Xfce Panel Plugins - en to he translation catalogue (25 entries)

en: Could not execute command (exit status %d)
he: לא יכול לבצע פקודה (סטטוס יציאה %d)

note: Generate error message
en: Could not execute command:
he: לא היתה אפשרות לבצע פקודה:

en: _Close
he: _סגור

en: General
he: כללי

note: Frame for appearance settings
en: Appearance
he: הופעה

note: Plugin size label
en: Width (in chars):
he: רוחב (בתווים):

note: Plugin label label
en: Label:
he: תווית:

note: Frame for color settings
en: Colors
he: צבעים

note: Plugin background color label
en: Background color:
he: צבע רקע אחורי:

note: Plugin foreground color label
en: Text color:
he: צבע טקסט:

note: Frame for behaviour settings
en: History
he: היסטוריה

note: History length label
en: Number of saved history items:
he: מספר של פריטי היסטוריה שמורים:

note: Second tab
en: Behaviour
he: התנהגות

note: Pattern types frame label
en: Enable support for:
he: אפשר תמיכה עבור:

note: Command type: email address
en: Email addresses
he: כתובות דוא״ל

note: Command type: directory path
en: Directory paths
he: נתיבי ספרייה

note: wordexp checkbox
en: Expand variables with wordexp
he: הרחב משתנים עם wordexp

note: Command type: !bang
en: DuckDuckGo queries (starting with !)
he: שאילתות DuckDuckGo (מתחילות עם !)

note: Command type: I'm feeling ducky (\)
en: DuckDuckGo queries (starting with \)
he: שאילתות DuckDuckGo (מתחילות עם \)

note: Fallback if the above don't match
en: If the above patterns don't match:
he: אם הדוגמאות מעלה לא תואמות:

note: Smart bookmark radio button
en: Use smart bookmark URL
he: השתמש בסימניית URL חכמה

note: Executable command radio button (smart bookmark off)
en: Run as executable command
he: הפעל כפקודה הניתנת לביצוע

note: Use shell checkbox
en: Run command with $SHELL -i -c
    (enables alias and variable expansion)
he: הפעל פקודה עם $SHELL -i -c 
    (מאפשר כינוי והרחבת משתנים)

note: vim:set expandtab sts=2 ts=2 sw=2:
en: Verve Command Line
he: שורת פקודה Verve

en: Command line interface with auto-completion and command history
he: ממשק שורת פקודה עם השלמה אוטומטית והיסטוריית פקודה
