Xfce Panel Plugins - en to sv translation catalogue (26 entries)

en: Could not execute command (exit status %d)
sv: Det gick inte att utföra kommando (exit status %d)

note: Generate error message
en: Could not execute command:
sv: Det gick inte att köra kommando:

en: _Close
sv: _Stäng

en: General
sv: Allmänt

note: Frame for appearance settings
en: Appearance
sv: Utseende

note: Plugin size label
en: Width (in chars):
sv: Bredd (i tecken):

note: Plugin label label
en: Label:
sv: Etikett:

note: Frame for color settings
en: Colors
sv: Färger

note: Plugin background color label
en: Background color:
sv: Bakgrundsfärg:

note: Plugin foreground color label
en: Text color:
sv: Textfärg:

note: Frame for behaviour settings
en: History
sv: Historik

note: History length label
en: Number of saved history items:
sv: Antal objekt i sparad historik:

note: Second tab
en: Behaviour
sv: Beteende

note: Pattern types frame label
en: Enable support for:
sv: Aktivera stöd för:

note: Command type: URL
en: URLs (http/https/ftp/ftps)
sv: URL:s (http/https/ftp/ftps)

note: Command type: email address
en: Email addresses
sv: E-postadresser

note: Command type: directory path
en: Directory paths
sv: Katalogsökvägar

note: wordexp checkbox
en: Expand variables with wordexp
sv: Expandera variabler med wordexp

note: Command type: !bang
en: DuckDuckGo queries (starting with !)
sv: DuckDuckGo sökningar (börjar med !)

note: Command type: I'm feeling ducky (\)
en: DuckDuckGo queries (starting with \)
sv: DuckDuckGo sökningar (börjar med \)

note: Fallback if the above don't match
en: If the above patterns don't match:
sv: Om ovanstående mönster inte matchar:

note: Smart bookmark radio button
en: Use smart bookmark URL
sv: Använd URL från smarta bokmärken

note: Executable command radio button (smart bookmark off)
en: Run as executable command
sv: Kör som körbart kommando

note: Use shell checkbox
en: Run command with $SHELL -i -c
    (enables alias and variable expansion)
sv: Kör kommando med $SHELL -i -c
    (aktiverar alias och variabelexpansion)

note: vim:set expandtab sts=2 ts=2 sw=2:
en: Verve Command Line
sv: Verve-kommandorad

en: Command line interface with auto-completion and command history
sv: Kommandoradsgränssnitt med automatisk komplettering och kommandohistorik
