Whisker Menu - en to fi translation catalogue (134 entries)

en: Add action
fi: Lisää toiminto

en: Add to Desktop
fi: Lisää työpöydälle

en: Add to Favorites
fi: Lisää suosikkeihin

en: Add to Panel
fi: Lisää paneeliin

en: All Applications
fi: Kaikki sovellukset

en: Alternate application launcher for Xfce
fi: Vaihtoehtoinen sovellusten käynnistin Xfce:lle

en: Amount of _items:
fi: _Kohteiden määrä:

en: Application icon si_ze:
fi: Sovelluksen kuvakkeen ko_ko:

en: Applications
fi: Sovellukset

en: Are you sure you want to hide "%s"?
fi: Haluatko varmasti piilottaa kohteen "%s"?

en: Are you sure you want to log out?
fi: Haluatko varmasti kirjautua ulos?

en: Are you sure you want to restart?
fi: Haluatko varmasti käynnistää uudelleen?

en: Are you sure you want to shut down?
fi: Haluatko varmasti sammuttaa?

en: Background opacit_y:
fi: Taustan läpinäk_yvyys:

en: Browse the file system to choose a custom command.
fi: Selaa tiedostojärjestelmää valitaksesi komennon.

en: C_ommand:
fi: K_omento:

en: Categ_ory icon size:
fi: Kateg_orian kuvakkeen koko:

en: Clear Recently Used
fi: Pyyhi viimeksi käytetyt

en: Copyright © 2013-2024 Graeme Gott
fi: Tekijänoikeudet © 2013-2024 Graeme Gott

en: Default Category
fi: Oletus kategoria

en: Details
fi: Tiedot

en: Di_splay:
fi: Nä_yttö:

en: Do you want to suspend to RAM?
fi: Haluatko siirtyä RAM-pohjaiseen keskeytystilaan?

en: Do you want to suspend to disk?
fi: Haluatko siirtyä levypohjaiseen lepotilaan?

en: Edit Application...
fi: Muokkaa sovellusta...

en: Edit _Profile
fi: Muokkaa _profiilia

en: Failed to edit profile.
fi: Profiilin muokkaaminen epäonnistui.

en: Failed to execute command "%s".
fi: Komennon "%s" suorittaminen epäonnistui.

en: Failed to hibernate.
fi: Lepotilaan siirtyminen epäonnistui.

en: Failed to launch menu editor.
fi: Valikkomuokkaimen käynnistäminen epäonnistui.

en: Failed to lock screen.
fi: Näytön lukitseminen epäonnistui.

en: Failed to log out.
fi: Ulos kirjautuminen epäonnistui.

en: Failed to open settings manager.
fi: Asetustenhallinnan avaaminen epäonnistui.

en: Failed to restart.
fi: Uudelleen käynnistäminen epäonnistui.

en: Failed to shut down.
fi: Sammuttaminen epäonnistui.

en: Failed to suspend.
fi: Keskeytystilaan siirtyminen epäonnistui.

en: Failed to switch user.
fi: Käyttäjän vaihtaminen epäonnistui.

en: Favorites
fi: Suosikit

en: Hibernating computer in %d seconds.
fi: Siirrytään lepotilaan %d sekunnin kuluttua.

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Hide Application
fi: Piilota sovellus

en: Icon
fi: Kuvake

en: Icon and title
fi: Kuvake ja otsikko

en: Include _favorites
fi: Sisällytä _suosikit

en: Large
fi: Suuri

en: Larger
fi: Suurempi

en: Log Ou_t...
fi: Kirjaudu ul_os...

en: Log _Out
fi: Kirjaudu ul_os

en: Logging out in %d seconds.
fi: Kirjaudutaan ulos %d sekunnin kuluttua.

en: Man Pages
fi: Ohjesivut

en: Menu
fi: Valikko

en: Menu _height:
fi: Valikon _korkeus:

en: Menu _width:
fi: Valikon _leveys:

en: Nam_e:
fi: Nimi:

en: Name
fi: Nimi

en: None
fi: Ei kuvaketta

en: Normal
fi: Normaali

en: Open URI
fi: Avaa URI-osoite

en: P_rofile:
fi: P_rofiili:

en: Panel Button
fi: Paneelipainike

en: Pattern
fi: Hakulauseke

en: Popup menu at center of screen
fi: Ponnahdusvalikko näytön keskellä

en: Popup menu at current mouse position
fi: Ponnahdusvalikko hiiren sijainnissa

en: Position _search entry on bottom
fi: Sijoita _hakukenttä alhaalle

en: Position cate_gories on bottom
fi: Sijoita kategoriat _alhaalle

en: Position cate_gories on left
fi: Sijoita kategoriat _vasemmalle

en: Position categories _horizontally
fi: Sijoita kategoriat _vaakasuuntaisesti

en: Position commands next to search _entry
fi: Sijoita komennot _hakukentän viereen

en: Position pro_file on bottom
fi: Sijoita pro_fiili alhaalle

en: Recently Used
fi: Viimeksi käytetyt

en: Remove action "%s"?
fi: Poistetaanko toiminto "%s"?

