Xfce Apps - en to eo translation catalogue (152 entries)

en: Usage:
eo: Uzado:

en: OPTION
eo: OPCIO

note: parameter of --default-working-directory parameter of --working-directory
en: directory
eo: dosierujo

note: parameter of --command
en: command
eo: komando

note: parameter of --title
en: title
eo: titolo

en: Xfce Terminal
eo: Xfce-terminalo

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
eo: Skribita de Benedikt MEURER <benny@xfce.org>

en: and Nick Schermer <nick@xfce.org>.
eo: kaj Nick SCHERMER <nick@xfce.org>.

en: Unable to register terminal service: %s
eo: Ne eblas registri servicon de terminalo: %s

en: Invalid geometry string "%s"
eo: Nevalida geometria ĉeno "%s"

en: Baltic
eo: Balta

en: Turkish
eo: Turka

en: Cyrillic
eo: Cirila

en: Chinese Traditional
eo: Ĉina tradicia

en: Chinese Simplified
eo: Ĉina simpligita

en: Korean
eo: Korea

en: Japanese
eo: Japana

en: Greek
eo: Greka

en: Arabic
eo: Araba

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Thai
eo: Taja

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: Unicode
eo: Unikodo

en: Other
eo: Alia

note: action to reset to the default
en: Default (%s)
eo: Defaŭlta (%s)

en: User id mismatch
eo: Neĝusta uzanta identigo

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
eo: Opcio "--default-display" necesas defaŭltan X-an ekranblokon kiel parametro

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
eo: Opcio "--default-working-directory" necesas defaŭltan labordosierujonkiel parametro

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line
eo: Opcio "--execute/-x" necesas komandon lanĉendan ĉe la fino de lakomandlinio

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
eo: Opcio "--command/-e" necesas komandon lanĉendan kiel parametro

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
eo: Opcio "--working-directory" necesas labordosierujon kie parametro

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
eo: Opcio "--title/-T" necesas titolon kiel parametro

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameters
eo: Opcio "--display" necesas X-an ekranblokon kiel parametro

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
eo: Opcio "--geometry" necesas fenestran geometrion kiel parametro

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
eo: Opcio "--role" necesas fenestran regulon kiel parametro

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
eo: Opcio "--startup-id" necesas startigan identigilon kiel parametro

en: Unknown option "%s"
eo: Nekonata opcio "%s"

en: All Files
eo: Ĉiuj Dosieroj

en: Image Files
eo: Bildaj Dosieroj

en: Terminal
eo: Terminalo

en: Untitled
eo: Sentitola

en: Unable to determine your login shell.
eo: Neebla trovi vian salutŝelon

en: Failed to execute child
eo: Fiaskrulis filon

en: Close this tab
eo: Fermu ĉi Langeton

en: Xfce Terminal Emulator
eo: Xfce-Terminala Imitilo

en: Copy Email Address
eo: Kopii retpoŝtadreson

en: Compose Email
eo: Krei retpoŝton

en: Copy Link Address
eo: Kopii ligilon

en: Open Link
eo: Malfermu Ligilon

en: Unable to drop selection of type text/plain to terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
eo: Fiaskis alglui kopiaĵon de la tipo teksto/glata en la terminalon: Misaranĝo (%d) aŭ longeco (%d)

en: Unable to drop Mozilla URL on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
eo: Fiaskis alglui Mozillaan TTT-adreson en la terminalon: Misaranĝo (%d) aŭ longeco (%d)

en: Unable to drop URI list on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
eo: Fiaskis alglui URI-an liston enterminalon: Misaranĝo (%d) aŭ longeco (%d)

en: Received invalid color data: Wrong format (%d) or length (%d)
eo: Ricevis nevalidan kolordatumon: Misaranĝo (%d) aŭ longeco (%d)

en: _File
eo: _Dosiero

en: Open _Tab
eo: Malfermu _Langeton

en: Open a new terminal tab
eo: Malfermu novan terminalolangeton

en: Open T_erminal
eo: Malfermu T_erminalon

en: Open a new terminal window
eo: Malfermu novan terminalofenestron

en: _Detach Tab
eo: _Separu Langeton

en: _Edit
eo: _Redakti

en: _Copy
eo: _Kopii

en: Copy to clipboard
eo: Kopii al la tondejo

en: _Paste
eo: _Alglui

en: Paste from clipboard
eo: Alglui el tondejo

en: Select _All
eo: _Elekti ĉion

en: Pr_eferences...
eo: Pr_eferoj...

en: _View
eo: _Vido

en: _Terminal
eo: _Terminalo

en: _Set Title...
eo: _Difinu Titolo...

