Xfce Panel Plugins - en to gl translation catalogue (25 entries)

en: Could not execute command (exit status %d)
gl: Non se puido executar a orde (estado de saída %d)

note: Generate error message
en: Could not execute command:
gl: Non se puido executar a orde:

en: _Close
gl: _Pechar

en: General
gl: Xeral

note: Frame for appearance settings
en: Appearance
gl: Aparencia

note: Plugin size label
en: Width (in chars):
gl: Ancho (en caracteres):

note: Plugin label label
en: Label:
gl: Etiqueta:

note: Frame for color settings
en: Colors
gl: Cores

note: Plugin background color label
en: Background color:
gl: Cor do fondo:

note: Plugin foreground color label
en: Text color:
gl: Cor do texto:

note: Frame for behaviour settings
en: History
gl: Historial

note: History length label
en: Number of saved history items:
gl: Número de elementos gardados no historial:

note: Second tab
en: Behaviour
gl: Comportamento

note: Pattern types frame label
en: Enable support for:
gl: Activar a compatibilidade para:

note: Command type: email address
en: Email addresses
gl: Enderezo de correo electrónico

note: Command type: directory path
en: Directory paths
gl: Rutas de cartafol

note: wordexp checkbox
en: Expand variables with wordexp
gl: Ampliar as variábeis con «wordexp»

note: Command type: !bang
en: DuckDuckGo queries (starting with !)
gl: As buscas con DuckDuckGo (comezan con !)

note: Command type: I'm feeling ducky (\)
en: DuckDuckGo queries (starting with \)
gl: Buscas con DuckDuckGo (comezan con \)

note: Fallback if the above don't match
en: If the above patterns don't match:
gl: Se os patróns se arriba non coinciden:

note: Smart bookmark radio button
en: Use smart bookmark URL
gl: Usar marcadores de URL intelixentes

note: Executable command radio button (smart bookmark off)
en: Run as executable command
gl: Executar como orde executable

note: Use shell checkbox
en: Run command with $SHELL -i -c
    (enables alias and variable expansion)
gl: Executar a orde con «$SHELL -i -c»
    (activa o alias e a expansión variábel)

note: vim:set expandtab sts=2 ts=2 sw=2:
en: Verve Command Line
gl: Liña de ordes Verve

en: Command line interface with auto-completion and command history
gl: Interface de liña de ordes con completado automático e historial de ordes
