Whisker Menu - en to oc translation catalogue (138 entries)

en: Add action
oc: Apondre una accion

en: Add to Autostart
oc: Apondre un aviament auto

en: Add to Desktop
oc: Apondre al burèu

en: Add to Favorites
oc: Apondre als favorits

en: Add to Panel
oc: Apondre al tablèu de bòrd

en: All Applications
oc: Totas las aplicacions

en: Alternate application launcher for Xfce
oc: Lançador d'aplicacions alternatiu per a Xfce

en: Amount of _items:
oc: Nombre d’el_ements :

en: Application icon si_ze:
oc: Talha d’icò_na de l’aplicacion :

en: Applications
oc: Aplicacions

en: Are you sure you want to hide "%s"?
oc: Volètz vertadièrament amagar « %s » ?

en: Are you sure you want to log out?
oc: Vos volètz vertadièrament desconnectar ?

en: Are you sure you want to restart?
oc: Volètz vertadièrament reamodar ?

en: Are you sure you want to shut down?
oc: Volètz vertadièrament atudar ?

en: Background opacit_y:
oc: Opacit_at del rèireplan :

en: Browse the file system to choose a custom command.
oc: Navigar sul sistèma de fichièrs per causir una comanda personalizada.

en: C_ommand:
oc: Co_manda :

en: Categ_ory icon size:
oc: Talha de las icònas de las categ_orias :

en: Choose which menu to popup by instance ID
oc: Seleccionatz quin menú afichar per ID d'instància

en: Clear Recently Used
oc: Escafar çò utilizat recentament

en: Default Category
oc: Categoria per defaut

en: Details
oc: Detalhs

en: Di_splay:
oc: Afic_hatge :

en: Do you want to suspend to RAM?
oc: Volètz metre la velha en memòria viva ?

en: Do you want to suspend to disk?
oc: Volètz metre la velha sul disc ?

en: Edit Application...
oc: Modificar l'aplicacion...

en: Edit _Profile
oc: Modificar lo _perfil

en: Failed to edit profile.
oc: La modificacion del perfil a fracassat.

en: Failed to execute command "%s".
oc: Impossible d'executar la comanda « %s ».

en: Failed to hibernate.
oc: L’ivernacion a fracassat.

en: Failed to launch menu editor.
oc: La dobertura de l’editor de menú a fracassat.

en: Failed to lock screen.
oc: Lo varrolhatge a fracassat.

en: Failed to log out.
oc: La desconnexion de la session a fracassat.

en: Failed to open settings manager.
oc: La dobertura del gestionari de reglatges a fracassat.

en: Failed to restart.
oc: La reaviada a fracassat.

en: Failed to shut down.
oc: L’extincion a fracassat.

en: Failed to suspend.
oc: La mesa en velha a fracassat.

en: Failed to switch user.
oc: Lo cambiament d’utilizaire a fracassat.

en: Favorites
oc: Favorits

en: Hibernating computer in %d seconds.
oc: Mesa en velha perlongada dins %d segondas.

en: Hidden
oc: Amagat

en: Hide Application
oc: Amagar l’aplicacion

en: Icon
oc: Icòna

en: Icon and title
oc: Icòna e títol

en: Include _favorites
oc: Inclure los _favorits

en: Large
oc: Granda

en: Larger
oc: Mai granda

en: Log Ou_t...
oc: Desconnex_ion...

en: Log _Out
oc: Des_connexion

en: Logging out in %d seconds.
oc: Desconnexion d’aquí %d segondas.

en: Man Pages
oc: Pagina principala

en: Menu
oc: Menú

en: Menu _height:
oc: _Nautor del menú :

en: Menu _width:
oc: _Largor del menú :

en: Nam_e:
oc: No_m :

en: Name
oc: Nom

en: No applications found
oc: Cap d'aplicacion pas trobada

en: None
oc: Pas cap

en: Open URI
oc: Dobrir URI

en: P_rofile:
oc: Pe_rfil :

en: Panel Button
oc: Boton del tablèu de bòrd

en: Pattern
oc: Motiu

en: Popup menu at center of screen
oc: Menú sorgissent al centre de l’ecran

en: Popup menu at current mouse position
oc: Menú contextual a la posicion actuala de la mirga

en: Position _search entry on bottom
oc: Posicionar l'entrada de _recèrca en bas

en: Position cate_gories on bottom
oc: Posicionar las cate_gorias en bas

en: Position cate_gories on left
oc: Posicionar las cate_gorias a man esquèrra

en: Position categories _horizontally
oc: Posicionar las categorias _orizontalament

en: Position commands next to search _entry
oc: Posicionar las comandas a costat de la _saisida de recèrca

en: Position pro_file on bottom
oc: Posicionar lo per_fil en bas

en: Print available menu instance IDs
oc: Afichar los ID d'instància de menú disponiblas

en: Print version information and exit
oc: Imprimir las informacions de version e quitar

en: Recently Used
oc: Utilizats recentament

en: Remove action "%s"?
oc: Suprimir l’accion « %s » ?

