Xfce Panel Plugins - en to hy_AM translation catalogue (27 entries)

en: Could not execute command (exit status %d)
hy_AM: Չյաջողուեց գործադրել հրամանը (ելային վիճակ %d)

note: Generate error message
en: Could not execute command:
hy_AM: Հնարաւոր չէ գործադրել հրամանը

note: Create properties dialog
en: Verve
hy_AM: Գունեղ

en: _Close
hy_AM: _Փակել

en: General
hy_AM: Հիմնական

note: Frame for appearance settings
en: Appearance
hy_AM: Տեսք

note: Plugin size label
en: Width (in chars):
hy_AM: Լայնութիւն (գրանշաններով)․

note: Plugin label label
en: Label:
hy_AM: Պիտակ․

note: Frame for color settings
en: Colors
hy_AM: Գոյներ

note: Plugin background color label
en: Background color:
hy_AM: Յետնապատկերի գոյն․

note: Plugin foreground color label
en: Text color:
hy_AM: Գրոյթի գոյն․

note: Frame for behaviour settings
en: History
hy_AM: Պատմութիւն

note: History length label
en: Number of saved history items:
hy_AM: Պատմութեան պահուախ տարրերի քանակ․

note: Second tab
en: Behaviour
hy_AM: Վարքագիծ

note: Pattern types frame label
en: Enable support for:
hy_AM: Թոյլատրել աջակցութիւն․

note: Command type: URL
en: URLs (http/https/ftp/ftps)
hy_AM: URL֊ներ (http/https/ftp/ftps)

note: Command type: email address
en: Email addresses
hy_AM: Էլ․ հասցէներ

note: Command type: directory path
en: Directory paths
hy_AM: Նշարանների ուղիներ

note: wordexp checkbox
en: Expand variables with wordexp
hy_AM: Ընդարձակել փոփոխականնեերը աւգտուելով wordexp

note: Command type: !bang
en: DuckDuckGo queries (starting with !)
hy_AM: DuckDuckGo հարցումներ (սկսուում են ! ֊ով)

note: Command type: I'm feeling ducky (\)
en: DuckDuckGo queries (starting with \)
hy_AM: DuckDuckGo հարցումներ (սկսուում են \֊ով)

note: Fallback if the above don't match
en: If the above patterns don't match:
hy_AM: Եթե վերին նախշերը չեն համընկնում․

note: Smart bookmark radio button
en: Use smart bookmark URL
hy_AM: Աւգտագործել խելացի էջանիշի URL

note: Executable command radio button (smart bookmark off)
en: Run as executable command
hy_AM: Գործարկել որպէս գործադիր հրաման

note: Use shell checkbox
en: Run command with $SHELL -i -c
    (enables alias and variable expansion)
hy_AM: Գործարկել հրամանը կիրառելով $SHELL -i -c
    (թոյլատրում այլանուն եւ փոփոխական ընդարձակում)

note: vim:set expandtab sts=2 ts=2 sw=2:
en: Verve Command Line
hy_AM: Verve հրամանային տող

en: Command line interface with auto-completion and command history
hy_AM: Հրամանային տողի փոխկապակցիչը ինքնաւարտով եւ հրամանային պատմութեամբ
