Xfce Panel Plugins - en to el translation catalogue (25 entries)

en: Could not execute command (exit status %d)
el: Αδυναμία εκτέλεσης της εντολής (exit status %d)

note: Generate error message
en: Could not execute command:
el: Αδυναμία εκτέλεσης της εντολής:

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: General
el: Γενικά

note: Frame for appearance settings
en: Appearance
el: Εμφάνιση

note: Plugin size label
en: Width (in chars):
el: Πλάτος (χαρακτήρες):

note: Plugin label label
en: Label:
el: Ετικέτα:

note: Frame for color settings
en: Colors
el: Χρώματα

note: Plugin background color label
en: Background color:
el: Χρώμα φόντου:

note: Plugin foreground color label
en: Text color:
el: Χρώμα κειμένου:

note: Frame for behaviour settings
en: History
el: Ιστορικό

note: History length label
en: Number of saved history items:
el: Μέγεθος λίστας ιστορικού:

note: Second tab
en: Behaviour
el: Συμπεριφορά

note: Pattern types frame label
en: Enable support for:
el: Ενεργοποίηση υποστήριξης για:

note: Command type: email address
en: Email addresses
el: Διευθύνσεις ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

note: Command type: directory path
en: Directory paths
el: Διαδρομές καταλόγων

note: wordexp checkbox
en: Expand variables with wordexp
el: Επέκταση μεταβλητών με το wordexp

note: Command type: !bang
en: DuckDuckGo queries (starting with !)
el: Ερωτήματα DuckDuckGo (ξεκινούν με !)

note: Command type: I'm feeling ducky (\)
en: DuckDuckGo queries (starting with \)
el: Ερωτήματα DuckDuckGo (ξεκινούν με \)

note: Fallback if the above don't match
en: If the above patterns don't match:
el: Εάν δεν ταιριάζουν τα παραπάνω μοτίβα:

note: Smart bookmark radio button
en: Use smart bookmark URL
el: Χρήση έξυπνων σελιδοδεικτών URL

note: Executable command radio button (smart bookmark off)
en: Run as executable command
el: Εκτέλεση ως εκτελέσιμης εντολής

note: Use shell checkbox
en: Run command with $SHELL -i -c
    (enables alias and variable expansion)
el: Εκτέλεση εντολής με $SHELL -i -c
    (ενεργοποίηση alias και μεταβλητής επέκτασης)

note: vim:set expandtab sts=2 ts=2 sw=2:
en: Verve Command Line
el: Γραμμή Εντολών Verve

en: Command line interface with auto-completion and command history
el: Γραμμή εντολών με αυτόματη συμπλήρωση και ιστορικό
