپ بېرىش زۆرۈر

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
ug: تاللانما «--working-directory» ئۈچۈن خىزمەت مۇندەرىجىسىنى پارامېتىر قىلىپ كۆرسىتىپ بېرىش زۆرۈر

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
ug: تاللانما «--title/-T» ئۈچۈن ماۋزۇنى پارامېتىر قىلىپ كۆرسىتىپ بېرىش زۆرۈر

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
ug: تاللانما «--geometry» ئۈچۈن كۆزنەك چوڭلۇقىنى پارامېتىر قىلىپ كۆرسىتىپ بېرىش زۆرۈر

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
ug: تاللانما «--role» ئۈچۈن كۆزنەكنىڭ رولىنى پارامېتىر قىلىپ كۆرسىتىپ بېرىش زۆرۈر

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
ug: تاللانما «--startup-id» ئۈچۈن ئىجرا كىملىكىنى پارامېتىر قىلىپ كۆرسىتىپ بېرىش زۆرۈر

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
ug: تاللانما «--icon/-I» ئۈچۈن سىن بەلگە ئاتى ياكى ھۆججەت ئاتىنى پارامېتىر قىلىپ كۆرسىتىپ بېرىش زۆرۈر

en: Unknown option "%s"
ug: نامەلۇم تاللانما «%s»

en: All Files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: Image Files
ug: رەسىم ھۆججەتلىرى

en: Terminal
ug: تېرمىنال

en: Untitled
ug: ماۋزۇسىز

en: Unable to determine your login shell.
ug: سىز كىرىشتە ئىشلەتكەن shell مۇھىتىنى بىلگىلى بولمىدى.

en: Do _not ask me again
ug: قايتا سورىما(_N)

en: _Paste
ug: چاپلا(_P)

en: Failed to execute child
ug: بالىنى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Close this tab
ug: بۇ بەتكۈچنى تاقا

en: _Close
ug: تاقا(_C)

en: _Previous
ug: ئالدى(_P)

en: _Next
ug: كەينى(_N)

en: _Search for:
ug: ئىزدە(_S):

en: _Opacity:
ug: غۇۋالىقى(_O):

en: Find
ug: ئىزدە

en: Xfce Terminal Emulator
ug: Xfce تېرمىنال تەقلىدلىگۈچىسى

en: Copy Email Address
ug: ئەخلەت ئادرېسنى كۆچۈر

en: Compose Email
ug: ئېلخەت ياز

en: Copy Link Address
ug: ئۇلانما ئادرېسنى كۆچۈر

en: Open Link
ug: ئۇلانما ئاچ

en: Unable to drop selection of type text/plain to terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
ug: تىپى text/plain بولغان تاللانمىنى تېرمىنالغا تاشلىغىلى بولمىدى: فورماتى خاتا(%d) ياكى ئۇزۇنلۇقى خاتا(%d)

en: Unable to drop Mozilla URL on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
ug: موزىللا(Mozilla) URL نى تېرمىنالغا تاشلىغىلى بولمىدى: فورماتى خاتا(%d) ياكى ئۇزۇنلۇقى خاتا(%d)

en: Unable to drop URI list on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
ug: URI تىزمىسىنى تېرمىنالغا تاشلىغىلى بولمىدى: فورماتى خاتا(%d) ياكى ئۇزۇنلۇقى خاتا(%d)

en: Received invalid color data: Wrong format (%d) or length (%d)
ug: تاپشۇرۇپ ئالغان رەڭ ئىناۋەتسىز: فورماتى خاتا(%d) ياكى ئۇزۇنلۇقى خاتا(%d)

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: Open _Tab
ug: بەتكۈچ ئاچ(_T)

en: Open a new terminal tab
ug: يېڭىدىن تېرمىنال بەتكۈچى ئاچىدۇ

en: Open T_erminal
ug: تېرمىنال ئاچ(_E)

en: Open a new terminal window
ug: يېڭىدىن تېرمىنال كۆزنىكى ئاچىدۇ

en: _Detach Tab
ug: بەتكۈچنى ئايرىۋەت(_D)

en: Close _Window
ug: كۆزنەكنى ياپ(_R)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: Copy to clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Paste from clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىدىن چاپلايدۇ

en: Paste _Selection
ug: تاللانغاننى چاپلا(_S)

en: Select _All
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: Pr_eferences...
ug: تەڭشەك(_E)...

