Xfce Panel Plugins - en to pl translation catalogue (48 entries)

en: %dh %dm %ds left
pl: Pozostało %d godz %d min %d s

en: %dm %ds left
pl: Pozostało %d min %d s

en: %ds left
pl: Pozostało %d s

en:  (Paused)
pl: (Wstrzymany)

note: Display the name of the alarm when the countdown ends
en: Beeep! :) 
    Time is up for the alarm %s.
pl: Upłynął czas zdefiniowany alarmem %s.

en: Timer %s
pl: Minutnik %s

en: Close
pl: Zamknij

en: Rerun the timer
pl: Włącz ponownie minutnik

en: Add new alarm
pl: Dodawanie alarmu

en: Pause timer
pl: Wstrzymaj odliczanie

en: Resume timer
pl: Wznów odliczanie

en: Stop timer
pl: Zatrzymaj odliczanie

en: %dh %dm %ds
pl: %d godz %d min %d s

en: %dm %ds
pl: %d min %d s

en: %ds
pl: %d s

en: At %02d:%02d
pl: %02d:%02d

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Enter the countdown time
pl: Czas odliczania

en: Enter the time of alarm (24h format)
pl: Czas alarmu (format 24-godzinny)

en: h
pl: godz

en: m
pl: min

en: or
pl: lub

en: Command to run:
pl: Polecenie:

en: Alarm to run:
pl: Alarm do uruchomienia:

note: add alarm autostart check button
en: Auto start when plugin loads
pl: Automatyczne uruchamianie po załadowaniu wtyczki

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Edit alarm
pl: Edycja alarmu

en: Timer Options
pl: Opcje minutnika

en: Timer name
pl: Nazwa

en: Countdown period /
    Alarm time
pl: Czas odliczania lub czas alarmu

en: Alarm command
pl: Polecenie

en: Add
pl: Dodaj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Remove
pl: Usuń

en: Up
pl: W górę

en: Down
pl: W dół

en: Don't display a warning  if an alarm command is set
pl: Pomijanie wyświetlania ostrzeżenia jeśli ustalono polecenie alarmu

note: Default alarm command config
en: Use a default alarm command
pl: Użycie domyślnego polecenia

en: Default command:
pl: Domyślne polecenie:

note: Alarm repetitions config
en: Repeat the alarm command
pl: Powtarzanie wykonania polecenia alarmu

en: Number of repetitions
pl: Ilość powtórzeń:

en:   Time interval (sec.)
pl:   Interwał (s):

en: About Timer plugin
pl: O wtyczce Minutnik

en: A plugin to define countdown timers or alarms at given times.
pl: Odmierza czas i alarmuje po upłynięciu ustalonego czasu.

en: Copyright (c) 2005-2018
pl: Prawa autorskie (c) 2005-2018

en: Xfce4 Timer
pl: Minutnik

en: Timer plugin for Xfce panel
pl: Odmierza ustalony czas
