Xfce Panel Plugins - en to be translation catalogue (26 entries)

en: Could not execute command (exit status %d)
be: Немагчыма запусціць загад (статус выхаду %d)

note: Generate error message
en: Could not execute command:
be: Немагчыма запусціць загад:

en: _Close
be: _Закрыць

en: General
be: Агульнае

note: Frame for appearance settings
en: Appearance
be: Выгляд

note: Plugin size label
en: Width (in chars):
be: Шырыня (у сімвалах):

note: Plugin label label
en: Label:
be: Адмеціна:

note: Frame for color settings
en: Colors
be: Колеры

note: Plugin background color label
en: Background color:
be: Колер фону:

note: Plugin foreground color label
en: Text color:
be: Колер тэксту:

note: Frame for behaviour settings
en: History
be: Гісторыя

note: History length label
en: Number of saved history items:
be: Колькасць загадаў у гісторыі:

note: Second tab
en: Behaviour
be: Паводзіны

note: Pattern types frame label
en: Enable support for:
be: Уключыць падтрымку:

note: Command type: URL
en: URLs (http/https/ftp/ftps)
be: URL-адрасы (http/https/ftp/ftps)

note: Command type: email address
en: Email addresses
be: Адрасы электроннай пошты

note: Command type: directory path
en: Directory paths
be: Шляхі да каталогаў

note: wordexp checkbox
en: Expand variables with wordexp
be: Пашыраць зменныя пры дапамозе wordexp

note: Command type: !bang
en: DuckDuckGo queries (starting with !)
be: Запыты DuckDuckGo (пачынаюцца з !)

note: Command type: I'm feeling ducky (\)
en: DuckDuckGo queries (starting with \)
be: Запыты DuckDuckGo (пачынаюцца з \)

note: Fallback if the above don't match
en: If the above patterns don't match:
be: Калі папярэднія шаблоны не адпавядаюць:

note: Smart bookmark radio button
en: Use smart bookmark URL
be: Выкарыстоўваць разумныя закладкі URL

note: Executable command radio button (smart bookmark off)
en: Run as executable command
be: Запускаць як выканальны загад

note: Use shell checkbox
en: Run command with $SHELL -i -c
    (enables alias and variable expansion)
be: Запускаць загад пры дапамозе $SHELL -i -c
    (уключыць мянушкі і пашырэнне зменных)

note: vim:set expandtab sts=2 ts=2 sw=2:
en: Verve Command Line
be: Загадны радок Verve

en: Command line interface with auto-completion and command history
be: Загадны радок з аўтадапаўненнем і гісторыяй загадаў