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: Zoom _In
ug: چوڭايت(_I)

en: Zoom _Out
ug: كىچىكلەت(_O)

en: _Normal Size
ug: نورمال چوڭلۇق(_N)

en: _Terminal
ug: تېرمىنال(_T)

en: _Set Title...
ug: ماۋزۇ قوي(_S)

en: _Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر(_R)

en: _Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ(_P)

en: Switch to previous tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچكە يۆتكىلىدۇ

en: _Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچ(_N)

en: Switch to next tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچكە يۆتكىلىدۇ

en: Move Tab _Left
ug: بەتكۈچنى سولغا يۆتكە(_L)

en: Move Tab _Right
ug: بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكە(_R)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Contents
ug: مەزمۇن(_C)

en: Display help contents
ug: ياردەملەرنىڭ مەزمۇنى كۆرسىتىدۇ

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _Zoom
ug: چوڭايتىش-كىچىكلىتىش(_Z)

en: Show _Menubar
ug: تىزىملىك بالداقنى كۆرسەت(_M)

en: Show/hide the menubar
ug: تىزىملىك بالداقنى كۆرسىتىدۇ ياكى يوشۇرىدۇ

en: Show/hide the toolbar
ug: قورال بالدىقىنى كۆرسىتىدۇ/يوشۇرىدۇ

en: Show Window _Borders
ug: كۆزنەك گىرۋەكلىرىنى كۆرسەت(_B)

en: Show/hide the window decorations
ug: كۆزنەك گىرۋەكلىرىنى كۆرسىتىدۇ ياكى يوشۇرىدۇ

en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران(_F)

en: Toggle fullscreen mode
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىنى ئۆزگەرتىش

en: Warning
ug: دىققەت

en: Close all tabs?
ug: بارلىق بەتكۈچنى ياپسۇنمۇ؟

en: Enter the title for the current terminal tab
ug: ھازىرقى تېرمىنال يەتكۈچىنىڭ ماۋزۇسىنى كىرگۈزۈڭ

en: Close
ug: تاقا

en: Replaces initial title
ug: دەسلەپكى ماۋزۇنى ئالماشتۇرسۇن

en: Goes before initial title
ug: دەسلەپكى ماۋزۇنىڭ ئالدىغا

en: Goes after initial title
ug: دەسلەپكى ماۋزۇنىڭ كەينىگە

en: Isn't displayed
ug: كۆرسىتىلمىگەن

en: Disabled
ug: چەكلەنگەن

en: On the left side
ug: سول تەرەپتە

en: On the right side
ug: ئوڭ تەرەپتە

en: None (use solid color)
ug: يوق (پۈتەي رەڭ)

en: Background image
ug: تەگلىك سۈرەت

en: Transparent background
ug: سۈزۈك تەگلىك

en: Auto-detect
ug: ئۆزلۈكىدىن تەكشۈر

en: Escape sequence
ug: Esc تەرتىپى

en: Erase TTY
ug: TTY نى ئۆچۈر

en: Tiled
ug: كاھىشتەك

en: Centered
ug: ئوتتۇرىدا

en: Scaled
ug: سوزۇلغان-قىسىلغان

en: Stretched
ug: سوزۇلغان

en: Never
ug: زادىلا

en: Terminal Preferences
ug: تېرمىنال تەڭشەكلىرى

en: _Initial title:
ug: دەسلەپكى ماۋزۇ(_I):

en: _Dynamically-set title:
ug: ماۋزۇ ئۆزگىرىپ تۇرسۇن(_D):

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: _Run command as login shell
ug: بۇيرۇقنى كىرىش shell سۈپىتىدە ئىجرا قىل(_R)

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
ug: بۇ تاللانما ئىناۋەتلىك قىلىنسا، يېڭى كۆزنەك ئېچىلغاندا، ھەمىشە كىرىش ئۇچۇرىنى چىقىرىدۇ. كىرىش ئۇچۇرىنى چىقىرىدىغان كۆزنەك تېرمىنال كۆزنىكى بىلەن ئادەتتىكى نورمال تېرمىنال كۆزنىكىنىڭ پەرقىنى قوللانمىسىدىن كۆرۈڭ.

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
ug: بۇيرۇق ئىجرا بولغاندا utmp/wtmp خاتىرىلىرىنى يېڭىلانسۇن(_U)

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: Scroll_back:
ug: ئارقىغا سىيرىلسۇن(_B):

en: Specifies the number of lines that you can scroll back using the scrollbar.
ug: سىيرىغۇچ بالداق ئارقىلىق سىيرىلىدىغان قۇر سانىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Scr_ollbar is:
ug: سىيرىغۇچ بالداق:

en: Scroll on ou_tput
ug: چىقىرىش كۆزنىكىدە سىيرىلسۇن(_T)

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
ug: بۇ تاللانسا تاللانسا، يېڭى قۇر كۆرسىتىلسە، ھەمىشە تۆۋەنگە سىيرىلىدىغان بولىدۇ.

en: Scroll on _keystroke
ug: كۇنۇپكا باسقاندا سىيرىلسۇن(_K)

