Xfce Panel Plugins - en to sk translation catalogue (238 entries)

en: Weather Update
sk: Aktuálny stav počasia

en: Show current weather conditions
sk: Zobraziť aktuálne počasie

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Close
sk: _Zatvoriť

en: Location _name:
sk: _Názov miesta:

en: Latitud_e:
sk: Z_emepisná šírka:

en: L_ongitude:
sk: Zeme_pisná dĺžka:

en: Altitu_de:
sk: N_admorská výška:

en: _Timezone:
sk: Ča_sové pásmo:

en: Latitude specifies the north-south position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
sk: Zemepisná šírka určuje severo-južnú polohu bodu na povrchu Zeme. Ak túto hodnotu zmeníte manuálne, musíte tiež ručne zadať nadmorskú výšku a časové pásmo.

en: Longitude specifies the east-west position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
sk: Zemepisná dĺžka určuje východno-západnú polohu bodu na povrchu Zeme. Ak túto hodnotu zmeníte manuálne, musíte tiež ručne zadať nadmorskú výšku a časové pásmo.

en: feet
sk: stôp

en: Change...
sk: Zmeniť...

en: Search for a new location and auto-detect its parameters.
sk: Vyhľadá nové miesto a automaticky detekuje jeho parametre.

en: _Location
sk: _Miesto

en: _Temperature:
sk: _Teplota:

en: Barometric _pressure:
sk: Atmos_ferický tlak:

en: _Wind speed:
sk: _Rýchlosť vetra:

en: Prec_ipitations:
sk: Zráž_ky:

en: Apparent te_mperature:
sk: Po_citová teplota:

en: Celsius (°C)
sk: Stupne Celzia (°C)

en: Fahrenheit (°F)
sk: Stupne Fahrenheita (°F)

en: Hectopascals (hPa)
sk: Hektopaskaly (hPa)

en: Inches of mercury (inHg)
sk: Palce stĺpca ortute (inHGg)

en: Pound-force per square inch (psi)
sk: Libra na štvorcový palec (psi)

en: Kilometers per hour (km/h)
sk: Kilometre za hodinu (km/h)

en: Miles per hour (mph)
sk: Míle za hodinu (mph)

en: Meters per second (m/s)
sk: Metre za sekundu (m/s)

en: Feet per second (ft/s)
sk: Stopy za sekundu (ft/s)

en: Knots (kt)
sk: Uzly (kt)

en: Millimeters (mm)
sk: Milimetre (mm)

en: Inches (in)
sk: Palce (in)

en: Meters (m)
sk: Metre (m)

en: Feet (ft)
sk: Stopy (ft)

en: _Units
sk: _Jednotky

en: _Icon theme:
sk: Téma _ikon:

en: Open the user icon themes directory in your file manager, creating it if necessary.
sk: Otvorte adresár s témami ikon používateľov v správcovi súborov. Ak neexistuje, tak ho v prípade potreby vytvorte.

en: Use only a single _panel row
sk: Použiť iba jeden riadok _panelu

en: Check to always use only a single row on a multi-row panel and a small icon in deskbar mode.
sk: Začiarknutím tohto políčka sa v režime viacriadkového panelu vždy použije iba jeden riadok a v režime deskbar sa použije malá ikona.

en: _Tooltip style:
sk: Štýl _nápovedy:

en: Simple
sk: Jednoduchý

en: Verbose
sk: Podrobný

en: _Forecast layout:
sk: Forma tabuľky p_redpovede:

en: Days in columns
sk: Dni v stĺpcoch

en: Days in rows
sk: Dni v riadkoch

en: _Number of forecast days:
sk: _Počet dní predpovede:

en: _Round values
sk: _Zaokrúhľovať hodnoty

en: _Appearance
sk: _Vzhľad

en: Font and color:
sk: Farba a typ písma:

en: Move the selected value up in the list of labels to display.
sk: Posunie vybratú hodnotu v zozname údajov, ktoré sa majú zobraziť, smerom hore.

en: Move the selected value down in the list of labels to display.
sk: Posunie vybratú hodnotu v zozname údajov, ktoré sa majú zobraziť, smerom dole.

