Whisker Menu - en to ca translation catalogue (137 entries)

en: Add action
ca: Afegeix una acció

en: Add to Desktop
ca: Afegeix a l’escriptori

en: Add to Favorites
ca: Afegeix a les preferides

en: Add to Panel
ca: Afegeix al plafó

en: All Applications
ca: Totes les aplicacions

en: Alternate application launcher for Xfce
ca: Llançador d’aplicacions alternatiu per a Xfce

en: Amount of _items:
ca: Nombre d’e_lements:

en: Application icon si_ze:
ca: M_ida de les icones de les aplicacions:

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Are you sure you want to hide "%s"?
ca: Segur que voleu amagar «%s»?

en: Are you sure you want to log out?
ca: Segur que voleu tancar la sessió?

en: Are you sure you want to restart?
ca: Segur que voleu reiniciar?

en: Are you sure you want to shut down?
ca: Segur que voleu apagar?

en: Background opacit_y:
ca: Opacitat del _fons:

en: Browse the file system to choose a custom command.
ca: Navegueu pel sistema de fitxers per triar una ordre personalitzada.

en: C_ommand:
ca: _Ordre:

en: Categ_ory icon size:
ca: Mida de les icones de les categ_ories:

en: Choose which menu to popup by instance ID
ca: Trieu el menú emergent per ID d'instància

en: Clear Recently Used
ca: Neteja els elements recents

en: Copyright © 2013-2024 Graeme Gott
ca: © 2013-2024 Graeme Gott

en: Default Category
ca: Categoria per defecte

en: Details
ca: Detalls

en: Di_splay:
ca: Mo_stra:

en: Do you want to suspend to RAM?
ca: Voleu suspendre a la RAM?

en: Do you want to suspend to disk?
ca: Voleu suspendre al disc?

en: Edit Application...
ca: Edita l'aplicació...

en: Edit _Profile
ca: Edita el _perfil

en: Failed to edit profile.
ca: No s'ha pogut editar el perfil.

en: Failed to execute command "%s".
ca: No s'ha pogut executar l'ordre «%s».

en: Failed to hibernate.
ca: No s'ha pogut hibernar.

en: Failed to launch menu editor.
ca: No s'ha pogut iniciar l'editor del menú.

en: Failed to lock screen.
ca: No s'ha pogut bloquejar la pantalla.

en: Failed to log out.
ca: No s'ha pogut tancar la sessió.

en: Failed to open settings manager.
ca: No s'ha pogut obrir el gestor de paràmetres.

en: Failed to restart.
ca: No s'ha pogut reiniciar.

en: Failed to shut down.
ca: No s'ha pogut apagar.

en: Failed to suspend.
ca: No s'ha pogut aturar temporalment.

en: Failed to switch user.
ca: No s'ha pogut canviar d'usuari.

en: Favorites
ca: Preferides

en: Hibernating computer in %d seconds.
ca: S'hibernarà l'ordinador d'aquí a %d segons.

en: Hidden
ca: Amagat

en: Hide Application
ca: Amaga l’aplicació

en: Icon
ca: Icona

en: Icon and title
ca: Icona i títol

en: Include _favorites
ca: Inclou les pre_ferides

en: Large
ca: Grossa

en: Larger
ca: Més grossa

en: Log Ou_t...
ca: _Tanca la sessió...

en: Log _Out
ca: Ta_nca la sessió

en: Logging out in %d seconds.
ca: Es tancarà la sessió d'aquí a %d segons.

en: Man Pages
ca: Pàgines del manual

en: Menu
ca: Menú

en: Menu _height:
ca: A_lçada del menú:

en: Menu _width:
ca: A_mplada del menú:

en: Nam_e:
ca: N_om:

en: Name
ca: Nom

en: None
ca: Cap

en: Open URI
ca: Obre un URI

en: P_rofile:
ca: Pe_rfil:

en: Panel Button
ca: Botó del plafó

en: Pattern
ca: Patró

en: Popup menu at center of screen
ca: Menú emergent al centre de la pantalla

en: Popup menu at current mouse position
ca: Menú emergent a la posició actual del ratolí

en: Position _search entry on bottom
ca: Posició de l'entrada de _cerca a la part inferior

en: Position cate_gories on bottom
ca: Posició de les categories a la part inferior

en: Position cate_gories on left
ca: Posició de les categories a l'esquerra

en: Position categories _horizontally
ca: Posiciona les categories _horitzontalment

en: Position commands next to search _entry
ca: S_itua les ordres al costat del quadre de cerca

en: Position pro_file on bottom
ca: Posició del perfil a la part inferior

en: Print available menu instance IDs
ca: Imprimeix els ID d'instància del menú disponibles

en: Print version information and exit
ca: Imprimeix la informació de la versió i surt

en: Recently Used
ca: Utilitzades recentment

en: Remove action "%s"?
ca: Voleu suprimir l’acció «%s»?

