Xfce Panel Plugins - en to de translation catalogue (24 entries)

en: This option is not available for current layout style
de: Diese Option ist für die aktuelle Anordnung nicht verfügbar

en: Keyboard Layouts
de: Tastaturbelegung

en: Appearance
de: Erscheinungsbild

en: Show layout as:
de: Belegung anzeigen als:

en: image
de: Bild

en: text
de: Text

en: system
de: System

en: Layout name:
de: Belegungsname:

en: country
de: Land

en: language
de: Sprache

en: Widget size:
de: Widget-Größe:

en: Caps Lock indicator:
de: Feststelltastenanzeige:

en: Show notifications on layout change:
de: Benachrichtigungen bei Layoutänderungen anzeigen:

en: Tooltip icon:
de: Kurzhilfensymbol:

en: Behavior
de: Verhalten

en: Manage layout:
de: Belegung verwalten:

en: globally
de: global

en: per window
de: pro Fenster

en: per application
de: pro Anwendung

en: Keyboard Layouts Plugin
de: Tastaturbelegungserweiterung

en: Allows you to configure and use multiple keyboard layouts.
de: Ermöglicht das Einstellen und Verwenden verschiedener Tastaturbelegungen.

en: Keyboard settings
de: Tastatureinstellungen

en: Keyboard layout changed
de: Tastaturlayout geändert

en: Keyboard layouts setup and switch plugin
de: Erweiterung zum Einstellen und Umschalten der Tastaturbelegung