note: * TRANSLATORS: The abbreviations in parentheses will be shown in * the scrollbox together with the values. Keep them in sync with * those in make_label() in weather.c. Some of them may be * standardized internationally, like CL, CM, CH, and you might * read that up somewhere and decide whether you w
en: Temperature (T)
sk: Teplota (T)

en: Barometric pressure (P)
sk: Atmosferický tlak (A)

en: Wind speed (WS)
sk: Rýchlosť vetra (RV)

en: Wind speed - Beaufort scale (WB)
sk: Rýchlosť vetra na Beaufortovej stupnici (RVB)

en: Wind direction (WD)
sk: Smer vetra (SV)

en: Wind direction in degrees (WD)
sk: Smer vetra v stupňoch (SV)

en: Humidity (H)
sk: Vlhkosť (V)

en: Dew point (D)
sk: Rosný bod (R)

en: Apparent temperature (A)
sk: Pocitová teplota (P)

en: Low clouds (CL)
sk: Nízka oblačnosť (NO)

en: Middle clouds (CM)
sk: Stredná oblačnosť (SO)

en: High clouds (CH)
sk: Vysoká oblačnosť (VO)

en: Cloudiness (C)
sk: Oblačnosť (O)

en: Fog (F)
sk: Hmla (H)

en: Precipitation (R)
sk: Zrážky (Z)

en: Add the selected value to the labels that should be displayed in the scrollbox.
sk: Pridať označenú hodnotu k údajom, ktoré sa budú zobrazovať v posúvači.

en: Select a value in the list of labels to display and click this button to remove it.
sk: Vyberte hodnotu v zozname údajov, ktoré sa majú zobraziť, a kliknutím na toto tlačidlo ju odstráňte.

en: Li_nes:
sk: Počet _riadkov:

en: <b>Show scrollbox</b>
sk: <b>Zobraziť rolovacie pole</b>

en: Select _font
sk: Zvoliť typ _písma

en: Animate transitions between labels
sk: Animovanie prechodov medzi údajmi

en: _Scrollbox
sk: _Rolovacie pole

en: P
sk: A

en: WS
sk: RV

en: WB
sk: RVB

en: WD
sk: SV

en: H
sk: V

en: D
sk: R

en: A
sk: P

en: CL
sk: NO

en: CM
sk: SO

en: CH
sk: VO

en: C
sk: O

en: R
sk: Z

en: No Data
sk: Žiadne údaje

en: Short-term forecast data unavailable.
sk: Údaje krátkodobej predpovede nie sú dostupné.

en: The sun never sets today.
sk: Slnko dnes nezapadá.

en: The sun never rises today.
sk: Slnko dnes nevychádza.

en: The sun never rises and sets at %s.
sk: Slnko nikdy nevychádza a zapadá o %s.

en: The sun rises at %s and never sets.
sk: Slnko vychádza o %s a nikdy nezapadá.

en: The sun rises at %s and sets at %s.
sk: Slnko vychádza o %s a zapadá o %s.

note: * TRANSLATORS: This is the simple tooltip. For a bigger challenge, * look at the verbose tooltip style further below ;-)
en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperature:</b> %s
    <b>Wind:</b> %s from %s
    <b>Pressure:</b> %s
    <b>Humidity:</b> %s
sk: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <b>Teplota:</b> %s
    <b>Vietor> %s zo %s
    <b>Tlak:</b> %s
    <b>Vlhkosť:</b> %s

note: * TRANSLATORS: Re-arrange and align at will, optionally using * abbreviations for labels if desired or necessary. Just take * into account the possible size constraints, the centered * vertical alignment of the icon - which unfortunately cannot * be changed easily - and try to make it compact and lo
en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">from %s to %s, with %s of precipitation</span>
    
    <b>Temperature:</b> %s		<span size="smaller">(values at %s)</span>
    <b>Wind:</b> %s (%son the Beaufort scale) from %s(%s)
    <b>Pressure:</b> %s    <b>Humidity:</b> %s
    <b>Fog:</b> %s    <b>Cloudiness:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>
sk: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">od %s do %s, s %s zrážkami</span>
    
    <b>Teplota:</b> %s\t\t<span size="smaller">(hodnoty o %s)</span>
    <b>Vietor:</b> %s (%sna Beaufortovej stupnici) zo %s(%s)
    <b>Tlak:</b> %s <b>Vlhkosť:</b> %s
    <b>Hmla:</b> %s <b>Oblačnosť:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>

en: Cannot update weather data
sk: Nie je možné aktualizovať informácie o počasí

note: add refresh button to right click menu, for people who missed the middle mouse click feature
en: Re_fresh
sk: O_bnoviť

en: Show weather conditions and forecasts
sk: Zobrazenie aktuálneho stavu a predpovede počasia

en: Unset
sk: Nenastavené

en: Detecting...
sk: Zisťuje sa...

