Whisker Menu - en to sv_SE translation catalogue (138 entries)

en: Add action
sv_SE: Lägg till åtgärd

en: Add to Autostart
sv_SE: Lägg till i autostart

en: Add to Desktop
sv_SE: Lägg till på skrivbordet

en: Add to Favorites
sv_SE: Lägg till i favoriter

en: Add to Panel
sv_SE: Lägg till i panelen

en: All Applications
sv_SE: Alla program

en: Alternate application launcher for Xfce
sv_SE: Alternativ programstartare för Xfce

en: Amount of _items:
sv_SE: Antal _objekt:

en: Application icon si_ze:
sv_SE: Program ikon st_orlek:

en: Applications
sv_SE: Program

en: Are you sure you want to hide "%s"?
sv_SE: Är du säker på att du vill dölja "%s"?

en: Are you sure you want to log out?
sv_SE: Är du säker på att du vill logga ut?

en: Are you sure you want to restart?
sv_SE: Är du säker på att du vill starta om?

en: Are you sure you want to shut down?
sv_SE: Är du säker på att du vill stänga av?

en: Background opacit_y:
sv_SE: Bakgrundens opa_citet:

en: Browse the file system to choose a custom command.
sv_SE: Bläddra i filsystemet för att välja ett anpassat kommando.

en: C_ommand:
sv_SE: K_ommando:

en: Categ_ory icon size:
sv_SE: K_ategori ikonstorlek:

en: Choose which menu to popup by instance ID
sv_SE: Välj vilken meny som ska visas efter instans-ID

en: Clear Recently Used
sv_SE: Rensa senast använda

en: Default Category
sv_SE: Standard kategori

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Di_splay:
sv_SE: _Visa:

en: Do you want to suspend to RAM?
sv_SE: Vill du gå till viloläge i RAM?

en: Do you want to suspend to disk?
sv_SE: Vill du gå till vänteläge?

en: Edit Application...
sv_SE: Redigera program...

en: Edit _Profile
sv_SE: Redigera _profil

en: Failed to edit profile.
sv_SE: Misslyckades med att redigera profil.

en: Failed to execute command "%s".
sv_SE: Misslyckades med att utföra kommando "%s".

en: Failed to hibernate.
sv_SE: Misslyckades att sätta datorn i viloläge.

en: Failed to launch menu editor.
sv_SE: Misslyckades med att starta menyredigerare.

en: Failed to lock screen.
sv_SE: Misslyckades med att låsa skärmen.

en: Failed to log out.
sv_SE: Misslyckades med att logga ut.

en: Failed to open settings manager.
sv_SE: Misslyckades med att öppna inställningshanteraren.

en: Failed to restart.
sv_SE: Misslyckades att starta om.

en: Failed to shut down.
sv_SE: Misslyckades att stänga av.

en: Failed to suspend.
sv_SE: Misslyckades att suspendera.

en: Failed to switch user.
sv_SE: Misslyckades att byta användare.

en: Favorites
sv_SE: Favoriter

en: Hibernating computer in %d seconds.
sv_SE: Försätter datorn i viloläge om %d sekunder.

en: Hidden
sv_SE: Dold

en: Hide Application
sv_SE: Dölj program

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: Icon and title
sv_SE: Ikon och titel

en: Include _favorites
sv_SE: Inkludera _favoriter

en: Large
sv_SE: Stor

en: Larger
sv_SE: Större

en: Log Ou_t...
sv_SE: Logga U_t...

en: Log _Out
sv_SE: L_ogga ut

en: Logging out in %d seconds.
sv_SE: Loggar ut om %d sekunder.

en: Man Pages
sv_SE: Manualsidor

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Menu _height:
sv_SE: Meny _höjd:

en: Menu _width:
sv_SE: Meny _bredd:

en: Nam_e:
sv_SE: _Namn:

en: Name
sv_SE: Namn

en: No applications found
sv_SE: Inga program hittades

en: None
sv_SE: Ingen

en: Open URI
sv_SE: Öppna URI

en: P_rofile:
sv_SE: P_rofil:

en: Panel Button
sv_SE: Panelknapp

en: Pattern
sv_SE: Mönster

en: Popup menu at center of screen
sv_SE: Popup-meny vid mitten av skärmen

en: Popup menu at current mouse position
sv_SE: Popup-meny vid aktuell musposition

en: Position _search entry on bottom
sv_SE: Positionera s_ökfältet längst ner

en: Position cate_gories on bottom
sv_SE: Positionera kate_gorier längst ner

en: Position cate_gories on left
sv_SE: Positionera kate_gorier till vänster

en: Position categories _horizontally
sv_SE: Positionera kategorier _horisontellt

en: Position commands next to search _entry
sv_SE: Placera ko_mmandon bredvid sökfältet

en: Position pro_file on bottom
sv_SE: Positionera pro_fil längst ner

en: Print available menu instance IDs
sv_SE: Skriv ut tillgängliga menyinstans-ID:n

en: Print version information and exit
sv_SE: Skriv ut versionsinformation och avsluta

en: Recently Used
sv_SE: Senast använda

en: Remove action "%s"?
sv_SE: Ta bort åtgärd "%s"?

