Xfce Panel Plugins - en to ie translation catalogue (23 entries)

en: Could not execute command (exit status %d)
ie: Ne successar executer li comande (surtit con code %d)

note: Generate error message
en: Could not execute command:
ie: Ne successat executer li comande:

en: _Close
ie: _Cluder

note: Frame for appearance settings
en: Appearance
ie: Aspecte

note: Plugin size label
en: Width (in chars):
ie: Largore (in caracters):

note: Plugin label label
en: Label:
ie: Etiquette:

note: Frame for color settings
en: Colors
ie: Colores

note: Plugin background color label
en: Background color:
ie: Color del funde:

note: Plugin foreground color label
en: Text color:
ie: Color del textu:

note: Frame for behaviour settings
en: History
ie: Diarium

note: History length label
en: Number of saved history items:
ie: Númere de elementes in li diarium:

note: Second tab
en: Behaviour
ie: Conduida

note: Pattern types frame label
en: Enable support for:
ie: Activar supporte por:

note: Command type: email address
en: Email addresses
ie: Adresses de e-post

note: Command type: directory path
en: Directory paths
ie: Rutes de directorias

note: wordexp checkbox
en: Expand variables with wordexp
ie: Expander variabiles per wordexp

note: Command type: !bang
en: DuckDuckGo queries (starting with !)
ie: Serchas DuckDuckGo (prefix: !)

note: Command type: I'm feeling ducky (\)
en: DuckDuckGo queries (starting with \)
ie: Serchas DuckDuckGo (prefix: \)

note: Fallback if the above don't match
en: If the above patterns don't match:
ie: Si li mustres supra ne corresponde:

note: Executable command radio button (smart bookmark off)
en: Run as executable command
ie: Lansar quam un executabile

note: Use shell checkbox
en: Run command with $SHELL -i -c
    (enables alias and variable expansion)
ie: Lansar li comande con $SHELL -i -c
    (activa pseudonims e expansion de variabiles)

note: vim:set expandtab sts=2 ts=2 sw=2:
en: Verve Command Line
ie: Linea de comandes Verve

en: Command line interface with auto-completion and command history
ie: Un linea de comandes con auto-completion e diarium de comandes
