Xfce Panel Plugins - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: %dh %dm %ds left
tr: %dsa %ddk %dsn kaldı

en: %dm %ds left
tr: %ddk %dsn kaldı

en: %ds left
tr: %dsn kaldı

en:  (Paused)
tr: (Duraklatıldı)

note: Display the name of the alarm when the countdown ends
en: Beeep! :) 
    Time is up for the alarm %s.
tr: Beeep! :) 
    %s alarmı için zaman geldi.

en: Timer %s
tr: Zamanlayıcı %s

en: Close
tr: Kapat

en: Rerun the timer
tr: Zamanlayıcıyı yeniden çalıştır

en: Add new alarm
tr: Yeni alarm ekle

en: Pause timer
tr: Zamanlayıcıyı durdur

en: Resume timer
tr: Zamanlayıcıya devam

en: Stop timer
tr: Saati durdur

en: %dh %dm %ds
tr: %dsa %ddk %dsn

en: %dm %ds
tr: %ddk %dsn

en: %ds
tr: %dsn

en: At %02d:%02d
tr: Alarm saati: %02d:%02d

en: Name:
tr: İsim:

en: Enter the countdown time
tr: Gerisayım süresini giriniz

en: Enter the time of alarm (24h format)
tr: Alarm satini giriniz (24 saat formatında)

en: h
tr: sa

en: m
tr: dk

en: s
tr: sn

en: or
tr: veya

en: Command to run:
tr: Çalıştırılacak komut:

en: Alarm to run:
tr: Alarmı çalıştır:

note: add alarm autostart check button
en: Auto start when plugin loads
tr: Eklenti yüklendiğinde otomatik başlat

en: Cancel
tr: İptal

en: Accept
tr: Kabul

en: Edit alarm
tr: Alarmı düzenle

en: Timer Options
tr: Zamanlayıcı Seçenekleri

en: Timer name
tr: Zamanlayıcı ismi

en: Countdown period /
    Alarm time
tr: Gerisayım süresi /
    Alarm saati

en: Alarm command
tr: Alarm komutu

en: Add
tr: Ekle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Remove
tr: Sil

en: Up
tr: Yukarı

en: Down
tr: Aşağı

en: Don't display a warning  if an alarm command is set
tr: Bir uyarı gösterme  bir alarm komutu atanmışsa

note: Default alarm command config
en: Use a default alarm command
tr: Bir varsayılan alarm komutu kullan

en: Default command:
tr: Varsayılan komut:

note: Alarm repetitions config
en: Repeat the alarm command
tr: Alarm komutunu tekrarla

en: Number of repetitions
tr: Yinelemelerin sayısı

en:   Time interval (sec.)
tr:   Zaman aralığı (saniye)

en: About Timer plugin
tr: Zamanlayıcı eklentisi hakkında

en: A plugin to define countdown timers or alarms at given times.
tr: Geriye sayan zamanlayıcılar veya zamanlı alarmlar tanımlamak için bir eklenti.

en: Copyright (c) 2005-2018
tr: Telif Hakkı (c) 2005-2018

en: Xfce4 Timer
tr: XFCE4 Alarm Eklentisi -- XFCE4 Timer

en: Timer plugin for Xfce panel
tr: XFCE paneli için alarm eklentisi