en: meters
sk: metrov

en: Wind speeds in TV or in the news are often provided in km/h.
sk: Rýchlosti vetra v TV alebo v správach sú často udávané v km/h.

en: Miles per hour is an imperial unit of speed expressing the number of statute miles covered in one hour.
sk: Míle za hodinu sú imperiálne jednotky rýchlosti vyjadrujúce počet štatutárnych míľ prejdených za jednu hodinu.

en: Meter per second is <i>the</i> unit typically used by meteorologists to denote wind speeds.
sk: Meter za sekundu je <i>hlavná</i> jednotka, ktorú meteorológovia zvyčajne používajú na označenie rýchlosti vetra.

en: The foot per second (pl. feet per second) in the imperial unit system is the counterpart to the meter per second in the International System of Units.
sk: Stopa za sekundu v systéme imperiálnych jednotiek je protipólom metrov za sekundu v medzinárodnom systéme jednotiek.

en: Choose an icon theme.
sk: Vyberte motív ikon.

en: <b>Directory:</b> %s
    
    <b>Author:</b> %s
    
    <b>Description:</b> %s
    
    <b>License:</b> %s
sk: <b>Adresár:</b> %s
    
    <b>Autor:</b> %s
    
    <b>Popis:</b> %s
    
    <b>Licencia:</b> %s

en: Select font
sk: Zvoliť typ _písma

note: TRANSLATORS: Fallback value, usually never shown.
en: Choose the value to add to the list below. Values can be added more than once.
sk: Vyberte hodnotu, ktorú chcete pridať do nižšie uvedeného zoznamu. Hodnoty je možné pridať viac ako jeden raz.

en: Invented by Sir Francis Beaufort in 1805, this empirical scale on wind speed is based on people's observations of specific land or sea conditions, denoting these conditions with numbers from 0 (calm) to 12 (hurricane).
sk: Táto empirická stupnica rýchlosti vetra, ktorú vynašiel Sir Francis Beaufort v roku 1805, je založená na pozorovaniach ľudí o konkrétnych pozemných alebo morských podmienkach a tieto podmienky označuje číslami od 0 (pokojný) do 12 (hurikán).

en: This gives the cardinal direction (North, East, South, West) the wind is coming from.
sk: Toto udáva hlavný smer (sever, východ, juh, západ), odkiaľ veje vietor.

en: This gives the direction the wind is coming from in azimuth degrees (North = 0°, East = 90°, South = 180° and West = 270°).
sk: To udáva smer, odkiaľ veje vietor, v azimutových stupňoch (sever = 0°, východ = 90°, juh = 180° a západ = 270°).

en: Labels to d_isplay
sk: _Zobrazované údaje

en: North
sk: Sever

en: N
sk: S

en: North-East
sk: Severovýchod

en: NE
sk: SV

en: East
sk: Východ

en: E
sk: V

en: South-East
sk: Juhovýchod

en: SE
sk: JV

en: South
sk: Juh

en: S
sk: J

en: South-West
sk: Juhozápad

en: SW
sk: JZ

en: West
sk: Západ

en: W
sk: Z

en: North-West
sk: Severozápad

en: NW
sk: SZ

en: Results
sk: Výsledky

en: Searching...
sk: Vyhľadávanie...

en: Search location
sk: Vyhľadať miesto

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Enter a city name or address
sk: Zadajte názov mesta alebo adresu

en: Search
sk: Hľadať

note: * TRANSLATORS: Latitude and longitude are known from the * search results, but not the location name. The user shall * give the place a name.
en: Unnamed place
sk: Miesto bez názvu

en: Coordinates
sk: Súradnice

en: Altitude
sk: Nadmorská výška

en: Latitude
sk: Zemepisná šírka

en: Longitude
sk: Zemepisná dĺžka

note: TRANSLATORS: Please use as many \t as appropriate to align the date/time values as in the original.
en: 
    Downloads
sk: 
    Preberania

en: 	Weather data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
sk: 	Údaje o počasí:
    	posledné:	%s
    	Ďalšie:	%s
    	Aktuálny počet zlyhaní: %d

en: 	Astronomical data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
sk: 	Astronomické údaje:
    	Posledné:	  %s
    	Nasledujúce:	  %s
    	Aktuálne zlyhaných pokusov: %d

note: calculation times
en: 
    Times Used for Calculations
sk: 
    Čas trvania výpočtov

en: 	Temperatures, wind, atmosphere and cloud data calculated
    	for:		%s
sk: 	Údaje o teplote, vetre, atmosfére a oblakoch vypočítané
    	pre:		%s

note: sun and moon
en: 
    Astronomical Data
sk: 
    Astronomické údaje

en: 	Sunrise:		The sun never rises today.
sk: 	Východ slnka:		Slnko dnes nevychádza.

