Xfce Panel Plugins - en to sq translation catalogue (26 entries)

en: Could not execute command (exit status %d)
sq: S’u përmbush dot urdhri (gjendje daljeje %d)

note: Generate error message
en: Could not execute command:
sq: S’u përmbush dot urdhri:

en: _Close
sq: _Mbylle

en: General
sq: Të përgjithshme

note: Frame for appearance settings
en: Appearance
sq: Dukje

note: Plugin size label
en: Width (in chars):
sq: Gjerësi (në shenja):

note: Plugin label label
en: Label:
sq: Etiketë:

note: Frame for color settings
en: Colors
sq: Ngjyra

note: Plugin background color label
en: Background color:
sq: Ngjyrë sfondi:

note: Plugin foreground color label
en: Text color:
sq: Ngjyrë teksti:

note: Frame for behaviour settings
en: History
sq: Historik

note: History length label
en: Number of saved history items:
sq: Numër zërash historiku të ruajtur:

note: Second tab
en: Behaviour
sq: Sjellje

note: Pattern types frame label
en: Enable support for:
sq: Aktivizo mbulim për:

note: Command type: URL
en: URLs (http/https/ftp/ftps)
sq: URL-ra (http/https/ftp/ftps)

note: Command type: email address
en: Email addresses
sq: Adresa email

note: Command type: directory path
en: Directory paths
sq: Shtigje drejtorish

note: wordexp checkbox
en: Expand variables with wordexp
sq: Zgjeroji ndryshoret me wordexp

note: Command type: !bang
en: DuckDuckGo queries (starting with !)
sq: Kërkime DuckDuckGo (fillojnë me !)

note: Command type: I'm feeling ducky (\)
en: DuckDuckGo queries (starting with \)
sq: Kërkime DuckDuckGo (fillojnë me \)

note: Fallback if the above don't match
en: If the above patterns don't match:
sq: Nëse s’ka përputhje për rregullsitë më sipër:

note: Smart bookmark radio button
en: Use smart bookmark URL
sq: Përdor URL faqeruajtje të mençur

note: Executable command radio button (smart bookmark off)
en: Run as executable command
sq: Xhiroje si urdhër të ekzekutueshëm

note: Use shell checkbox
en: Run command with $SHELL -i -c
    (enables alias and variable expansion)
sq: Xhiro urdhër me $SHELL -i -c
    (aktivizon aliase dhe zgjerim ndryshoresh)

note: vim:set expandtab sts=2 ts=2 sw=2:
en: Verve Command Line
sq: Rresht Urdhrash Verve

en: Command line interface with auto-completion and command history
sq: Ndërfaqe rreshti urdhrash me vetëplotësim dhe historik urdhrash
