Xfce Panel Plugins - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Could not execute command (exit status %d)
da: Kunne ikke køre kommando (afslutningsstatus %d)

note: Generate error message
en: Could not execute command:
da: Kunne ikke køre kommandoen:

en: _Close
da: _Luk

en: General
da: Generelt

note: Frame for appearance settings
en: Appearance
da: Udseende

note: Plugin size label
en: Width (in chars):
da: Bredde (i tegn):

note: Plugin label label
en: Label:
da: Etiket:

note: Frame for color settings
en: Colors
da: Farver

note: Plugin background color label
en: Background color:
da: Baggrundsfarve:

note: Plugin foreground color label
en: Text color:
da: Tekstfarve:

note: Frame for behaviour settings
en: History
da: Historik

note: History length label
en: Number of saved history items:
da: Antal gemte historikelementer:

note: Second tab
en: Behaviour
da: Opførsel

note: Pattern types frame label
en: Enable support for:
da: Aktivér understøttelse af:

note: Command type: URL
en: URLs (http/https/ftp/ftps)
da: URL'er (http/https/ftp/ftps)

note: Command type: email address
en: Email addresses
da: E-mailadresser

note: Command type: directory path
en: Directory paths
da: Mappestier

note: wordexp checkbox
en: Expand variables with wordexp
da: Udvid variabler med wordexp

note: Command type: !bang
en: DuckDuckGo queries (starting with !)
da: DuckDuckGo-forespørgsler (begynder med !)

note: Command type: I'm feeling ducky (\)
en: DuckDuckGo queries (starting with \)
da: DuckDuckGo-forespørgsler (begynder med \)

note: Fallback if the above don't match
en: If the above patterns don't match:
da: Hvis mønsteret ovenfor ikke matcher:

note: Smart bookmark radio button
en: Use smart bookmark URL
da: Brug smartbogmærke-URL

note: Executable command radio button (smart bookmark off)
en: Run as executable command
da: Kør som kørbar kommando

note: Use shell checkbox
en: Run command with $SHELL -i -c
    (enables alias and variable expansion)
da: Kør kommando med $SHELL -i -c
    (aktiverer udvidelse af alias og variabel)

note: vim:set expandtab sts=2 ts=2 sw=2:
en: Verve Command Line
da: Verve-kommandolinje

en: Command line interface with auto-completion and command history
da: Kommandolinjegrænseflade med autofuldførelse og kommandohistorik
