Xfce Panel Plugins - en to th translation catalogue (44 entries)

en: %dh %dm %ds left
th: อีก %d ชม. %d นาที %d วิ.

en: %dm %ds left
th: อีก %d นาที %d วิ.

en: %ds left
th: อีก %d วิ.

en:  (Paused)
th:  (หยุดชั่วคราว)

note: Display the name of the alarm when the countdown ends
en: Beeep! :) 
    Time is up for the alarm %s.
th: ตู๊ดด..! :) 
    ได้เวลาสำหรับรายการปลุกเตือน %s แล้ว

en: Close
th: ปิด

en: Rerun the timer
th: เรียกรายการปลุกซ้ำ

en: Add new alarm
th: เพิ่มรายการปลุกเตือน

en: Pause timer
th: หยุดนับเวลาชั่วคราว

en: Resume timer
th: นับเวลาต่อ

en: Stop timer
th: หยุดนับเวลา

en: %dh %dm %ds
th: %d ชม. %d นาที %d วิ.

en: %dm %ds
th: %d นาที %d วิ.

en: %ds
th: %d วิ.

en: At %02d:%02d
th: ณ %02d:%02d

en: Name:
th: ชื่อ:

en: Enter the countdown time
th: ป้อนระยะเวลาที่จะนับถอยหลัง

en: Enter the time of alarm (24h format)
th: ป้อนเวลาที่จะปลุกเตือน (รูปแบบ 24 น.)

en: h
th: ชม.

en: m
th: นาที

en: s
th: วิ.

en: or
th: หรือ

en: Command to run:
th: คำสั่งที่จะเรียก:

note: add alarm autostart check button
en: Auto start when plugin loads
th: เริ่มทำงานโดยอัตโนมัติเมื่อโหลดปลั๊กอิน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Accept
th: ยอมรับ

en: Edit alarm
th: แก้ไขรายการปลุกเตือน

en: Timer name
th: ชื่อรายการปลุก

en: Countdown period /
    Alarm time
th: ระยะเวลานับถอยหลัง /
    เวลาปลุกเตือน

en: Alarm command
th: คำสั่งปลุกเตือน

en: Add
th: เพิ่ม

en: Edit
th: แก้ไข

en: Remove
th: ลบออก

en: Up
th: ขึ้น

en: Down
th: ลง

en: Don't display a warning  if an alarm command is set
th: ไม่ต้องแสดงคำเตือนถ้ามีการกำหนดคำสั่งปลุกเตือน

note: Default alarm command config
en: Use a default alarm command
th: ใช้คำสั่งปลุกเตือนปริยาย

en: Default command:
th: คำสั่งปริยาย:

note: Alarm repetitions config
en: Repeat the alarm command
th: ทำคำสั่งปลุกเตือนซ้ำ

en: Number of repetitions
th: จำนวนครั้งที่ซ้ำ

en:   Time interval (sec.)
th:   ระยะเวลา (วิ.)

en: A plugin to define countdown timers or alarms at given times.
th: ปลั๊กอินสำหรับตั้งนาฬิกานับถอยหลังหรือนาฬิกาปลุกตามเวลาที่กำหนด

en: Xfce4 Timer
th: นาฬิกาปลุก Xfce4

en: Timer plugin for Xfce panel
th: ปลั๊กอินนาฬิกาปลุกสำหรับพาเนล Xfce
