Xfce Panel Plugins - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: Could not execute command (exit status %d)
oc: Impossible d’executar la comanda (estat de sortida %d)

note: Generate error message
en: Could not execute command:
oc: Fracàs a l'execucion de la comanda :

en: _Close
oc: _Tampar

note: Frame for appearance settings
en: Appearance
oc: Aparéncia

note: Plugin size label
en: Width (in chars):
oc: Largor (en caractèrs) :

note: Plugin label label
en: Label:
oc: Etiqueta :

note: Plugin background color label
en: Background color:
oc: Color de rèireplan :

note: Plugin foreground color label
en: Text color:
oc: Color de tèxte :

note: Frame for behaviour settings
en: History
oc: Istoric

note: History length label
en: Number of saved history items:
oc: Nombre d'elements salvats dins l'istoric :

note: Second tab
en: Behaviour
oc: Comportament

note: Pattern types frame label
en: Enable support for:
oc: Activar la presa en carga :

note: Command type: email address
en: Email addresses
oc: Adreças email

note: Command type: directory path
en: Directory paths
oc: De camins de repertòri

note: wordexp checkbox
en: Expand variables with wordexp
oc: Espandir las variablas amb wordexp

note: Command type: !bang
en: DuckDuckGo queries (starting with !)
oc: Requèstas DuckDuckGo (en començant per !)

note: Command type: I'm feeling ducky (\)
en: DuckDuckGo queries (starting with \)
oc: Requèstas DuckDuckGo (en començant per \)

note: Fallback if the above don't match
en: If the above patterns don't match:
oc: Se los motius çaisús correspondon pas :

note: Smart bookmark radio button
en: Use smart bookmark URL
oc: Utilizar de signets URL intelligents

note: Executable command radio button (smart bookmark off)
en: Run as executable command
oc: Aviar coma una comanda executabla

note: Use shell checkbox
en: Run command with $SHELL -i -c
    (enables alias and variable expansion)
oc: Aviar la comanda amb $SHELL -i -c
    (permet l'aliàs e l'extension de variabla)

note: vim:set expandtab sts=2 ts=2 sw=2:
en: Verve Command Line
oc: Linha de comanda Verve

en: Command line interface with auto-completion and command history
oc: Interfàcia de linha de comanda amb l'autocomplecion e l'istoric de las comandas
