Xfce Panel Plugins - en to he translation catalogue (46 entries)

en: %dh %dm %ds left
he: %dh %dm %ds נשארו

en: %dm %ds left
he: נותרו %dדק׳ %dשנ׳

en: %ds left
he: %ds נשארו

en:  (Paused)
he: (מופסק)

note: Display the name of the alarm when the countdown ends
en: Beeep! :) 
    Time is up for the alarm %s.
he: ביייפ! :)
    הזמן של האזעקה %s עבר.

en: Timer %s
he: טיימר %s

en: Close
he: סגור

en: Rerun the timer
he: הפעל מחדש את קוצב הזמן

en: Add new alarm
he: הוסף אזעקה חדשה

en: Pause timer
he: הפסק את קוצב הזמן

en: Resume timer
he: הפעל בחזרה את קוצב הזמן

en: Stop timer
he: עצור את קוצב הזמן

en: At %02d:%02d
he: ב- %02d:%02d

en: Name:
he: שם:

en: Enter the countdown time
he: הכנס את זמן הספירה

en: Enter the time of alarm (24h format)
he: הכנס את זמן האזעקה (פורמט 24 שעות)

en: h
he: שעה

en: m
he: דקה

en: s
he: שניה

en: or
he: או

en: Command to run:
he: פקודה להפעלה:

en: Alarm to run:
he: התראה להפעלה:

note: add alarm autostart check button
en: Auto start when plugin loads
he: התחלה אוטומטית כאשר תוסף נטען

en: Cancel
he: ביטול

en: Accept
he: אישור

en: Edit alarm
he: ערוך אזעקה

en: Timer Options
he: אפשרויות טיימר

en: Timer name
he: שם קוצב זמן

en: Countdown period /
    Alarm time
he: משך ספירה /
    זמן אזעקה

en: Alarm command
he: פקודת אזעקה

en: Add
he: הוספה

en: Edit
he: עריכה

en: Remove
he: הסרה

en: Up
he: למעלה

en: Down
he: למטה

en: Don't display a warning  if an alarm command is set
he: אל תציג אזהרה אם פקודת אזעקה מופעלת

note: Default alarm command config
en: Use a default alarm command
he: השתמש בפקודת אזעקה ברירת מחדל

en: Default command:
he: פקודת ברירת מחדל:

note: Alarm repetitions config
en: Repeat the alarm command
he: חזור על פקודת האזעקה

en: Number of repetitions
he: מספר חזרות

en:   Time interval (sec.)
he: מרווח זמן (שניה)

en: About Timer plugin
he: אודות תוסף טיימר

en: A plugin to define countdown timers or alarms at given times.
he: תוסף להגדרת קוצבי זמן ספירה או אזעקות בזמנים נתונים.

en: Copyright (c) 2005-2018
he: זכויות יוצרים (c) 2005-2018

en: Xfce4 Timer
he: קוצב זמן Xfce4

en: Timer plugin for Xfce panel
he: תוסף קוצב זמן עבור פאנל Xfce
