Xfce Panel Plugins - en to ast translation catalogue (29 entries)

en: %dh %dm %ds left
ast: %dh %dm %ds restantes

en: %dm %ds left
ast: %dm %ds restantes

en: %ds left
ast: %ds restantes

en:  (Paused)
ast:  (Posáu)

note: Display the name of the alarm when the countdown ends
en: Beeep! :) 
    Time is up for the alarm %s.
ast: ¡Biiiiiiip! :) 
    Escosóse'l tiempu pa la to alarma %s.

en: Close
ast: Zarrar

en: Pause timer
ast: Posar temporizador

en: Stop timer
ast: Parar temporizador

en: At %02d:%02d
ast: A les %02d:%02d

en: Name:
ast: Nome:

en: Enter the countdown time
ast: Introduz el tiempu de la cuenta atrás

en: Enter the time of alarm (24h format)
ast: Introduz la hora d'alarma (formatu 24h)

en: or
ast: o

note: **************
en: Command to run:
ast: Comandu pa executar:

en: Add new alarm
ast: Amestar alarma nueva

en: Edit alarm
ast: Editar alarma

en: Xfce4 Timer Options
ast: Opciones del temporizador de Xfce4

en: Timer name
ast: Nome del temporizador

en: Countdown period /
    Alarm time
ast: Periodu de cuenta atrás /
    Hora d'alarma

en: Alarm command
ast: Comandu d'alarma

en: Don't display a warning  if an alarm command is set
ast: Nun amosar un avisu si s'afita un comandu d'alarma

note: Default alarm command config
en: Use a default alarm command
ast: Usar un comandu d'alarma por defeutu

en: Default command:
ast: Comandu por defeutu:

note: Alarm repetitions config
en: Repeat the alarm command
ast: Repetir comandu d'alarma

en: Number of repetitions
ast: Númberu de repeticiones

en:   Time interval (sec.)
ast:   Intervalu tiempu (seg.)

en: About xfce4-timer-plugin
ast: Tocante a xfce4-timer-plugin

en: A plugin to define countdown timers or alarms at given times.
ast: Un complementu pa definir los temporizadores de cuenta atrás o alarmes a les hores daes.

en: Timer plugin for Xfce panel
ast: Complementu temporizador pal panel de Xfce
