Xfce Panel Plugins - en to sv translation catalogue (42 entries)

en: %dh %dm %ds left
sv: %dh %dm %ds kvar

en: %dm %ds left
sv: %dm %ds kvar

en: %ds left
sv: %ds kvar

en:  (Paused)
sv:  (Pausad)

note: Display the name of the alarm when the countdown ends
en: Beeep! :) 
    Time is up for the alarm %s.
sv: Beeep! :) 
    Tiden är ute för alarmet %s.

en: Timer %s
sv: Tidtagaren %s

en: Close
sv: Stäng

en: Rerun the timer
sv: Kör om tidtagaren

en: Add new alarm
sv: Lägg till nytt alarm

en: Pause timer
sv: Pausa tidtagaren

en: Resume timer
sv: Återstarta tidtagaren

en: Stop timer
sv: Stoppa tidtagare

en: At %02d:%02d
sv: Klockan %02d.%02d

en: Name:
sv: Namn:

en: Enter the countdown time
sv: Ange nedräkningstid

en: Enter the time of alarm (24h format)
sv: Ange tid för alarmet (24-timmarsformat)

en: or
sv: eller

en: Command to run:
sv: Kommando att köra:

en: Alarm to run:
sv: Alarm att köra:

note: add alarm autostart check button
en: Auto start when plugin loads
sv: Starta automatiskt när insticksprogrammet startar

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Accept
sv: Acceptera

en: Edit alarm
sv: Redigera alarm

en: Timer Options
sv: Alternativ för tidtagaren

en: Timer name
sv: Tidtagningsnamn

en: Countdown period /
    Alarm time
sv: Nedräkningsperiod /
    Alarmtid

en: Alarm command
sv: Alarmkommando

en: Add
sv: Lägg till

en: Edit
sv: Redigera

en: Remove
sv: Ta bort

en: Up
sv: Upp

en: Down
sv: Ner

en: Don't display a warning  if an alarm command is set
sv: Visa ingen varning om ett alarmkommando är inställt

note: Default alarm command config
en: Use a default alarm command
sv: Använd ett standardalarmkommando

en: Default command:
sv: Standardkommando:

note: Alarm repetitions config
en: Repeat the alarm command
sv: Upprepa alarmkommandot

en: Number of repetitions
sv: Antal upprepningar

en:   Time interval (sec.)
sv:   Tidsintervall (s)

en: About Timer plugin
sv: Om tidtagare insticksprogram

en: A plugin to define countdown timers or alarms at given times.
sv: Ett insticksprogram för att ställa in nedräkningstidur eller larm vid bestämda tider.

en: Xfce4 Timer
sv: Xfce4-tidtagare

en: Timer plugin for Xfce panel
sv: Tidtagare för Xfce-panelen