en: Remove from Autostart
sv_SE: Ta bort från autostart

en: Remove from Favorites
sv_SE: Ta bort från Favoriter

en: Remove selected action
sv_SE: Ta bort markerad åtgärd

en: Restarting computer in %d seconds.
sv_SE: Startar om datorn om %d sekunder.

en: Round Picture
sv_SE: Rund bild

en: Run %s
sv_SE: Kör %s

en: Run in Terminal
sv_SE: Kör i terminal

en: Search Actio_ns
sv_SE: Sök_åtgärder

en: Search Action
sv_SE: Sökåtgärd

en: Search for Files
sv_SE: Sök efter filer

en: Search the Web
sv_SE: Sök på webben

en: Select Command
sv_SE: Välj kommando

en: Select an Icon
sv_SE: Välj en Ikon

en: Session Commands
sv_SE: Sessionskommandon

en: Show a menu to easily access installed applications
sv_SE: Visa en meny för att enkelt komma åt installerade program

en: Show application _descriptions
sv_SE: Visa _programbeskrivningar

en: Show application too_ltips
sv_SE: Visa _verktygstips _för program

en: Show as _icons
sv_SE: Visa som _ikoner

en: Show as lis_t
sv_SE: Visa som lis_ta

en: Show as t_ree
sv_SE: Visa som t_räd

en: Show c_onfirmation dialog
sv_SE: Visa b_ekräftelsedialog

en: Show cate_gory names
sv_SE: Visa kate_gorinamn

en: Show generic application _names
sv_SE: Visa allmänna program_namn

en: Shut _Down
sv_SE: Stäng _av

en: Small
sv_SE: Liten

en: Smaller
sv_SE: Mindre

en: Sort Alphabetically A-Z
sv_SE: Sortera alfabetiskt A-Ö

en: Sort Alphabetically Z-A
sv_SE: Sortera alfabetiskt Ö-A

en: Sort ca_tegories
sv_SE: Sortera ka_tegorier

en: Square Picture
sv_SE: Fyrkantig bild

en: Stay _visible when focus is lost
sv_SE: Håll _synlig när fokus förloras

en: Suspe_nd
sv_SE: S_uspendera

en: Suspending computer in %d seconds.
sv_SE: Försätter datorn i viloläge om %d sekunder.

en: Switch _User
sv_SE: Byta _Användare

en: Switch categories by _hovering
sv_SE: _Växla kategorier med drag av muspekaren

en: The action will be deleted permanently.
sv_SE: Åtgärden kommer att tas bort permanent.

en: Title
sv_SE: Titel

en: To unhide it you have to manually remove the file "%s" or open the file and remove the line "%s".
sv_SE: För att ta bort den måste du ta bort filen "%s" manuellt eller öppna filen och ta bort raden "%s".

en: Turning off computer in %d seconds.
sv_SE: Stänger av datorn om %d sekunder.

en: Unable to add launcher to desktop.
sv_SE: Kunde inte skapa skrivbordsgenväg.

en: Unable to add launcher to panel.
sv_SE: Kunde inte lägga till programstartare i panelen.

en: Unable to edit launcher.
sv_SE: Det gick inte att redigera programstartare.

en: Unable to open the following url: %s
sv_SE: Kan inte öppna följande URL: %s

en: Use a single _panel row
sv_SE: Använd en _enskild panel rad

en: Very Large
sv_SE: Mycket stor

en: Very Small
sv_SE: Mycket liten

en: Whisker Menu
sv_SE: Whisker Meny

en: _Appearance
sv_SE: _Utseende

en: _Behavior
sv_SE: _Beteende

en: _Cancel
sv_SE: _Avbryt

en: _Close
sv_SE: _Stäng

en: _Commands
sv_SE: _Kommandon

en: _Delete
sv_SE: Ta bort

en: _Edit Applications
sv_SE: _Redigera program

en: _General
sv_SE: _Allmän

en: _Help
sv_SE: _Hjälp

en: _Hibernate
sv_SE: _Viloläge

en: _Icon:
sv_SE: _Ikon:

en: _Lock Screen
sv_SE: _Lås skärm

en: _Pattern:
sv_SE: _Mönster:

en: _Regular expression
sv_SE: _Reguljära uttryck

en: _Restart
sv_SE: Sta_rta om

en: _Settings Manager
sv_SE: _Inställningshanterare

en: _Title:
sv_SE: Tite_l:
