Xfce Panel Plugins - en to da translation catalogue (36 entries)

note: Create label for displaying the remaining time until the next break
en: Inactive
da: Inaktiv

note: Create menu item for taking an instant break
en: Take a break
da: Hold en pause

note: Create menu item for resetting the timer
en: Reset timer
da: Nulstil timer

note: Create menu item for enabling/disabling the countdown
en: Enabled
da: Aktiveret

note: Update tooltips
en: Paused
da: Sat på pause

en: Xfce Panel plugin for taking a break from computer work every now and then.
da: Xfce-panelplugin til periodisk at holde en pause fra computerarbejdet.

en: Time Out
da: Timeout

en: _Close
da: _Luk

note: Create time settings section
en: Time settings
da: Tidsindstillinger

note: Create the labels for the minutes and seconds spins
en: Minutes
da: Minutter

en: Seconds
da: Sekunder

note: Create break countdown time label
en: Time between breaks:
da: Tid mellem pauser:

note: Create lock countdown time label
en: Break length:
da: Længde på pause:

note: Create postpone countdown time label
en: Postpone length:
da: Længde på udsættelse:

note: Create behaviour section
en: Behaviour
da: Opførsel

note: Create postpone check button
en: Allow postpone
da: Tillad udsættelse

note: Create resume check button
en: Resume automatically
da: Genoptag automatisk

note: Create appearance section
en: Appearance
da: Udseende

note: Create note label
en: Note: Icon and time cannot be hidden simultaneously.
da: Bemærk: Ikon og tema kan ikke begge være skjult på samme tid.

note: Create display icon check button
en: Display icon
da: Vis ikon

note: Create display time check button
en: Display remaining time in the panel
da: Vis tilbageværende tid i panelet

note: Create display hours check button
en: Display hours
da: Vis timer

note: Create display seconds check button
en: Display seconds
da: Vis sekunder

en: Failed to lock screen
da: Kunne ikke låse skærmen

note: Create postpone button
en: _Postpone
da: _Udsæt

note: Create lock button
en: _Lock
da: _Lås

note: Create resume button
en: _Resume
da: _Genoptag

en: Failed to grab input for Time Out lock screen
da: Kunne ikke få input for Time Out-låseskærm

en: The break is over.
da: Pausen er slut.

en: %d hour | %d hours
da[0]: %d time
da[1]: %d timer

en: %d minute | %d minutes
da[0]: %d minut
da[1]: %d minutter

en: %d second | %d seconds
da[0]: %d sekund
da[1]: %d sekunder

note: Translators: this is %s seconds/minutes/hours
en: Time left: %s
da: Tilbageværende tid: %s

note: Translators: this is %s minutes, %s seconds Translators: this is %s hours %s seconds Translators: this is %s hours, %s minutes Translators: this is %s minutes %s seconds
en: Time left: %s %s
da: Tilbageværende tid: %s %s

note: Translators: this is %s hours, %s minutes, %s seconds
en: Time left: %s %s %s
da: Tilbageværende tid: %s %s %s

en: Automatically controlled time outs and breaks
da: Automatisk styring af timeouter og pauser
