xfce4-verve-plugin - en to ro translation catalogue (9 entries)

note: Generate error message
en: Could not execute command:
ro: Nu s-a putut executa comanda:

note: Frame for appearance settings
en: Appearance
ro: Aspect

note: Plugin size label
en: Width (in chars):
ro: Lățime (în caractere):

note: Frame for behaviour settings
en: Behaviour
ro: Comportament

note: History length label
en: Number of saved history items:
ro: Număr de elemente păstrate în istoric:

note: vim:set expandtab sts=2 ts=2 sw=2:
en: Command line interface with auto-completion and command history
ro: Interfață în linie de comandă cu auto-completare și istoric

en: Verve Command Line
ro: Linia de comandă Verve

note: Print error message
en: Failed to connect to the D-BUS session bus.
ro: Eșec la conectarea la magistrala de sesiune D-BUS.

note: Print error message
en: There seems to be no Verve D-BUS provider (e.g. the Verve panel plugin) running.
ro: Se pare că nu există nici un furnizor D-BUS pentru Verve (de ex. modulul Verve pentru panou).
