Xfce Panel Plugins - en to be translation catalogue (35 entries)

note: Create label for displaying the remaining time until the next break
en: Inactive
be: Не актыўна

note: Create menu item for taking an instant break
en: Take a break
be: Час адпачыць

note: Create menu item for resetting the timer
en: Reset timer
be: Скінуць таймер

note: Create menu item for enabling/disabling the countdown
en: Enabled
be: Уключана

note: Update tooltips
en: Paused
be: Прыпынена

en: Xfce Panel plugin for taking a break from computer work every now and then.
be: Убудова дае магчымасць кіраваць перапынкамі падчас працы за камп'ютарам.

en: Time Out
be: Перапынак

en: _Close
be: _Закрыць

note: Create time settings section
en: Time settings
be: Налады часу

note: Create the labels for the minutes and seconds spins
en: Minutes
be: Хвілін

en: Seconds
be: Секунд

note: Create break countdown time label
en: Time between breaks:
be: Працягласць працы:

note: Create lock countdown time label
en: Break length:
be: Працягласць перапынку:

note: Create postpone countdown time label
en: Postpone length:
be: Адкладаць на:

note: Create behaviour section
en: Behaviour
be: Паводзіны

note: Create postpone check button
en: Allow postpone
be: Дазволіць адкладаць перапынак

note: Create resume check button
en: Resume automatically
be: Аўтаматычна працягваць

note: Create appearance section
en: Appearance
be: Выгляд

note: Create note label
en: Note: Icon and time cannot be hidden simultaneously.
be: Заўвага: схаваць значок і час адначасова немагчыма.

note: Create display icon check button
en: Display icon
be: Значок

note: Create display time check button
en: Display remaining time in the panel
be: Паказваць на панэлі колькі засталося часу

note: Create display hours check button
en: Display hours
be: Паказваць гадзіны

note: Create display seconds check button
en: Display seconds
be: Паказваць секунды

en: Failed to lock screen
be: Не атрымалася заблакаваць экран

note: Create postpone button
en: _Postpone
be: _Адкласці

note: Create lock button
en: _Lock
be: _Заблакаваць

note: Create resume button
en: _Resume
be: П_рацягнуць

en: The break is over.
be: Перапынак завершаны.

en: %d hour | %d hours
be[0]: %d гадзіна
be[1]: %d гадзіны
be[2]: %d гадзін
be[3]: %d гадзін

en: %d minute | %d minutes
be[0]: %d хвіліна
be[1]: %d хвіліны
be[2]: %d хвілін
be[3]: %d хвілін

en: %d second | %d seconds
be[0]: %d секунда
be[1]: %d секунды
be[2]: %d секунд
be[3]: %d секунд

note: Translators: this is %s seconds/minutes/hours
en: Time left: %s
be: Засталося часу: %s

note: Translators: this is %s minutes, %s seconds Translators: this is %s hours %s seconds Translators: this is %s hours, %s minutes Translators: this is %s minutes %s seconds
en: Time left: %s %s
be: Засталося часу: %s %s

note: Translators: this is %s hours, %s minutes, %s seconds
en: Time left: %s %s %s
be: Засталося часу: %s %s %s

en: Automatically controlled time outs and breaks
be: Аўтаматычна кіраваць перапынкамі
