xfce4-verve-plugin - en to ur translation catalogue (10 entries)

note: Generate error message
en: Could not execute command:
ur: کمانڈ نہیں چلائی جاسکتی:

note: Create properties dialog
en: Verve
ur: ورو

note: Frame for appearance settings
en: Appearance
ur: مظہر

note: Plugin size label
en: Width (in chars):
ur: چوڑائی (حروف میں):

note: Frame for behaviour settings
en: Behaviour
ur: سلوک

note: History length label
en: Number of saved history items:
ur: محفوظات کے محفوظ کردہ عناصر کی تعداد:

note: vim:set expandtab sts=2 ts=2 sw=2:
en: Command line interface with auto-completion and command history
ur: کمانڈ لائن مواجہ بمع خودکام-تکمیل اور کمانڈ محفوظات

en: Verve Command Line
ur: ورو کمانڈ لائن

note: Print error message
en: Failed to connect to the D-BUS session bus.
ur: ڈی بس D-BUS نشست بس bus سے متصل ہونے میں ناکامی

note: Print error message
en: There seems to be no Verve D-BUS provider (e.g. the Verve panel plugin) running.
ur: معلوم ہوتا ہے کہ کوئی ورو ڈی بس D-BUS فراہم کار نہیں (مثلاً ورو پینل پلگ ان) چل رہا ہے.
