Xfce Panel Plugins - en to pl translation catalogue (36 entries)

note: Create label for displaying the remaining time until the next break
en: Inactive
pl: Nieaktywny

note: Create menu item for taking an instant break
en: Take a break
pl: Zrób przerwę

note: Create menu item for resetting the timer
en: Reset timer
pl: Rozpocznij ponownie odliczanie

note: Create menu item for enabling/disabling the countdown
en: Enabled
pl: Włączono

note: Update tooltips
en: Paused
pl: Wstrzymano

en: Xfce Panel plugin for taking a break from computer work every now and then.
pl: Zachęca do robienia przerw podczas korzystania z komputera

en: Time Out
pl: Przerywanie pracy

en: _Close
pl: Za_mknij

note: Create time settings section
en: Time settings
pl: Ustawienia czasu

note: Create the labels for the minutes and seconds spins
en: Minutes
pl: Minuty

en: Seconds
pl: Sekundy

note: Create break countdown time label
en: Time between breaks:
pl: Czas między przerwami:

note: Create lock countdown time label
en: Break length:
pl: Długość przerwy:

note: Create postpone countdown time label
en: Postpone length:
pl: Czas odłożenia przerwy:

note: Create behaviour section
en: Behaviour
pl: Zachowanie

note: Create postpone check button
en: Allow postpone
pl: Zezwolanie na odkładanie przerwy

note: Create resume check button
en: Resume automatically
pl: Automatyczne wznawianie pracy

note: Create appearance section
en: Appearance
pl: Wygląd

note: Create note label
en: Note: Icon and time cannot be hidden simultaneously.
pl: Uwaga: ikona i czas nie mogą być ukryte jednocześnie.

note: Create display icon check button
en: Display icon
pl: Wyświetl ikonę

note: Create display time check button
en: Display remaining time in the panel
pl: Wyświetlanie pozostałego czasu w panelu

note: Create display hours check button
en: Display hours
pl: Wyświetlanie godzin

note: Create display seconds check button
en: Display seconds
pl: Wyświetlanie sekund

en: Failed to lock screen
pl: Nie udało się zablokować ekranu

note: Create postpone button
en: _Postpone
pl: _Odłóż przerwę

note: Create lock button
en: _Lock
pl: _Zablokuj

note: Create resume button
en: _Resume
pl: _Wznów

en: Failed to grab input for Time Out lock screen
pl: Nie udało się przechwycić wejścia dla blokady ekranu programu

en: The break is over.
pl: Koniec przerwy.

en: %d hour | %d hours
pl[0]: %d godzina
pl[1]: %d godziny
pl[2]: %d godzin
pl[3]: %d godzin

en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d minuta
pl[1]: %d minuty
pl[2]: %d minut
pl[3]: %d minut

en: %d second | %d seconds
pl[0]: %d sekunda
pl[1]: %d sekundy
pl[2]: %d sekund
pl[3]: %d sekund

note: Translators: this is %s seconds/minutes/hours
en: Time left: %s
pl: Pozostały czas: %s

note: Translators: this is %s minutes, %s seconds Translators: this is %s hours %s seconds Translators: this is %s hours, %s minutes Translators: this is %s minutes %s seconds
en: Time left: %s %s
pl: Pozostały czas: %s %s

note: Translators: this is %s hours, %s minutes, %s seconds
en: Time left: %s %s %s
pl: Pozostały czas: %s %s %s

en: Automatically controlled time outs and breaks
pl: Przerywa pracę po określonym czasie