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal window to the command prompt.
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنسا، ھەرپتاختىسى ئۇستىدىكى خالىغان كۇنۇپكىنى بېسىش ئارقىلىق، تېرمىنال كۆزنىكىنى بۇيرۇق قۇرىغىچە سىيرىشقا بولىدۇ.

en: Scrolling
ug: سىيرىش

en: _General
ug: ئادەتتىكى(_G)

en: Behavior
ug: ھەرىكىتى

en: Right
ug: ئوڭ

en: Down
ug: ئاستى

en: Choose Terminal Font
ug: تېرمىنال فونتى تاللا

en: Allow bold te_xt
ug: قارا خەت ئىشلەت(_X)

en: Enable this option to allow applications running inside the terminal windows to use bold text.
ug: ئۇنى ئىشلەتسە تېرمىنالدا ئىجرا بولۇۋاتقان پروگراممىنىڭ خەتلىرى قارا كۆرۈنىدۇ.

en: Font
ug: فونت

en: _File:
ug: ھۆججەت(_F)

en: St_yle:
ug: ئۇسلۇب(_Y):

en: Select Background Image File
ug: تەگلىك سۈرەت ھۆججىتىنى تاللاش

en: Background
ug: تەگلىك

en: Display _menubar in new windows
ug: يېڭى كۆزنەكتە تىزىملىك بالداقنى كۆرسەت(_M)

en: Enable this option to show the menubar in newly created terminal windows.
ug: بۇنى ئىشلەتسە يېڭىدىن قۇرۇلغان تېرمىنال كۆزنىكىدە تىزىملىك بالدىقى كۆرسىتىلىدۇ.

en: Display _borders around new windows
ug: يېڭى كۆزنەكلەرنىڭ گىرۋەكلىرىنى كۆرسەتسۇن(_B)

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
ug: بۇ ئىناۋەتلىك قىلىنسا يېڭى قۇرۇلغان كۆزنەكنىڭ گىرۋەك بېزەكلىرى كۆرسىتىلىدۇ.

en: Opening New Windows
ug: يېڭى كۆزنەك ئېچىۋاتىدۇ

en: Reset tab activity _indicator after
ug: تۆۋەندىكى مەشغۇلاتلاردىن كېيىن بەتكۈچ مەشغۇلات كۆرسەتكۈچى ئەسلىگە قايتۇرۇلسۇن(_I)

en: seconds
ug: سېكۇنت

en: _Appearance
ug: كۆرۈنۈشى(_A)

en: _Text color:
ug: تېكىست رېڭى(_T):

en: Color Selector
ug: رەڭ تاللىغۇ

en: Open a dialog to specify the color
ug: رەڭ بېكىتىش ئۈچۈن كۆزنەك ئاچىدۇ

en: _Background color:
ug: تەگلىك رېڭى(_B):

en: Tab activit_y color:
ug: بەتكۈچ مەشغۇلاتى رېڭى(_Y):

en: Choose tab activity color
ug: بەتكۈچ مەشغۇلات رېڭى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Cu_rsor color:
ug: نۇربەلگىسى رېڭى:

en: Green
ug: يېشىل

en: Yellow
ug: سېرىق

en: Blue
ug: كۆك

en: White
ug: ئاق

en: Palette
ug: رەڭ تاختىسى

en: Presets
ug: ئالدىن تەڭشەش

en: _Colors
ug: رەڭلەر(_C)

en: These options may cause some applications to behave
    incorrectly. They are only here to allow you to work around
    certain applications and operating systems that expect
    different terminal behavior.
ug: مەزكۇر تاللانما بىر قىسىم پروگراممىلارغا تەسىر
    يەتكۈزۈشى مۇمكىن. بۇ تاللانمىلار باشقا تېرمىنال ياكى 
    باشقا مەشغۇلاتلار سىستېمىلاردا نورمال ئىشلەشنى كۆزدە
     تۇتۇپلا بېكىتىلگەن.

en: _Backspace key generates:
ug: كۇنۇپكا Backspace بېسىلغاندا(_B):

en: _Delete key generates:
ug: كۇنۇپكا Delete بېسىلغاندا(_D):

en: _Reset compatibility options to defaults
ug: ماسلىشىش(compatibility) تاللانمىسىنى ئەسلىگە قايتۇر(_R)

en: Compatibility
ug: ماسلىشىشچان

en: Double Click
ug: قوش چېكىش

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f)
ug: بارلىق تىزىملىكنىڭ زىيارەت كۇنۇپكىسى(Alt+f دېگەندەكلەر)نى چەكلە

en: Ad_vanced
ug: ئالىي(_V)

en: Terminal Emulator
ug: تېرمىنال Emulator