en: _Reset
eo: _Reŝarĝu

en: T_abs
eo: _Langetoj

en: _Previous Tab
eo: A_ntaŭan Langeton

en: Switch to previous tab
eo: Aliru antaŭan langeton

en: _Next Tab
eo: _Proksiman langeton

en: Switch to next tab
eo: Aliru proksiman langeton

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Contents
eo: _Enhavo

en: Display help contents
eo: Montru helpenhavon

en: _About
eo: _Pri

en: _Input Methods
eo: _Enirmetodoj

en: Show _Menubar
eo: Malkaŝu _Menuostrion

en: Show/hide the menubar
eo: Kaŝu/Malkaŝu la menuostrion

en: Show Window _Borders
eo: Malkaŝu Fenestro_bordojn

en: Show/hide the window decorations
eo: Kaŝu/Malkaŝu la fenestrodekoraciojn

en: _Fullscreen
eo: _Tutekrana

en: Toggle fullscreen mode
eo: Aktivigu tutekranan reĝimon

en: Warning
eo: Averto

en: Close all tabs?
eo: Ĉu fermi ĉiujn langetojn?

en: Do _not ask me again
eo: _Ne redemandu

en: Window Title|Set Title
eo: Fenestrotitolo|Difinu Titolon

en: _Title:
eo: _Titolo:

en: Enter the title for the current terminal tab
eo: Eniru la titolon por ĉi terminalan lengeton

en: Replaces initial title
eo: Anstataŭas la pratitolon

en: Goes before initial title
eo: Aperas antaŭ la pratitolo

en: Goes after initial title
eo: Aperas post la pratitolo

en: Isn't displayed
eo: Ne estas montrata

en: Disabled
eo: Neebligita

en: On the left side
eo: Maldekstre

en: On the right side
eo: Dekstre

en: None (use solid color)
eo: Neniu (uzu solidan koloron)

en: Background image
eo: Fonbildo

en: Transparent background
eo: Travidebla fono

en: Auto-detect
eo: Aŭtodetektas

en: ASCII DEL
eo: ASCIIa Viŝklavo

en: Escape sequence
eo: Reĝimklava sekvenco

en: Centered
eo: Centrigita

en: Scaled
eo: Proporcia

en: Stretched
eo: Streĉita

en: Terminal Preferences
eo: Agordoj de Terminalo

en: _Initial title:
eo: Prat_itolo:

en: _Dynamically-set title:
eo: _Dumruldifina titolo:

en: Title
eo: Titolo

en: _Run command as login shell
eo: _Lanĉu komandon kiel ŝelsaluto

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
eo: Elektu ĉi opcion por obligi la Terminalon lanĉi vian ŝelon kiel salutŝelo kiam vi malfermas terminalojn. Vidu vian ŝelmanlibron por detaloj pri ladiferencoj inter dialoga ŝelo kaj saluta ŝelo

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
eo: A_ktualigas utmp/wtmp datumojn kiam komando startiĝas

en: Command
eo: Komando

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
eo: Ĉi opcio difinas ĉu la terminalo suben-rulumos aŭtomatekiam novajn elirdatumojn generacias la komando rulanta en la terminalo

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal window to the command prompt.
eo: Ebligas vin premi ajnan klavon por suben-rulumi la terminalofenestron ĝisla komandoinvito.

en: Specifies the number of lines that you can scroll back using the scrollbar.
eo: Difinas la nombron da linioj malantaŭen rulumeblaj per la rulumstrio.

en: L_eft
eo: Mal_dekstra

en: Right
eo: Dekstra

en: Choose Terminal Font
eo: Elektu terminalan tiparon

en: Enable this option to allow applications running inside the terminal windows to use bold text.
eo: Ebligu ĉi opcion por permesi aplikaĵojn rulantaj en la terminalfenestro uzi grasan tekston

en: Font
eo: Tiparo

en: _File:
eo: _Dosiero:

en: St_yle:
eo: St_ilo:

en: Display _menubar in new windows
eo: Montru _menuostrion en novaj fenestroj

en: Enable this option to show the menubar in newly created terminal windows.
eo: Ebligu ĉi opcion por montri menuostrion ĉe ĵuskreitaj terminalfenestroj.

en: Display _borders around new windows
eo: Montru _bordoj ĉirkaŭ novaj fenestroj

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
eo: Ebligu ĉi opcion por montri fenestrdekoraciojn ĉirkaŭ la novkreitaj terminalfenestroj.

en: seconds
eo: sekundoj

en: _Background color:
eo: _Fonkoloro:

en: Color Selector
eo: Kolorelektilo

en: Open a dialog to specify the color
eo: Malfermu dialogon por difini la koloron

en: General
eo: Ĝenerala

en: Black
eo: Nigra

en: Red
eo: Ruĝa

en: Yellow
eo: Flava

en: Light Red
eo: Helruĝa

en: Light Green
eo: Helverda

en: Green
eo: Verda

en: Blue
eo: Blua

en: Light Blue
eo: Helblua

en: White
eo: Blanka

en: Light Gray
eo: Helgriza

en: _Colors
eo: _Koloroj

en: _Backspace key generates:
eo: _Retropaŝoklavo generacias:

en: _Delete key generates:
eo: _Viŝklavo generacias:

en: Compatibility
eo: Kongrueco

en: Co_mpatibility
eo: Ko_ngrueco

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f)
eo: Malebligu ĉiujn me_nuajn alirklavoj (kiel Alt+f)

en: Terminal Emulator
eo: Terminala Simulilo
