Xfce Panel Plugins - en to uk translation catalogue (49 entries)

en: %dh %dm %ds left
uk: залишилось %dг %dх %dс

en: %dm %ds left
uk: залишилось %dх %dс

en: %ds left
uk: залишилось %dс

en:  (Paused)
uk: (Призупинено)

note: Display the name of the alarm when the countdown ends
en: Beeep! :) 
    Time is up for the alarm %s.
uk: Все-е-е! :) 
    Час для будильника %s.

en: Timer %s
uk: Таймер %s

en: Close
uk: Закрити

en: Rerun the timer
uk: Перезапустити таймер

en: Add new alarm
uk: Додати новий сигнал

en: Pause timer
uk: Призупинити таймер

en: Resume timer
uk: Відновити таймер

en: Stop timer
uk: Зупинити таймер

en: %dh %dm %ds
uk: %dг %dх %dс

en: %dm %ds
uk: %dх %dс

en: %ds
uk: %dс

en: At %02d:%02d
uk: В %02d:%02d

en: Name:
uk: Назва:

en: Enter the countdown time
uk: Введіть час зворотного відліку

en: Enter the time of alarm (24h format)
uk: Введіть час спрацьовування сигналу (в форматі 24 годин)

en: h
uk: г

en: m
uk: х

en: s
uk: с

en: or
uk: або

en: Command to run:
uk: Команда для запуску:

en: Alarm to run:
uk: Сигнал для запуску:

note: add alarm autostart check button
en: Auto start when plugin loads
uk: Автозапуск при завантаженні додатку

en: Cancel
uk: Відмінити

en: Accept
uk: Прийняти

en: Edit alarm
uk: Редагувати сигнал

en: Timer Options
uk: Параметри таймера

en: Timer name
uk: Назва таймера

en: Countdown period /
    Alarm time
uk: Період зворотного відліку /
    Час сигналу

en: Alarm command
uk: Команда сигналу

en: Add
uk: Додати

en: Edit
uk: Змінити

en: Remove
uk: Вилучити

en: Up
uk: Вгору

en: Down
uk: Вниз

en: Don't display a warning  if an alarm command is set
uk: Не показувати попередження, якщо встановлено команду будильника

note: Default alarm command config
en: Use a default alarm command
uk: Використання типової команди будильника

en: Default command:
uk: Типова команда:

note: Alarm repetitions config
en: Repeat the alarm command
uk: Повторення команди будильника

en: Number of repetitions
uk: Кількість повторів

en:   Time interval (sec.)
uk:   Інтервал часу (сек.)

en: About Timer plugin
uk: Про плагін таймера

en: A plugin to define countdown timers or alarms at given times.
uk: Додаток, що визначає таймер зворотного відліку або будильник в заданий час.

en: Copyright (c) 2005-2018
uk: Всі права застережено (c) 2005-2018

en: Xfce4 Timer
uk: Таймер Xfce4

en: Timer plugin for Xfce panel
uk: Плагін Таймер для панелі Xfce
