xfce4-verve-plugin - en to ar translation catalogue (9 entries)

note: Generate error message
en: Could not execute command:
ar: تعذر تنفيذ الأمر:

note: Frame for appearance settings
en: Appearance
ar: المظهر

note: Plugin size label
en: Width (in chars):
ar: العرض (بالمحارف):

note: Frame for behaviour settings
en: Behaviour
ar: السلوك

note: History length label
en: Number of saved history items:
ar: عدد عناصر التاريخ المحفوظ:

note: vim:set expandtab sts=2 ts=2 sw=2:
en: Command line interface with auto-completion and command history
ar: واجهة سطر أوامر تدعم الاستكمال التلقائي وتاريخ أوامر

en: Verve Command Line
ar: سطر أوامر Verve

note: Print error message
en: Failed to connect to the D-BUS session bus.
ar: فشل في الاتصال ب D-BUS session bus.

note: Print error message
en: There seems to be no Verve D-BUS provider (e.g. the Verve panel plugin) running.
ar: لا يوجد هناك، على ما يبدو موفر Verve D-BUS (مثلاً لوحة مساعد Verve) قيد التشغيل.
