Xfce Panel Plugins - en to da translation catalogue (41 entries)

en: %dh %dm %ds left
da: %dt %dm %ds tilbage

en: %dm %ds left
da: %dm %ds tilbage

en: %ds left
da: %ds tilbage

en:  (Paused)
da:  (Sat på pause)

note: Display the name of the alarm when the countdown ends
en: Beeep! :) 
    Time is up for the alarm %s.
da: Biiiip! :) 
    Tiden er udløbet for alarmen %s.

en: Close
da: Luk

en: Rerun the timer
da: Kør timer igen

en: Add new alarm
da: Tilføj ny alarm

en: Pause timer
da: Sæt timer på pause

en: Resume timer
da: Genoptag timer

en: %dh %dm %ds
da: %dt %dm %ds

en: At %02d:%02d
da: Ved %02d:%02d

en: Name:
da: Navn:

en: Enter the countdown time
da: Indtast nedtællingstiden

en: Enter the time of alarm (24h format)
da: Indtast tiden for alarmen (24t format)

en: h
da: t

en: or
da: eller

en: Command to run:
da: Kommando der skal køres:

note: add alarm autostart check button
en: Auto start when plugin loads
da: Start automatisk når pluginet indlæses

en: Cancel
da: Annuller

en: Accept
da: Accepter

en: Edit alarm
da: Rediger alarm

en: Timer Options
da: Valgmuligheder for Timer

en: Timer name
da: Timernavn

en: Countdown period /
    Alarm time
da: Nedtællingsperiode/
    Alarmtid

en: Alarm command
da: Alarmkommando

en: Add
da: Tilføj

en: Edit
da: Rediger

en: Remove
da: Fjern

en: Up
da: Op

en: Down
da: Ned

en: Don't display a warning  if an alarm command is set
da: Vise ikke en advarsel, hvis der er angivet en alarmkommando

note: Default alarm command config
en: Use a default alarm command
da: Brug en standard alarmkommando

en: Default command:
da: Standardkommando:

note: Alarm repetitions config
en: Repeat the alarm command
da: Gentag alarmkommandoen

en: Number of repetitions
da: Antal gentagelser

en:   Time interval (sec.)
da:   Tidsinterval (sek.)

en: About Timer plugin
da: Om Timer-plugin

en: A plugin to define countdown timers or alarms at given times.
da: Et plugin til at definere nedtællinger eller alarmer på givne tidspunkter.

en: Copyright (c) 2005-2018
da: Ophavsret (c) 2005-2018

en: Timer plugin for Xfce panel
da: Timer-plugin til Xfce-panelet
