Whisker Menu - en to eu translation catalogue (136 entries)

en: Add action
eu: Ekintza gehitu

en: Add to Desktop
eu: Mahaigainera gehitu

en: Add to Favorites
eu: Gogokoenetara gehitu

en: Add to Panel
eu: Panelera gehitu

en: All Applications
eu: Aplikazio guztiak

en: Alternate application launcher for Xfce
eu: Xfce-rentzako ordezko aplikazio abiarazlea

en: Amount of _items:
eu: Elementu kopurua:

en: Application icon si_ze:
eu: Aplikazioen ikonoen neurria:

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Are you sure you want to hide "%s"?
eu: "%s" ezkutatu nahi duzu?

en: Are you sure you want to log out?
eu: Saioa itxi nahi duzu?

en: Are you sure you want to restart?
eu: Berrabiarazi nahi duzu?

en: Are you sure you want to shut down?
eu: Itzali nahi duzu?

en: Background opacit_y:
eu: Atzealdearen opakotasuna:

en: Browse the file system to choose a custom command.
eu: Fitxategi sistema arakatu komando pertsonalizatu bat hautatzeko:

en: C_ommand:
eu: K_omandoa:

en: Categ_ory icon size:
eu: Kateg_orien ikonoen neurria:

en: Choose which menu to popup by instance ID
eu: Hautatu erakutsi beharreko menua instantziaren IDaren arabera

en: Clear Recently Used
eu: Erabilitako azkenak garbitu

en: Default Category
eu: Kategoria lehenetsia

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Di_splay:
eu: Erakut_si:

en: Do you want to suspend to RAM?
eu: RAMera eten?

en: Do you want to suspend to disk?
eu: Diskora eten?

en: Edit Application...
eu: Aplikazioa editatu...

en: Edit _Profile
eu: _Profila editatu

en: Failed to edit profile.
eu: Profila editatzeak huts egin du.

en: Failed to execute command "%s".
eu: "%s" komandoa exekutatzeak huts egin du.

en: Failed to hibernate.
eu: Hibernatzeak huts egin du.

en: Failed to launch menu editor.
eu: Menuaren editorea abiarazteak huts egin du.

en: Failed to lock screen.
eu: Pantaila blokeatzeak huts egin du.

en: Failed to log out.
eu: Saioa ixteak huts egin du.

en: Failed to open settings manager.
eu: Ezarpenen kudeatzailea irekitzeak huts egin du.

en: Failed to restart.
eu: Berrabiarazteak huts egin du.

en: Failed to shut down.
eu: Itzaltzeak huts egin du.

en: Failed to suspend.
eu: Eteteak huts egin du.

en: Failed to switch user.
eu: Erabiltzailea aldatzeak huts egin du.

en: Favorites
eu: Gogokoenak

en: Hibernating computer in %d seconds.
eu: Ordenagailua %d segundotan hibernatuko da.

en: Hidden
eu: Ezkutatuta

en: Hide Application
eu: Aplikazioa ezkutatu

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Icon and title
eu: Ikono eta izenburua

en: Include _favorites
eu: Gogokoenak sartu

en: Large
eu: Handia

en: Larger
eu: Handiagoa

en: Log Ou_t...
eu: Saioa i_txi...

en: Log _Out
eu: Saioa _itxi

en: Logging out in %d seconds.
eu: Saioa %d segundotan itxi egingo da.

en: Man Pages
eu: Eskuliburu orriak

en: Menu
eu: Menua

en: Menu _height:
eu: Menuaren altuera:

en: Menu _width:
eu: Menuaren zabalera:

en: Nam_e:
eu: Iz_ena:

en: Name
eu: Izena

en: None
eu: Bat ere ez

en: Normal
eu: Normala

en: Open URI
eu: URIa ireki

en: P_rofile:
eu: P_rofila:

en: Panel Button
eu: Paneleko botoia

en: Pattern
eu: Patroia

en: Popup menu at current mouse position
eu: Menua saguaren uneko kokapenean erakutsi

en: Position _search entry on bottom
eu: Bilaketa eremua behean kokatu

en: Position cate_gories on bottom
eu: Kate_goriak behean kokatu

en: Position cate_gories on left
eu: Kate_goriak ezkerrean kokatu

en: Position categories _horizontally
eu: Kategoriak _horizontalki kokatu

en: Position commands next to search _entry
eu: Komandoak bilaketa eremutik hurbil kokatu

en: Position pro_file on bottom
eu: Pro_fila behean kokatu

en: Print available menu instance IDs
eu: Menu eskuragarrien instantzien IDak inprimatu

en: Print version information and exit
eu: Bertsioaren informazioa inprimatu eta irten

en: Recently Used
eu: Erabilitako azkenak

en: Remove action "%s"?
eu: "%s" ekintza kendu?

