Xfce Panel Plugins - en to eo translation catalogue (14 entries)

note: Generate error message
en: Could not execute command:
eo: La komando ne lanĉeblas:

note: Create properties dialog
en: Verve
eo: Verveo

en: General
eo: Ĝenerala

note: Frame for appearance settings
en: Appearance
eo: Aspekto

note: Plugin size label
en: Width (in chars):
eo: Larĝeco (po signo):

note: Frame for color settings
en: Colors
eo: Koloroj

note: Frame for behaviour settings
en: History
eo: Historio

note: History length label
en: Number of saved history items:
eo: Nombro da konservitaj historieroj

note: Second tab
en: Behaviour
eo: Agimaniero

note: Command type: email address
en: Email addresses
eo: Retpoŝtadresoj

note: vim:set expandtab sts=2 ts=2 sw=2:
en: Verve Command Line
eo: Vervea komandlinio

en: Command line interface with auto-completion and command history
eo: Komandlinia interfaco kun aŭto-kompletado kaj komandhistorio

note: Print error message
en: Failed to connect to the D-BUS session bus.
eo: Miskonektis la D-BUS-an busosesion

note: Print error message
en: There seems to be no Verve D-BUS provider (e.g. the Verve panel plugin) running.
eo: Ŝajne ne estas D-BUS-an servo (ekz. la Verve-panela kromprogramo) lanĉita.