en: 	Sunset:		The sun never sets today.
sk: 	Západ slnka:		Slnko dnes nezapadá.

en: 	Sunrise:		%s
sk: 	Východ slnka:		%s

en: 	Sunset:		%s
sk: 	Západ slnka:		%s

en: 	Moon phase:	%s
sk: 	Fáza mesiaca:	%s

en: 	Moon phase:	Unknown
sk: 	Fáza mesiaca:	Neznáma

en: 	Moonrise:	The moon never rises today.
sk: 	Východ mesiaca:	Mesiac dnes nevychádza.

en: 	Moonset:	The moon never sets today.
sk: 	Západ mesiaca:	Mesiac dnes nezapadá.

en: 	Moonrise:	%s
sk: 	Východ mesiaca:	%s

en: 	Moonset:	%s
sk: 	Západ mesiaca:	%s

en: 	Data not available, will use sane default values for night and day.
sk: 	Údaje nie sú dostupné. Použijú sa rovnaké predvolené hodnoty pre noc a deň.

note: temperatures
en: 
    Temperatures
sk: 
    Teploty

en: Temperature
sk: Teplota

en: Dew point
sk: Rosný bod

en: Apparent temperature
sk: Pocitová teplota

note: wind
en: 
    Wind
sk: 
    Vietor

en: 	Speed: %s %s (%s on the Beaufort scale)
sk: 	Rýchlosť: %s %s (%s podľa Beaufortovej mierky)

en: 	Direction: %s (%s%s)
sk: 	Smer: %s (%s%s)

note: precipitation
en: 
    Precipitation
sk: 
    Zrážky

en: Precipitation amount
sk: Množstvo zrážok

note: atmosphere
en: 
    Atmosphere
sk: 
    Atmosféra

en: Barometric pressure
sk: Atmosferický tlak

en: Relative humidity
sk: Relatívna vlhkosť vzduchu

note: clouds
en: 
    Clouds
sk: 
    Oblaky

en: Fog
sk: Hmla

en: Low clouds
sk: Nízka oblačnosť

en: Middle clouds
sk: Stredná oblačnosť

en: High clouds
sk: Vysoká oblačnosť

en: Cloudiness
sk: Oblačnosť

en: 
    Credits
sk: 
    Poďakovanie

en: 	Encyclopedic information partly taken from
sk: 	Informácie z encyklopédie boli čiastočne prevzaté zo služby

en: 
    	Elevation and timezone data provided by
sk: 
    	Údaje o nadmorských výškach a časových zónach boli poskytnuté službou

en: 
    	Weather and astronomical data from
sk: 
    	Údaje o počasí a astronómii zo služby

en: The Norwegian Meteorological Institute
sk: Nórsky meteorologický inštitút

en: Today
sk: Dnes

en: Tomorrow
sk: Zajtra

note: TRANSLATORS: Please use spaces as needed or desired to properly align the values; Monospace font is enforced with <tt> tags for alignment, and the text is enclosed in <small> tags because that looks much better and saves space.
en: <b>Times used for calculations</b>
sk: <b>Časy použité pre výpočty</b>

en: <tt><small>Interval start:       %s</small></tt>
sk: <tt><small>Začiatok intervalu:       %s</small></tt>

en: <tt><small>Interval end:         %s</small></tt>
sk: <tt><small>Koniec intervalu:         %s</small></tt>

en: <tt><small>Data calculated for:  %s</small></tt>
sk: <tt><small>Údaje vypočítané pre:  %s</small></tt>

en: <b>Temperatures</b>
sk: <b>Teploty</b>

en: <tt><small>Dew point:            %s%s%s</small></tt>
sk: <tt><small>Rosný bod:            %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Apparent temperature: %s%s%s</small></tt>
sk: <tt><small>Pocitová teplota: %s%s%s</small></tt>

en: <b>Atmosphere</b>
sk: <b>Atmosféra</b>

en: <tt><small>Barometric pressure:  %s%s%s</small></tt>
sk: <tt><small>Barometrický tlak:  %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Relative humidity:    %s%s%s</small></tt>
sk: <tt><small>Relatívna vlhkosť:    %s%s%s</small></tt>