en: Remove from Favorites
eu: Gogokoenetatik kendu

en: Remove selected action
eu: Hautatutako ekintza kendu

en: Restarting computer in %d seconds.
eu: Ordenagailua %d segundotan berrabiaraziko da.

en: Round Picture
eu: Irudi biribila

en: Run %s
eu: Exekutatu %s

en: Run in Terminal
eu: Terminalean abiarazi

en: Search Actio_ns
eu: Bilaketa eki_ntzak

en: Search Action
eu: Bilaketa ekintza

en: Search for Files
eu: Fitxategiak bilatu

en: Search the Web
eu: Webean bilatu

en: Select Command
eu: Komandoa hautatu

en: Select an Icon
eu: Ikono bat hautatu

en: Session Commands
eu: Saio komandoak

en: Show a menu to easily access installed applications
eu: Menu bat erakutsi instalatutako aplikazioetara modu errazean sartzeko

en: Show application _descriptions
eu: Aplikazioen _deskribapena erakutsi

en: Show application too_ltips
eu: Aplikazioen _laguntza-koadroak erakutsi

en: Show as _icons
eu: _Ikono bezala erakutsi

en: Show as lis_t
eu: Zerrenda bezala erakutsi

en: Show as t_ree
eu: Zuhaitz bezala e_rakutsi

en: Show c_onfirmation dialog
eu: Baieztapen leih_oa erakutsi

en: Show cate_gory names
eu: Kate_gorien izenak erakutsi

en: Show generic application _names
eu: Aplikazioen ize_n generikoak erakutsi

en: Shut _Down
eu: Itzali

en: Small
eu: Txikia

en: Smaller
eu: Txikiagoa

en: Sort Alphabetically A-Z
eu: Alfabetikoki sailkatu A-Z

en: Sort Alphabetically Z-A
eu: Alfabetikoki sailkatu Z-A

en: Sort ca_tegories
eu: Ka_tegoriak ordenatu

en: Square Picture
eu: Irudi karratua

en: Stay _visible when focus is lost
eu: Ikusgai mantendu fokua galdutakoan

en: Suspe_nd
eu: Ete_n

en: Suspending computer in %d seconds.
eu: Ordenagailua %d segundotan eten egingo da.

en: Switch _User
eu: Erabiltzailea aldat_u

en: Switch categories by _hovering
eu: Aldatu kategoriaz sagua gainetik pasatuz

en: The action will be deleted permanently.
eu: Ekintza betirako ezabatuko da.

en: Title
eu: Izenburua

en: To unhide it you have to manually remove the file "%s" or open the file and remove the line "%s".
eu: Berriro ikusteko "%s" fitxategia eskuz ezabatu edo fitxategia ireki eta "%s" lerroa ezabatu behar duzu.

en: Turning off computer in %d seconds.
eu: Ordenagailua %d segundotan itzaliko da.

en: Unable to add launcher to desktop.
eu: Ezin izan da abiarazlea mahaigainera gehitu.

en: Unable to add launcher to panel.
eu: Ezin izan da abiarazlea panelera gehitu.

en: Unable to edit launcher.
eu: Ezin izan da abiarazlea editatu.

en: Unable to open the following url: %s
eu: Ezin izan da hurrengo url-a ireki: %s

en: Use a single _panel row
eu: Lerro bakarreko _panela erabili

en: Very Large
eu: Oso handia

en: Very Small
eu: Oso txikia

en: Whisker Menu
eu: Whisker menua

en: _Appearance
eu: _Itxura

en: _Behavior
eu: _Portaera

en: _Cancel
eu: _Ezeztatu

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Commands
eu: _Komandoak

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: _Edit Applications
eu: _Aplikazioak editatu

en: _General
eu: Orokorra

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Hibernate
eu: _Hibernatu

en: _Icon:
eu: _Ikonoa:

en: _Lock Screen
eu: _Blokeatu pantaila

en: _OK
eu: _Ados

en: _Pattern:
eu: _Patroia:

en: _Regular expression
eu: Adierazpen e_rregularra

en: _Restart
eu: Be_rrabiarazi

en: _Settings Manager
eu: Ezarpenen kudeatzailea

en: _Title:
eu: _Izenburua:
