Xfce Panel Plugins - en to ie translation catalogue (33 entries)

note: Create label for displaying the remaining time until the next break
en: Inactive
ie: Ínactiv

note: Create menu item for taking an instant break
en: Take a break
ie: Far un pause

note: Create menu item for resetting the timer
en: Reset timer
ie: Reverter li temporisator

note: Create menu item for enabling/disabling the countdown
en: Enabled
ie: Activ

note: Update tooltips
en: Paused
ie: Pausat

en: Xfce Panel plugin for taking a break from computer work every now and then.
ie: Un plugin por li panel Xfce por far pauses in li labor.

en: Time Out
ie: Témporisator

en: _Close
ie: _Cluder

note: Create time settings section
en: Time settings
ie: Parametres de témpor

en: Seconds
ie: Secondes

note: Create break countdown time label
en: Time between breaks:
ie: Témpor ínter pauses:

note: Create lock countdown time label
en: Break length:
ie: Duration de un pause:

note: Create postpone countdown time label
en: Postpone length:
ie: Procrastination por:

note: Create behaviour section
en: Behaviour
ie: Conduida

note: Create postpone check button
en: Allow postpone
ie: Permisser procrastination

note: Create resume check button
en: Resume automatically
ie: Reprender automaticmen

note: Create appearance section
en: Appearance
ie: Aspecte

note: Create note label
en: Note: Icon and time cannot be hidden simultaneously.
ie: Avise: on ne posse celar ambi icone e nómine.

note: Create display icon check button
en: Display icon
ie: Monstrar li icone

note: Create display time check button
en: Display remaining time in the panel
ie: Monstrar li remanent témpor in li panel

note: Create display hours check button
en: Display hours
ie: Monstrar hores

note: Create display seconds check button
en: Display seconds
ie: Monstrar secondes

en: Failed to lock screen
ie: Ne successat serrar li ecran

note: Create postpone button
en: _Postpone
ie: _Procrastinar

note: Create lock button
en: _Lock
ie: S_errar

note: Create resume button
en: _Resume
ie: _Reprender

en: The break is over.
ie: Li pause ha finit.

en: %d hour | %d hours
ie[0]: %d hor
ie[1]: %d hores

en: %d second | %d seconds
ie[0]: %d seconde
ie[1]: %d secondes

note: Translators: this is %s seconds/minutes/hours
en: Time left: %s
ie: Restant témpor: %s

note: Translators: this is %s minutes, %s seconds Translators: this is %s hours %s seconds Translators: this is %s hours, %s minutes Translators: this is %s minutes %s seconds
en: Time left: %s %s
ie: Restant témpor: %s, %s

note: Translators: this is %s hours, %s minutes, %s seconds
en: Time left: %s %s %s
ie: Restant témpor: %s, %s, %s

en: Automatically controlled time outs and breaks
ie: Automaticmen controlat pauses