en: Remove from Autostart
oc: Suprimir de l’aviada auto

en: Remove from Favorites
oc: Levar dels favorits

en: Remove selected action
oc: Suprimir l’accion seleccionada

en: Restarting computer in %d seconds.
oc: Reamodament de l'ordenador dins %d segondas.

en: Round Picture
oc: Imatge redond

en: Run %s
oc: Executar %s

en: Run in Terminal
oc: Aviar dins un terminal

en: Search Actio_ns
oc: Cercar d’accio_ns

en: Search Action
oc: Cercar d’accions

en: Search for Files
oc: Recercar de fichièrs

en: Search the Web
oc: Recercar sul Web

en: Select Command
oc: Seleccionar una comanda

en: Select an Icon
oc: Seleccionar una icòna

en: Session Commands
oc: Comandas de session

en: Show a menu to easily access installed applications
oc: Afichar un menú per accedir facilament a las aplicacions installadas

en: Show application _descriptions
oc: Afichar la _descripcion de las aplicacions

en: Show application too_ltips
oc: Afichar las infobullas de l'aplicacion

en: Show as _icons
oc: Afichar en icònas

en: Show as lis_t
oc: Afichar en lis_ta

en: Show as t_ree
oc: Afichar en arb_re

en: Show c_onfirmation dialog
oc: Afichar la bóstia de dialòg de c_onfirmacion

en: Show cate_gory names
oc: Afichar lo nom de las cate_gorias

en: Show generic application _names
oc: Afichar lo _nom generic de las aplicacions

en: Shut _Down
oc: A_tudar

en: Small
oc: Pichona

en: Smaller
oc: Mai pichona

en: Sort Alphabetically A-Z
oc: Triar alfabeticament A-Z

en: Sort Alphabetically Z-A
oc: Triar alfabeticament Z-A

en: Sort ca_tegories
oc: Triar per ca_tegorias

en: Square Picture
oc: Imatge redond

en: Stay _visible when focus is lost
oc: Demorar _visible quand lo fòcus es perdut

en: Suspe_nd
oc: Velh_a

en: Suspending computer in %d seconds.
oc: Mesa en velha de l'ordenador dins %d segondas.

en: Switch _User
oc: Cambiar d’_utilizaire

en: Switch categories by _hovering
oc: Cambiar de categoria en _susvolant

en: The action will be deleted permanently.
oc: Aquò suprimirà l'accion d'un biais permanent.

en: Title
oc: Títol

en: To unhide it you have to manually remove the file "%s" or open the file and remove the line "%s".
oc: Per lo far reaparéisser, cal suprimir manualament lo fichièr « %s » o dobrir lo fichièr e ne suprimir la linha « %s ».

en: Turning off computer in %d seconds.
oc: Atudament dins %d segondas.

en: Unable to add launcher to desktop.
oc: Apondon del lançador al burèu impossible.

en: Unable to add launcher to panel.
oc: Apondon del lançador al panèl impossible.

en: Unable to edit launcher.
oc: Modificacion impossibla del lançador.

en: Unable to open the following url: %s
oc: Impossible de dobrir l'URL seguenta : %s

en: Use a single _panel row
oc: Utilizar una sola linha de _panèl

en: Very Large
oc: Fòrça granda

en: Very Small
oc: Fòrça pichona

en: Wikipedia
oc: Wikipèdia

en: _Appearance
oc: _Aparéncia

en: _Behavior
oc: _Compòrtament

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Commands
oc: _Comandas

en: _Delete
oc: _Suprimir

en: _Edit Applications
oc: _Modificar las aplicacions

en: _Help
oc: _Ajuda

en: _Hibernate
oc: _Ivernar

en: _Icon:
oc: _Icòna :

en: _Lock Screen
oc: _Verrolhar l'ecran

en: _OK
oc: _D'acòrdi

en: _Pattern:
oc: _Modèl :

en: _Regular expression
oc: Caractèr _generic

en: _Restart
oc: _Reaviar

en: _Settings Manager
oc: _Gestionari de paramètres

en: _Title:
oc: _Títol :