en: Remove from Favorites
ca: Suprimeix de les preferides

en: Remove selected action
ca: Suprimeix l’acció seleccionada

en: Restarting computer in %d seconds.
ca: Es reiniciarà l'ordinador d'aquí a %d segons.

en: Round Picture
ca: Imatge rodona

en: Run %s
ca: Executa «%s»

en: Run in Terminal
ca: Executa en un terminal

en: Search Actio_ns
ca: Accio_ns del cercador

en: Search Action
ca: Acció del cercador

en: Search for Files
ca: Cerca de fitxers

en: Search the Web
ca: Cerca a la xarxa

en: Select Command
ca: Seleccioneu una ordre

en: Select an Icon
ca: Seleccioneu una icona

en: Session Commands
ca: Ordres de la sessió

en: Show a menu to easily access installed applications
ca: Mostra un menú per accedir fàcilment a les aplicacions instal·lades

en: Show application _descriptions
ca: Mostra la _descripció de les aplicacions

en: Show application too_ltips
ca: Mostra els indicadors de funció de les ap_licacions

en: Show as _icons
ca: Mostra-ho com a _icones

en: Show as lis_t
ca: Mostra-ho com a llis_ta

en: Show as t_ree
ca: Mostra-ho com a a_rbre

en: Show c_onfirmation dialog
ca: Mostra el diàleg de c_onfirmació

en: Show cate_gory names
ca: Mostra el nom de les cate_gories

en: Show generic application _names
ca: Mostra el _nom genèric de les aplicacions

en: Shut _Down
ca: A_paga

en: Small
ca: Petita

en: Smaller
ca: Més petita

en: Sort Alphabetically A-Z
ca: Ordena alfabèticament: A–Z

en: Sort Alphabetically Z-A
ca: Ordena alfabèticament: Z–A

en: Sort ca_tegories
ca: Ordena les ca_tegories

en: Square Picture
ca: Imatge quadrada

en: Stay _visible when focus is lost
ca: Continua _visible quan se'n perdi el focus

en: Suspe_nd
ca: Atura temporalme_nt

en: Suspending computer in %d seconds.
ca: S'aturarà temporalment l'ordinador d'aquí a %d segons.

en: Switch _User
ca: Canvia d'_usuari

en: Switch categories by _hovering
ca: Canvia de categoria en _passar-hi el ratolí

en: The action will be deleted permanently.
ca: L'acció se suprimirà permanentment.

en: Title
ca: Títol

en: To unhide it you have to manually remove the file "%s" or open the file and remove the line "%s".
ca: Per amagar-ho, heu de suprimir manualment el fitxer %s o obrir-lo i suprimir-ne la línia %s.

en: Turning off computer in %d seconds.
ca: S'apagarà l'ordinador d'aquí a %d segons.

en: Unable to add launcher to desktop.
ca: No es pot afegir el llançador a l'escriptori.

en: Unable to add launcher to panel.
ca: No es pot afegir el llançador al plafó.

en: Unable to edit launcher.
ca: No es pot editar el llançador.

en: Unable to open the following url: %s
ca: No es pot obrir l'URL següent: %s

en: Use a single _panel row
ca: Utilitza un _plafó d'una sola fila

en: Very Large
ca: Molt grossa

en: Very Small
ca: Molt petita

en: Whisker Menu
ca: Menú Whisker

en: Wikipedia
ca: Viquipèdia

en: _Appearance
ca: _Aparença

en: _Behavior
ca: _Comportament

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Commands
ca: _Ordres

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Edit Applications
ca: _Edita les aplicacions

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Hibernate
ca: _Hiberna

en: _Icon:
ca: _Icona:

en: _Lock Screen
ca: _Bloqueja la pantalla

en: _OK
ca: _D’acord

en: _Pattern:
ca: _Patró:

en: _Regular expression
ca: Expressió _regular

en: _Restart
ca: _Reinicia

en: _Settings Manager
ca: Ge_stor de paràmetres

en: _Title:
ca: _Títol:
