Xfce Panel Plugins - en to kk translation catalogue (36 entries)

note: Create label for displaying the remaining time until the next break
en: Inactive
kk: Белсенді емес

note: Create menu item for taking an instant break
en: Take a break
kk: Демалу уақыты

note: Create menu item for resetting the timer
en: Reset timer
kk: Таймерді нөлдеу

note: Create menu item for enabling/disabling the countdown
en: Enabled
kk: Қосулы

note: Update tooltips
en: Paused
kk: Аялдатылған

en: Xfce Panel plugin for taking a break from computer work every now and then.
kk: Компьютерден демалу үшін үзілістерді жасайтын Xfce панелінің плагині.

en: Time Out
kk: Үзіліс

en: _Close
kk: _Жабу

note: Create time settings section
en: Time settings
kk: Уақыт баптаулары

note: Create the labels for the minutes and seconds spins
en: Minutes
kk: Минут

en: Seconds
kk: Секунд

note: Create break countdown time label
en: Time between breaks:
kk: Жұмыс уақытының ұзақтығы:

note: Create lock countdown time label
en: Break length:
kk: Үзіліс ұзақтығы:

note: Create postpone countdown time label
en: Postpone length:
kk: Кейінге қалдыру:

note: Create behaviour section
en: Behaviour
kk: Мінез-құлығы

note: Create postpone check button
en: Allow postpone
kk: Кейінге қалдыруды рұқсат ету

note: Create resume check button
en: Resume automatically
kk: Автожалғастыру

note: Create appearance section
en: Appearance
kk: Сыртқы түрі

note: Create note label
en: Note: Icon and time cannot be hidden simultaneously.
kk: Ескерту: Бір уақытта таңбаша мен уақытты бірге жасыруға болмайды.

note: Create display icon check button
en: Display icon
kk: Таңбашаны көрсету

note: Create display time check button
en: Display remaining time in the panel
kk: Қалған уақытты панельде көрсету

note: Create display hours check button
en: Display hours
kk: Сағаттарды көрсету

note: Create display seconds check button
en: Display seconds
kk: Секундтарды көрсету

en: Failed to lock screen
kk: Экранды бұғаттау сәтсіз аяқталды

note: Create postpone button
en: _Postpone
kk: _Кейінге қалдыру

note: Create lock button
en: _Lock
kk: _Бұғаттау

note: Create resume button
en: _Resume
kk: Ж_алғастыру

en: Failed to grab input for Time Out lock screen
kk: Үзіліс құлыптау экраны үшін кірісті алу сәтсіз аяқталды

en: The break is over.
kk: Демалу аяқталды.

en: %d hour | %d hours
kk[0]: %d сағат
kk[1]: %d сағат

en: %d minute | %d minutes
kk[0]: %d минут
kk[1]: %d минут

en: %d second | %d seconds
kk[0]: %d секунд
kk[1]: %d секунд

note: Translators: this is %s seconds/minutes/hours
en: Time left: %s
kk: Қалған уақыты: %s

note: Translators: this is %s minutes, %s seconds Translators: this is %s hours %s seconds Translators: this is %s hours, %s minutes Translators: this is %s minutes %s seconds
en: Time left: %s %s
kk: Қалған уақыты: %s %s

note: Translators: this is %s hours, %s minutes, %s seconds
en: Time left: %s %s %s
kk: Қалған уақыты: %s %s %s

en: Automatically controlled time outs and breaks
kk: Үзілістерді автоматты басқару
