Xfce Panel Plugins - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: %dh %dm %ds left
ar: %dس %dد %ds تبقت

en: %dm %ds left
ar: %dد %dث تبقت

en: %ds left
ar: %dث تبقت

en:  (Paused)
ar:  (مؤقتاً)

note: Display the name of the alarm when the countdown ends
en: Beeep! :) 
    Time is up for the alarm %s.
ar: ببب! :) 
    حان وقت التنبيه %s.

en: Close
ar: إغلاق

en: Add new alarm
ar: أضف تنبيه جديد

en: Pause timer
ar: إيقاف التنبيه مؤقتاً

en: Resume timer
ar: استئناف التنبيه

en: Stop timer
ar: إيقاف التنبيه

en: %dh %dm %ds
ar: %dس %dد %dث

en: %dm %ds
ar: %dد %dث

en: %ds
ar: %dث

en: At %02d:%02d
ar: عند %02d:%02d

en: Name:
ar: الاسم:

en: Enter the countdown time
ar: أدخل وقت العد التنازلي

en: Enter the time of alarm (24h format)
ar: أدخل وقت التنبيه (تنسيق 24 ساعة)

en: h
ar: س

en: m
ar: د

en: s
ar: ث

en: or
ar: أو

en: Command to run:
ar: أمر لتشغيله:

en: Edit alarm
ar: حرّر المنبّه

en: Timer name
ar: اسم المنبه

en: Countdown period /
    Alarm time
ar: فترة العد التنازلي /
    وقت التنبيه

en: Alarm command
ar: أمر التنبيه

en: Don't display a warning  if an alarm command is set
ar: لا تعرض تحذير إذا تم تعيين أمر  تنبيه

note: Default alarm command config
en: Use a default alarm command
ar: استخدم أمر التنبيه الافتراضي

en: Default command:
ar: الأمر الافتراضي:

note: Alarm repetitions config
en: Repeat the alarm command
ar: تكرار أمر التنبيه

en: Number of repetitions
ar: مرات التكرار

en:   Time interval (sec.)
ar:   الفاصل الزمني (ثانية.)

en: A plugin to define countdown timers or alarms at given times.
ar: ملحق عداد توقيت التنازلي أو تنبيه في أوقات محددة.

en: Xfce4 Timer
ar: منبه إكسفس 4

en: Timer plugin for Xfce panel
ar: التنبيه، ملحق لوحة إكس
