Xfce Panel Plugins - en to sq translation catalogue (43 entries)

en: %dh %dm %ds left
sq: Edhe %dh %dm %ds

en: %dm %ds left
sq: Edhe %dm %ds

en: %ds left
sq: Edhe %ds

en:  (Paused)
sq:  (I ndalur)

note: Display the name of the alarm when the countdown ends
en: Beeep! :) 
    Time is up for the alarm %s.
sq: Beeep! :) 
    Erdhi koha për alarmin %s.

en: Timer %s
sq: Kohëmatës %s

en: Close
sq: Mbylle

en: Rerun the timer
sq: Rixhiroje kohëmatësin

en: Add new alarm
sq: Shtoni alarm të ri

en: Pause timer
sq: Pushoje kohëmatësin

en: Resume timer
sq: Rinise kohëmatësin

en: Stop timer
sq: Ndale kohëmatësin

en: At %02d:%02d
sq: Më %02d:%02d

en: Name:
sq: Emër:

en: Enter the countdown time
sq: Jepni kohë skadimi

en: Enter the time of alarm (24h format)
sq: Jepni kohën e alarmit (në format 24orësh)

en: or
sq: ose

en: Command to run:
sq: Urdhër për xhirim:

en: Alarm to run:
sq: Alarm për t’u vënë në punë:

note: add alarm autostart check button
en: Auto start when plugin loads
sq: Vetënisu kur ngarkohet shtojca

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Accept
sq: Pranoje

en: Edit alarm
sq: Përpunoni alarm

en: Timer Options
sq: Mundësi Kohëmatësi

en: Timer name
sq: Emër kohëmatësi

en: Countdown period /
    Alarm time
sq: Periudhë skadimi/
    Kohë alarmi

en: Alarm command
sq: Urdhër alarmi

en: Add
sq: Shto

en: Edit
sq: Përpunojeni

en: Remove
sq: Hiqe

en: Up
sq: Sipër

en: Down
sq: Poshtë

en: Don't display a warning  if an alarm command is set
sq: Mos shfaq sinjalizim, nëse është ujdisur një urdhër alarmi

note: Default alarm command config
en: Use a default alarm command
sq: Përdor një urdhër parazgjedhje alarmi

en: Default command:
sq: Urdhër parazgjedhje:

note: Alarm repetitions config
en: Repeat the alarm command
sq: Përsërit urdhrin e alarmit

en: Number of repetitions
sq: Numër përsëritjesh

en:   Time interval (sec.)
sq:   Interval kohe (sec.)

en: About Timer plugin
sq: Mbi shtojcën Kohëmatës

en: A plugin to define countdown timers or alarms at given times.
sq: Një shtojcë për të caktuar kohëmatësa me skadim ose alarme në kohë të dhëna.

en: Copyright (c) 2005-2018
sq: Të drejta kopjimi (c) 2005-2018

en: Xfce4 Timer
sq: Kohës Xfce4

en: Timer plugin for Xfce panel
sq: Shtojcë kohëmatësi për panelin e Xfce-së
