Xfce Panel Plugins - en to nb translation catalogue (45 entries)

en: %dh %dm %ds left
nb: %dt %dm %ds gjenstår

en: %dm %ds left
nb: %dm %ds gjenstår

en: %ds left
nb: %ds gjenstår

en:  (Paused)
nb: (Pauset)

note: Display the name of the alarm when the countdown ends
en: Beeep! :) 
    Time is up for the alarm %s.
nb: Biiip! :) 
    Tiden er ute for alarmen %s.

en: Timer %s
nb: Tidtaker %s

en: Close
nb: Lukk

en: Rerun the timer
nb: Kjør tidtakeren på ny

en: Add new alarm
nb: Legg til ny alarm

en: Pause timer
nb: Pause tidtakeren

en: Resume timer
nb: Fortsett tidtakeren

en: Stop timer
nb: Stopp tidtaker

en: %dh %dm %ds
nb: %dt %dm %ds

en: At %02d:%02d
nb: Ved %02d:%02d

en: Name:
nb: Navn:

en: Enter the countdown time
nb: Skriv inn nedtellingstiden

en: Enter the time of alarm (24h format)
nb: Skriv inn tidspunktet for alarmen (24t-format)

en: h
nb: t

en: or
nb: eller

en: Command to run:
nb: Kommando å kjøre:

en: Alarm to run:
nb: Alarm:

note: add alarm autostart check button
en: Auto start when plugin loads
nb: Start automatisk når tillegget lastes

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Accept
nb: Legg til

en: Edit alarm
nb: Endre alarm

en: Timer Options
nb: Alternativer for tidtaker

en: Timer name
nb: Tidtakernavn

en: Countdown period /
    Alarm time
nb: Nedtellingsperiode /
    Alarmtid

en: Alarm command
nb: Alarmkommando

en: Add
nb: Legg til

en: Edit
nb: Endre

en: Remove
nb: Fjern

en: Up
nb: Opp

en: Down
nb: Ned

en: Don't display a warning  if an alarm command is set
nb: Ikke vis en advarsel hvis en alarmkommando er satt

note: Default alarm command config
en: Use a default alarm command
nb: Bruk en standard alarmkommando

en: Default command:
nb: Standard kommando:

note: Alarm repetitions config
en: Repeat the alarm command
nb: Repeter alarmkommandoen

en: Number of repetitions
nb: Antall repetisjoner

en:   Time interval (sec.)
nb: Tidsintervall (sek.)

en: About Timer plugin
nb: Om tidtaker-programtillegget

en: A plugin to define countdown timers or alarms at given times.
nb: Et programtillegg for å angi nedtellinger eller alarmer for gitte tider.

en: Copyright (c) 2005-2018
nb: Kopirett (c) 2005-2018

en: Xfce4 Timer
nb: Xfce4 Tidtaker

en: Timer plugin for Xfce panel
nb: Tidtaker-programtillegg for Xfce-panelet
