Xfce Panel Plugins - en to oc translation catalogue (37 entries)

en: %dh %dm %ds left
oc: %dh %dm %ds restanta(s)

en: %dm %ds left
oc: %dm %ds restanta(s)

en: %ds left
oc: %ds restanta(s)

en:  (Paused)
oc:  (En espèra)

note: Display the name of the alarm when the countdown ends
en: Beeep! :) 
    Time is up for the alarm %s.
oc: Bip ! :) 
    Lo temps es passat per l'alarma %s.

en: Close
oc: Tampar

en: Rerun the timer
oc: Reaviar lo cronomètre

en: Add new alarm
oc: Apondre una alarma

en: Pause timer
oc: Metre en pausa lo cronomètre

en: Resume timer
oc: Reprene lo cronomètre

en: Stop timer
oc: Arrestar lo cronomètre

en: At %02d:%02d
oc: A %02d:%02d

en: Name:
oc: Nom :

en: Enter the countdown time
oc: Entrar la durada del compte a rebors

en: Enter the time of alarm (24h format)
oc: Entrar l'ora de l'alarma (format 24h)

en: or
oc: o

en: Command to run:
oc: Comanda d'executar :

en: Cancel
oc: Anullar

en: Accept
oc: Acceptar

en: Edit alarm
oc: Editar l'alarma

en: Timer name
oc: Nom del cronomètre

en: Countdown period /
    Alarm time
oc: Periòde de compte a rebors /
    Ora d'alarma

en: Alarm command
oc: Comanda d'alarma

en: Add
oc: Apondre

en: Edit
oc: Modificar

en: Remove
oc: Levar

en: Up
oc: Amont

en: Down
oc: Aval

en: Don't display a warning  if an alarm command is set
oc: Afichetz  pas d'avertiment se una comanda d'alarma es programada

note: Default alarm command config
en: Use a default alarm command
oc: Utilizar una comanda d'alarma per defaut

en: Default command:
oc: Comanda per defaut :

note: Alarm repetitions config
en: Repeat the alarm command
oc: Repetissètz la comanda de l'alarma

en: Number of repetitions
oc: Nombre de repeticions

en:   Time interval (sec.)
oc:   Interval de temps (seg.)

en: A plugin to define countdown timers or alarms at given times.
oc: Un empeuton per definir de comptes a rebors o d'alarmas a de moments donats.

en: Xfce4 Timer
oc: Cronomètre Xfce4

en: Timer plugin for Xfce panel
oc: Empeuton del cronomètre pel panèl Xfce
