Xfce Panel Plugins - en to ast translation catalogue (19 entries)

en: Could not execute command (exit status %d)
ast: Nun pudo executase'l comandu (estáu de salida %d)

note: Generate error message
en: Could not execute command:
ast: Nun pudo executase'l comandu:

en: General
ast: Xeneral

note: Frame for appearance settings
en: Appearance
ast: Aspeutu

note: Plugin size label
en: Width (in chars):
ast: Anchor (en carauteres):

note: Plugin label label
en: Label:
ast: Etiqueta:

note: Frame for behaviour settings
en: History
ast: Historia

note: History length label
en: Number of saved history items:
ast: Númberu d'elementos guardaos na historia:

note: Second tab
en: Behaviour
ast: Comportamientu

note: Pattern types frame label
en: Enable support for:
ast: Habilitar sofitu pa:

note: Command type: email address
en: Email addresses
ast: Direiciones de corréu

note: Command type: directory path
en: Directory paths
ast: Caminos de direutorios

note: Command type: !bang
en: DuckDuckGo queries (starting with !)
ast: Solicitúes DuckDuckGo (qu'entamen con !)

note: Command type: I'm feeling ducky (\)
en: DuckDuckGo queries (starting with \)
ast: Solicitúes DuckDuckGo (qu'entamen con \)

note: Fallback if the above don't match
en: If the above patterns don't match:
ast: Si los patrones d'enriba nun concasen:

note: vim:set expandtab sts=2 ts=2 sw=2:
en: Verve Command Line
ast: Llinia de comandos Verve

en: Command line interface with auto-completion and command history
ast: Interfaz de llinia de comandos con auto-completáu ya historia de comandos

note: Print error message
en: Failed to connect to the D-BUS session bus.
ast: Fallu al coneutar al bus de sesión D-BUS.

note: Print error message
en: There seems to be no Verve D-BUS provider (e.g. the Verve panel plugin) running.
ast: Paez que nun hai dengún fornidor de Verve D-BUS (i.e. el complementu del panel Verve) executándose.