en: <b>Precipitation</b>
sk: <b>Zrážky</b>

en: <tt><small>Amount:        %s%s%s</small></tt>
sk: <tt><small>Množstvo:        %s%s%s</small></tt>

en: <b>Clouds</b>
sk: <b>Oblaky</b>

note: TRANSLATORS: Clouds percentages are aligned to the right in the tooltip, the %5s are needed for that and are used both for rounded and unrounded values.
en: <tt><small>Fog:           %5s%s%s</small></tt>
sk: <tt><small>Hmla:           %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Low clouds:    %5s%s%s</small></tt>
sk: <tt><small>Nízka oblačnosť:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Middle clouds: %5s%s%s</small></tt>
sk: <tt><small>Stredná oblačnosť: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>High clouds:   %5s%s%s</small></tt>
sk: <tt><small>Vysoká oblačnosť:   %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Cloudiness:    %5s%s%s</small></tt>
sk: <tt><small>Oblačnosť:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: The sun never rises this day.</small></tt>
sk: <tt><small>Východ slnka: Slnko dnes nevychádza.</small></tt>

en: <tt><small>Sunset: The sun never sets this day.</small></tt>
sk: <tt><small>Západ slnka: Slnko dnes nezapadá.</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: %s</small></tt>
sk: <tt><small>Východ slnka: %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunset:  %s</small></tt>
sk: <tt><small>Západ slnka:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: %s</small></tt>
sk: <tt><small>Fáza mesiaca: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: Unknown</small></tt>
sk: <tt><small>Fáza mesiaca: Neznáma</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: The moon never rises this day.</small></tt>
sk: <tt><small>Východ mesiaca: Mesiac dnes nevychádza.</small></tt>

en: <tt><small>Moonset: The moon never sets this day.</small></tt>
sk: <tt><small>Západ mesiaca: Mesiac dnes nazapadá.</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: %s</small></tt>
sk: <tt><small>Východ mesiaca: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonset:  %s</small></tt>
sk: <tt><small>Západ mesiaca:  %s</small></tt>

note: daytime headers
en: Morning
sk: Ráno

en: Afternoon
sk: Popoludnie

en: Evening
sk: Večer

en: Night
sk: Noc

en: Weather Report
sk: Informácie o počasí

en: Please set a location in the plugin settings.
sk: Prosím zadajte v nastaveniach miesto počasia.

en: Currently no data available.
sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne dáta.

en: Plugin settings...
sk: Nastavenia zásuvného modulu ...

en: _Forecast
sk: _Predpoveď počasia

en: _Details
sk: _Detaily

note: TRANSLATORS: Moon phases
en: New moon
sk: Mesiac v prvej štvrtine

en: First quarter
sk: Prvá štvrtina

en: Full moon
sk: Spln

en: Third quarter
sk: Tretia štvrtina

note: * TRANSLATORS: How these symbols are named and defined is explained at * http://om.yr.no/forklaring/symbol/ and https://api.met.no/faq.html#symbols. * To be more concise / shorter, the plugin uses names that deviate a bit from yr.no, so that * they fit well in the tooltip, forecast tab etc. * * More
en: Sunny
sk: Slnečno

en: Clear
sk: Jasno

en: Lightly cloudy
sk: Slabá oblačnosť

en: Partly cloudy
sk: Polooblačno

en: Cloudy
sk: Oblačno

note: * http://www.theweathernetwork.com/weathericons/?product=weathericons&pagecontent=index: *   "Showers – Some sun is expected, interspersed with showers from *    time to time. As opposed to rain, showers describe liquid *    precipitation that can vary greatly in intensity over a short *    amount o
en: Rain showers
sk: Dažďové prehánky

note: Analogues to "Rain showers"
en: Sleet showers
sk: Prehánky

en: Snow showers
sk: Snehové prehánky

note: It's raining, usually incessantly, but not heavily.
en: Light rain
sk: Slabý dážď

note: Heavy, usually incessant rain. met.no now uses "heavy rain", but personally I find light * rain and rain somewhat better. Symbol names indicate this is the way met.no did it some * time ago.
en: Rain
sk: Dážď

en: Rain with thunder
sk: Búrka

note: Sleet is a mixture of rain and snow, but it's not hail.
en: Sleet
sk: Krúpy

en: Snow
sk: Sneženie

en: Snow showers with thunder
sk: Snehové prehánky s búrkami

en: Light rain with thunder
sk: Slabý dážď s búrkami