en: Remove from Favorites
fi: Poista suosikeista

en: Remove selected action
fi: Poista valittu toiminto

en: Restarting computer in %d seconds.
fi: Tietokone käynnistetään uudelleen %d sekunnin kuluttua.

en: Round Picture
fi: Pyöreä kuva

en: Run %s
fi: Suorita %s

en: Run in Terminal
fi: Suorita pääteohjelmassa

en: Search Actio_ns
fi: Haun toimi_nnot

en: Search Action
fi: Haun toiminto

en: Search for Files
fi: Hae tiedostoista

en: Search the Web
fi: Hae verkosta

en: Select Command
fi: Valitse komento

en: Select an Icon
fi: Valitse kuvake

en: Session Commands
fi: Istunnon komennot

en: Show a menu to easily access installed applications
fi: Näytä valikko, josta on helppo pääsy asennettuihin sovelluksiin

en: Show application _descriptions
fi: Näytä sovelluksien _kuvaukset

en: Show application too_ltips
fi: Näytä sovelluksien työka_luvihjeet

en: Show as _icons
fi: Näytä _kuvakkeina

en: Show as lis_t
fi: Näytä lis_tana

en: Show as t_ree
fi: Näytä p_uuna

en: Show c_onfirmation dialog
fi: Näytä _vahvistusikkuna

en: Show cate_gory names
fi: Näytä kate_gorioiden nimet

en: Show generic application _names
fi: Näytä sovelluksien yleispätevät _nimet

en: Shut _Down
fi: _Sammuta

en: Small
fi: Pieni

en: Smaller
fi: Pienempi

en: Sort Alphabetically A-Z
fi: Järjestä aakkosten mukaan A-Ö

en: Sort Alphabetically Z-A
fi: Järjestä aakkosten mukaan Ö-A

en: Sort ca_tegories
fi: Lajittele ka_tegoriat

en: Square Picture
fi: Neliö kuva

en: Stay _visible when focus is lost
fi: Pidä _näkyvissä, kun valikko ei ole enää aktiivisena

en: Suspe_nd
fi: _Keskeytystila

en: Suspending computer in %d seconds.
fi: Siirrytään keskeytystilaan %d sekunnin kuluttua.

en: Switch _User
fi: Vaihda _käyttäjää

en: Switch categories by _hovering
fi: Vaihda ryhmiä _napsauttamatta

en: The action will be deleted permanently.
fi: Toiminto poistetaan pysyvästi.

en: Title
fi: Otsikko

en: To unhide it you have to manually remove the file "%s" or open the file and remove the line "%s".
fi: Poistaaksesi piilotuksen, sinun on poistettava tiedosto "%s" manuaalisesti tai avata tiedosto ja poistaa rivi "%s".

en: Turning off computer in %d seconds.
fi: Tietokone sammutetaan %d sekunnin kuluttua.

en: Unable to add launcher to desktop.
fi: Työpöydälle ei voitu luoda käynnistintä.

en: Unable to add launcher to panel.
fi: Paneeliin ei voitu luoda käynnistintä.

en: Unable to edit launcher.
fi: Käynnistintä ei voitu muokata.

en: Unable to open the following url: %s
fi: Ei voitu avata osoitetta: %s

en: Use a single _panel row
fi: Käytä yhtä paneelin riviä

en: Very Large
fi: Erittäin suuri

en: Very Small
fi: Erittäin pieni

en: Whisker Menu
fi: Whisker-valikko

en: _Appearance
fi: _Ulkoasu

en: _Behavior
fi: _Toimintatapa

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Close
fi: _Sulje

en: _Commands
fi: _Komennot

en: _Delete
fi: _Poista

en: _Edit Applications
fi: Muokkaa sov_elluksia

en: _General
fi: _Yleistä

en: _Help
fi: _Apua

en: _Hibernate
fi: _Lepotila

en: _Icon:
fi: _Kuvake:

en: _Lock Screen
fi: _Lukitse näyttö

en: _Pattern:
fi: _Hakulauseke:

en: _Regular expression
fi: Säännöllinen lauseke (_regex)

en: _Restart
fi: _Käynnistä uudelleen

en: _Settings Manager
fi: _Asetustenhallinta

en: _Title:
fi: _Otsikko:
