Xfce Panel Plugins - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: No carrier signal
fr: Pas de porteuse

note: Translators: net_name: quality quality_unit at rate Mb/s
en: %s: %d%s at %dMb/s
fr: %s : %d %s à %d Mo/s

note: Translators: quality quality_unit at rate Mb/s
en: %d%s at %dMb/s
fr: %d %s à %d Mo/s

en: No device configured
fr: Aucun périphérique configuré

en: <big><b>Failed to execute command "%s".</b></big>
    
    %s
fr: <big><b>L’exécution de la commande « %s » a échoué.</b></big>
    
    %s

en: Error
fr: Erreur

en: Wavelan Plugin Options
fr: Options du greffon Wavelan

en: Properties
fr: Propriétés

en: _Autohide when offline
fr: Masquer _automatiquement hors connexion

en: Autohide when no _hardware present
fr: Masquer automatiquement en l’absence de _matériel

en: Note: This will make it difficult to remove or configure the plugin if there is no device detected.
fr: Remarque : cette option rend difficile la configuration ou la suppression du greffon en l’absence de périphérique.

en: Show _icon
fr: Afficher l’_icône

en: Show signal _bar
fr: Afficher le signal _bar

en: Enable sig_nal quality colors
fr: Activer les couleurs de qualité de sig_nal

en: View the status of a wireless network
fr: Afficher l’état d’un réseau sans fil

en: No such WaveLAN device
fr: Aucun périphérique WaveLAN

en: Invalid parameter
fr: Paramètre non valide

en: Unknown error
fr: Erreur inconnue

en: Unknown
fr: Inconnu
